Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Perro de...

Mi a különbség a Perro de Presa Canario és a Cane Corso között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy két külön fajta, olvastam is róluk, de nem is ez érdekel, hanem leginkább a gazdik véleménye, tapasztalatai, küllem, jellem, viselkedés terén...Köszi!
2010. aug. 31. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elsőt én nem ismerem. Nekem cane corsom szukám van. Gyönyörű kutya, mondjuk ő szó szerint 2szer nagyobb mint egy átlagos corso szuka. Csupa izom, masszív kutya. Amúgy viszonylag nehezen nevelhető, mert makacs, szeret a saját feje után menni. Ez nem jelenti azt, hogy nem okos, mert nagyon is az. Tipikus őrző-védő kutya. Imád "járőrözni" ha megyünk sétálni. Idegenekkel szemben agresszív, illetve akkor, ha úgy látja a gazdik veszélyben vannak, vagy az ő területére mennek. Ilyenkor nagyon harcias. Persze ez kutyafüggő is, de általában jellemző. Amúgy nagyon kedves, bújós kutya. A gazdáját imádja. Inkább benti kutyának való, mert igényli a folyamatos törődést, gazdi közelségét. Ja és rengeteg energiája van, sokat kell sétáltatni, játszani vele. Mi kutyasuliba is jártunk.
2010. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Norczy ***** válasza:
annyira már rá jöttem hogy első kutya hivatalos neve a kanári szigeteki kutya! talán a kanári szigeteki keményebb jellemű, külsőre is masszívabb kutya mint a cane corso bár amúgy inkább csak külsőre különbözőek jellemben szinte egyformák!
2010. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kanári szigeteki kutya, sokkal keményebb mint egy corso. Mivel őt tipikusan harci kutyaként használták, eléggé nyers és kemény kutya. A corso ennél sokkal "kedvesebb"
2010. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Már régóta szeretnénk egy corsót, s ahogy keresgéltem, úgy találtam rá a canario-ra is, és meginogtunk kicsit a két fajta között. De azt hiszem, maradunk a corsónál, mert a canario túl nagy falat lenne. Kutyasuliba mindenképpen fogunk járni, szeretnénk jó gazdája lenni!

2010. szept. 1. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!