Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elmenjek túrázni...

Szerintetek elmenjek túrázni ilyen hosszú útra a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Amstaff kutyus, 5 éves. El szeretnék vele menni túrázni a holnapi nap folyamán. Ismerek egy jó erdős helyet azonban az oda út kb 10-15km és aszfalton kéne mennie. Biciklivel mennék, mellettem jönne pórázon (nyilván nagyok okos kutyus, be van tanítva). A forgalom gyér, tehát nem kell emiatt aggódni.

Én igazából attól félek, hogy a tappancsai nem mennek szét az aszfaltos úton? Természetesen viszek neki vizet, többször is megállunk majd pihenni.

Szerintetek bírja szusszal?

Válaszokat előre is köszi:D


2021. szept. 17. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Hát,ha nem tudod mennyire fogja bírni,akkor nincs hozzászokva a terheléshez,és a hosszú gyalog utakhoz.

Nem szabad csak úgy bele dobni a mélyvízbe.maximum 1-2 és 15km között hatalmas a különbség főleg terepen,én nem vinném minden fokozatosabb szoktatás nélkül. :D

2021. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Nullarol 10-15 km rengeteg. Kibirja, de sok lesz neki. Ha napi szinten van igy futtatva, csak nem ennyiket, hanem 10 alatti km-eket, akkor ezt rohogve megteszi.

Az, hogy vegig aszfalt, az lehet problema, de ha az aszfalt mellett van fuves resz, akkor iranyithatod oda is.

2021. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is az aszfalt a probléma, meg azért a semmiből 10-15 kilométer sok, pláne bicajjal.
2021. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

2*15 km-t te le tudsz futni? Nem, miért várnád ezt a kutyádtól?

Te miért nem gyalog mész

2021. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként minden nap sétálunk 8 km-t kb. Tehát úgymond nem mélyvíz csak kicsit hosszabb túra. És igen, szerettem volna tanácsokat kérni, mivel nem szeretném ha bármi baja lenne. A másik, azt olvastam még régen hogy az amstaffok lelőhetetlenek nem lehet őket kifárasztani. Meg bicajjal is nyilván lassan megyek, ami a kutyának ilyen séta tempó, mindig így megyünk.
2021. szept. 17. 22:20
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Hát,ha tényleg megy 8km-t sűrűn akkor semmi baja nem lesz.
2021. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
NA, azért van egy kis különbség a 8 meg a 30 között! Vagy nincs? Aztán ha nem bírja, akkor a hátadon cipeled haza?
2021. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Tehát még az erdőben IS túráznál, miközben oda-vissza 30km kocogás/futás neki bicikli mellett aszfalton? Úgy, hogy átlagban napi 8 kilométert sétál, tehát abszolút nincs hozzászokva?

Szerintem ne menj el túrázni ilyen hosszú útra a kutyáddal.

2021. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8%

Az en kutyam leszokott menni az aszfaltos utrol es a patkan szokott jonni a novenyzetben ... ha pedig elfaradt, akkor keres maganak ergy arnyekos helyet es lefekszik.


Szerintem ha odafigyelsz a kutyad viselkedesere es megpihenyek neha, akkor kivitelezheto ... de nem lesz neked tul nagy bringas elmenyed - szerintem is inkabb gyalogturazzatok.

2021. szept. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Vigyel italt meg kajat is neki. Meg utanfutot a bicajra,amiben fekszik,ha kifaradt.


Mi 8-10 km-eket kocogunk amstaffal. Hat amikor elfarad,lefekszik,es nincs tovabb.


Szoval majd az odaut felenel lefekszik. Aztan ott satorozzatok. Mert ilyenkor mar hideg van anelkul.



Az amstaffot nem lehet bicaj mellett futtatni. Az nem az o tempoja. Illetve csak a hozzaszoktatott kocogo tavot lehet hozni vele.


A seta nem ugyanaz,mint a kocogas!!


Menj gyalog es ugy se lepd tul 2 km-nel tobbel a szokott tavot.

2021. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!