Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A most másfél éves kutyám még...

A most másfél éves kutyám még nem teljesen szobatiszta, de már ritkán történnek balesetek viszont az elmult egy-két hétben folyamatosan belepisil az ágyamba, napközben is és este is. Mit tehetnék mert ez már nem állapot?

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 13:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as es 3-as valaszolo voltam en, a tobbit mas irta, azzal en nem ertek annyira egyet, de nem tudom, ilyen problemank meg nem volt.

Azt tudom, hogy amikor a kutyam bepisilt ujra (mindig csak egy helyre) akkor hugyuti fertozese volt.

2021. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem csak jelöl hanem az egész ágy takaróval lepedővel mindennel együtt tiszta pisi.

Nem, 2 éves az ágy új matracokkal vettem, és nem pisiltem bele soha, sőt enni-inni sem szoktam bent szoval tenyleg nem tudom mit erezhet. Kiskorában sem pisilt bele soha.

És amugy nem is arra az oldalra szokott pisilni ahol en alszom, hanem az agy masik felere.

2021. szept. 19. 15:58
 13/19 anonim ***** válasza:
Ki alszik a másik felén?
2021. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor arra oktatja a kutyáját, hogy hagyja abba az ágyi pisilését, akkor először korlátoznia kell az ágyhoz való hozzáférést, amikor éppen nincs a közelben. Tartsa csukva a hálószoba ajtaját, amíg elment. Csak akkor engedje, hogy kutyája ágyra kerüljön, amikor Ön ágyon van.
2021. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Csak este megy be a szobaba velem aludni. Kulonben napkozben nem mehet be.
2021. szept. 19. 16:37
 16/19 anonim ***** válasza:
1es vagyok, nyugodtan le lehet pontozni, de akkor is igazam van!! Kivéve, ha szervi okok állnak a háttérben.... Ha betegség nem áll fent, akkor pedig megjelöli az ágyat,h az bizony az övé és ez nem jó...
2021. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit sem.


Én ugy tudtam egyebkent hogy ivartalan kutya nem jelolget

2021. szept. 20. 17:51
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem is rád gondoltam! Pedig de, van ilyen. Az én szuka kutyám (labrador keverék) 3 évesen lett ivartalanítva. Utána kezdte a jelölgetést, mondjuk nem itthon, hanem lent. Előtte is volt, de nem ilyen gyakran mint most. Mivel lent csinálja ráhagytam. De vedd komolyan, mert dominálni akar. Saját területeként kezeli az ágyat. Kezd el vele az alap engedelmességit újra, tehát gyakorolj, vezess be szigorítást, ne engedd az ágyba.. a kaja nem tudom,h működik nálatok, nálunk 2x kap a kutya és csak akkor kezd enni,ha mondom neki. Ha viszed sétálni,akkor ne ő vezessen téged,hanem te őt. :)
2021. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja és nem rosszindulatból írtam ezeket, csak sok kutyás ismerősöm van és gyakori ez a probléma,h a kutya akar főnök lenni. És az nem jó. Engem pl sokan azért ítélnek el, mivel panelban tartok egy 35kgs kutyát... Pedig rengeteget van vele foglalkozva. Többnyire itthonról dolgozom, napi 4 alkalommal van levíve, abbol 2 rövid séta, 2 hosszú. Az egyik sima séta, vagy kocogás, séta közben trükkök gyakorlása, jutifalat. Másik hosszú, pedig találkozás a kutyás barátokkal.. Hétvégente, pedig 1 túra.. A lefárasztás (agyi, fizikai) is sokat segíthet!
2021. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!