Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja egy 15 kg-os...

Lehet baja egy 15 kg-os kutyának 300-400 mg Algopyrintől?

Figyelt kérdés
Műtve volt a lába évekkel ezelőtt es időjárás valtozaskor néha fáj neki. Szerencsére már rég volt ilyen és ami volt itthon neki fájdalomcsillapító az már lejárt. Nem mertem beadni, igy ameddig eljutok egy patikába addig adtam neki Algopyrint, felhivtam egy ugyeletes dokit, azt mondta szabad egy fél ampullát, mert csak ampulla van itthon és én beadtam a felét, de utana olvastam, hogy tablettából egy ilyen kilós kutya max egy negyedet kaphat, ami 250 mg az ampulla meg 1 g szóval a fele 500 mg, de nem ment be neki az összes, nehéz volt beadni. Ez van olyan mennyiség amiből nagy baj lehet? Ha igen akkor mikor jelentkeznek a tuladagolas tunetei? Mire figyeljek?
2021. szept. 19. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Leginkább arra kell figyelni hogy nehogy egyszer teherbe ess
2021. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az allatorvos azt mondta, hogy tablettabol kaphat egy egészet is, pedig mondtam, hogy 15 kg es amikor mondtam az ampullat akkor mondta, hogy abból egy felet. Szoval szerintem tisztaban volt ő az adagokkal. Csak utána olvastam utana a neten, mert túlaggodok mindent, ha a kutyámról van szó,hiaba a doki mondta, hogy nyugodtan mehet neki és most megijedtem.
2021. szept. 19. 09:42
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz baja, ne foss!
2021. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
A betegtájékoztatóban az is le van írva, hogy milyen tünetekre kell figyelni. Olvasd tovább.
2021. szept. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!