Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy másfél éves bernipászt...

Van egy másfél éves bernipásztor-husky keverék kutyusom és szeretnék mellé egy labradort. Kant vagy szukát vegyek? Szerintetek jól ki fognak jönni egymással?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A másik kan, vagy szuka?

Ha két kanod ill. szukád lesz, akkor azok könnyen összekaphatnak. A kanok csak úgy, vagy egy közelben megérzett tűzelő szuka miatti hormonnövekedés következtében. A szukák, ha tűzelnek lehetnek aggrasszívabbak, és nekimennek a társuknak.

Az ivartalaníttatás ezen segít, de ajánlott mind a kettőt, de ha csak az egyik, akkor a dominánsabbat.

A 1 szuka és 1 kan, akkor pl. inkább a szukát ajánlott ivartalaníttatni. Különben aztán jönnek a kis extra keverék kutyusok, aztán mennek a kóbor ebek sorába, s végül a sintértelepre. Gondolom ezt nem szeretnéd.

Ezt mérlegeld és úgy dönt!

2010. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, a lényeget nem írtam, a kutyusom kan és nincs ivartalanítva, pedig én nagyon szeretném, de folyamatos "harcban" vagyok a párommal, mert Ő ellenzi az ivartalanítást...., de ez egy másik téma. Apropó, én soha nem adnám a kiskutyusokat sem a sintértelepre, sem máshová. ha becsúszna, megtartanám és felnevelném.
2010. szept. 2. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ezeka nehéz dolgok, amikor a párodnak kell elmagyarázni, hogy miért is kéne ivartalanítani:) Gondolom, te nő vagy, ő pedig a férfi...:) ezt valahogy ők nehezen emésztik meg.

PRóbáld valahogy rávenni, mert így nagyon nehéz lesz.

Ha te az ivartalanítás mellett vagy, akkor gondolom nem kell neked sem bemutatni, hogy milyen előnyei vannak.

A baj csak az, hogy két kan is nehezn jön ki egymással, ha ivarosak, és a csajok is. Ha pedig vegyes párost hozol létre, az meg nagyon gáz... egy szuka egy évben kétszer tüzel. Tehát ha egyszer becsúsznak a kutyababák, akkor még ok, de mi lesz a többi alkalommal? Sajna ezt is figyelembe kell venni. És azért a bernipásztor keverék se kicsi, a labik se kicsik, a kettő (vagy három:)) keverékéből sem lesznek kis kutyák...

Szép ez a gondolat, de sajnos tapasztalatból mondom, mivel nem szűrt kutyák egy csomó örökletes betegsége lehet.

Én kicsi kutyát fogadtam örökbe, rejtett heréje volt, = enm volt egy eygszerű ivartalanítás, most kiderült, hogy dp-s... műtét, és gyógyszer... Szóval, ha még tényleg be is válalljátok a kuskutyikat, egy rakat pénzt elvihet, és csak szenvedni a fognak...

Próbáld rávenni valahogy:)

2010. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én a nő vagyok, vagyis értelmesebb! :)) Tehát akkor a válaszok alapján szuka lesz. És ha csak a labit ivartalanítom?
2010. szept. 5. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, a második vagyok.

Ha az egyik ivartalanított, akkor a kutyababa probléma megoldva, de attól még a másik kutya szenvedhet.

A szüleimnek, még, anno gyerekkoromban amikor volt kutyánk, akkoriban nem volt nagy téma az ivartalanítás. De neki látszólag(!) nem voltak vele problémái. Most, a saját kutyámnál, szintén kan, iszonyatosan láttam a problémákat!! Szóval, nem tudom melyik, hoyg viseli.

Mivel Te is ivartalanítás mellett vagy, így nem kezdek bele egy kampányba:) Te is tudod a következményelket, és előnyöket...

Szóval válaszolva, kiskutya nem fog születni, de attól még a kannal lehetnek problémák...

Az egyik ismerőseimnél, szintén egy páros van, elsőként a szuka lett ivartalanítva, és képzeld, hogy nagyon időben csinálták a műtétet, mégis kiderült, hogy összehoztak kiskutyákat, pedig, még a 8hónapos sem volt a szuka. Elsőként a szukát akarták, többe kerül stb... két hónap múlva a kan lett ivartalanítva.

Sajnos ez csak félmegoldás lenne:)

Sok sikert:)

Azért vigyázz a kapcsolatotokra:)

2010. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon köszönöm a választ! Mindenképpen azon vagyok, leszek, hogy megtörténjen az ivartalanítás, csak nehéz a páromat meggyőzni ...., és attól félek, hogy kicsúszok az időből. Most 1 éves és 3 hónapos. A te kutyusod sincsen ivartalanítva?
2010. szept. 6. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!