Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnád jellemezni a...

Hogyan tudnád jellemezni a spánieleket?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok alapján:)
2010. aug. 31. 15:33
1 2
 1/14 BandSz válasza:
Önfejű
2010. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

a legavresszívabb kutyáőnak tartják a világo

igazából nekünk van, de nem nagyon érzem közel magamhoz

egy ideje már félek tőle

igaz ő nagyon öreg

2010. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 BandSz válasza:
Ja, és szerintem őket is a legnehezebb tanítani, meg a miénk lehet valamilyen kivételes volt, de folyton szökni akart a 2 házzal odébb lévő kutyához, és ehhez lyukat is ásott magának a kerítés alatt.
2010. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szomszédnak van, és tündéri kutya, pedig nem fiatal már ő sem
2010. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az enyém nagyon kedves volt, más kutyákkal és emberekkel egyaránt.

hihetetlenül ragaszkodó, családcentrikus volt...

ha valami bánatom volt, odajött, bökdöste a kezem, vagy odabújt mellém. nem volt önfejű, sem makacs. sosem viselkedett agresszíven!

azt tette amit mondtam neki. árnyékként követett.

póráz nélkül sétáltunk, mert el nem mozdult mellőlem.

sajnos tavaly, 11 évesen itt hagyott, rákos lett szegénykém...

törzskönyves volt, díjnyertes szülőktől, sajnos azóta az a kennel megszűnt... :(


nagyon fontos, hogy a spánielünket jó helyről vegyük!

ill. nem tudom ez mennyiben befolyásolja, de ő blauschimmel színű volt, azt mondják az egyszínűek vadabbak...

2010. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BandSz válasza:

Amúgy a kérdést inkább úgy írtam volna, h hogyan tudnád jellemezni a spánieleDet, mert nincs két ugyanolyan kutya =)

Pl. ott az enyém, hihetetlen önfejű, stb.., ellenben az előző Válaszolóé, akié mint olvashatod "jó fej". Ezt is ki kell fogni =)

2010. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

az enyém nagyon egygazdás kutya volt, 11 éves koromban kaptam, tavaly múlt ki, 15 évesen. Csak rám hallgatott a családból, viszont nagyon okos volt. Nem kellett rá póráz, amíg meg nem vakult meg süketült, mindent tudott, abszolút domináns kan volt. Ment neki mindennek, megette a sünöket(!), mindent elkapott, amit ért. Nagyon erős a vadászösztöne. Ha tüzeltek a szukák a környéken, felmászott a drótkerítésen is.

önfejű, makacs, vadászkutya, és egy kicsit hamis. De nekem 11 évesen a legjobb fajta volt, amit csak kaphattam. Igazi egygazdás kutya.

2010. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy látszik a 10-15 évvel ezelőtti széria még sokkal jobb volt, mint a mostani spanik.

Én nem mernék most venni.

Illetve tuti, hogy az előző spánielemet keresném benne, ami nem lenne jó, mert minden kutya más :(

2010. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyém egy tündérbogár, mindenkit imád, szófogadó. Mindenkinek olyan a kutyája, amilyet megérdemel. Ha nem nevelted meg, akkor önfejű lesz. És mire alapozná az egyik kedves válaszoló, hogy a világ legagresszívebb kutyája? Hülye vagy xD Inkább ő a világ legrosszabb gazdája, aki elrontotta a kutyáját. Olyan tenyésztőtől kell venni, akinél jó idegrendszerű, örökletes betegségekre szűrt, tenyészszemlés szülőktől valóak a kiskutyák. Nem kell leugatni a fajtát. Az ember sokkal inkább hibás ebben. Nem kötelező spánielt tartani, ha nem tudsz bánni vele, ennyi.
2010. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BandSz válasza:

Az, hogy önfejű, nem jelenti azt, hogy rosszul neveltem meg, kikérem magamnak!

Minden állat egy személyiség, ha te önfejű lennél, és mondjuk idősebb, nem hiszem, hogy mondjuk egy valaki kedvéért egy tenyérbemászó személyiséggé változnál.

A kutya se gép, amit csak úgy át lehet programozni.

Elnézést, ha ezzel megbántottalak vagy valami, nem állt szándékomban, pusztán a tapasztalatomat osztottam meg.

2010. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!