Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék a kutya bepisilése...

Mit tudnék a kutya bepisilése ellen tenni?

Figyelt kérdés

3 éves lány csivava. Esténként le van neki téve pelenka, mert nem bírja ki reggelig, de soha nem azon végzi a dolgát. Próbáltam rászoktatni, de semmi. Napközben is bepisil/kakil. Szőnyegre, kőre, van hogy ágyra is. Nem egy helyre, majdhogy mindegyik helyiségben ezt csinálja (konyha, spájz, szoba, folyoso, fürdőszoba).

Mit tudnék tenni? Hogy tudnám szobatisztának nevelni?:/

Vagy egyáltalán ezt miért csinálja?


2021. szept. 19. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Most már nagyon sehogy. Ha eddig arra szoktattad, hogy bent ürítsen, miért akarod hirtelen szobatisztaságra szoktatni? Amikor pedig minden fórumon, minden helyen kiemelik, hogy a pelenka ezzel jár...

De persze elkezdheted, hogy óránként kiviszed (éjszaka is), 1-2 év alatt megszokja, hogy bent nem üríthet.

2021. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A pelenkával pont ezt tanulta meg. Valamire rápisilni. Szobatiszta akkor lesz, ha megtanítod, hogy a lakásba tilos.
2021. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Pár évvel ezelőtt kaptam egy 1,5 éves kistestű kutyát. Addig nem is volt kutyám. Éjszakánként 3x kivittem a kertbe kb. két héten keresztül. Szobatiszta lett, soha nem pisilt be. Fárasztó időszak volt, mert reggel mentem dolgozni:)
2021. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
A pelenkával azt mutattad neki, hogy nyugodtan csinálhatja bent, nem fogja érteni, hogy máskor, máshová miért nem lehet.
2021. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Meg tudod neki tanítani, soha nem késő. Úgy kell tenned, mintha kölyök lenne, szóval le kell vinned pár óránként.


A pelenkát meg ne rakd ki többet. Ha bent pisil vagy kakil feltakarítasz, kutyát nem leszidni. Ha kint pisil-kakil akkor dicséret.

2021. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem elírás, tényleg ne szidd le! Csak dicséret ha kint ürít. A bentivel semmilyen szinten ne foglalkozz a takarításon kívül persze. :)
2021. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Pelusra nem volt szoktatva. kiskora óta próbáltam szobatisztaságra nevelni, eleinte pelust sem tettem le neki, éjszakára sem, de mindig bent végezte el a dolgát, így aztán éjszakára tettem le neki pelust, hogy akkor arra, ez nappal sosem volt lent, 2 óránként viszem ki, van hogy fél órát kint vagyunk, az ajtó előtt ugat, kaparja, hogy be akar jönni, aztán rá 5 percre bent pisil :/

A pelusra kb 100 alkalomból ha 1x pisilt, talán sokat mondok.

a legnagyobb probléma az, hogy hiába viszem ki, van, hogy miután bejövünk, azonnal megy pisilni a konyhába vagy a szobába

2021. szept. 19. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Légy oly tündér és keress magadnak egy csak pozitív megerősítéssel dolgozó oktatót, aki rendszerszemléletű (problémaorientált helyett). Kérdező a válaszodban el van rejtve egy csomó érdekes információ, ami alapján szerintem nemcsak a szobatisztasággal van baj.


Tehát:

-gondolj vissza milyen környezetből jött a kutyád! Normális esetben az anyakutya arra tanítja a kölyköket, hogy az alomtól minél messzebb végezzék a dolgukat (mégha esélytelen is eljutniuk az ajtóig). Ha valamiért kimaradt akkor vért izzadós a szobatisztaságra nevelés. Ha nem tudtad szépen átvezetni az otthonodra (oltási program végéig néha elengedik a gazdik), az szintén okozhat gondot.

- ami még feltűnt: ürítési inger akkor van, ha mozog a kutya. Szóval ez nem áll össze azzal, hogy fél óráig ordít az ajtóban.(Most hogy ősz van és romlik az idő, ilyen pici kutyát amúgy sem ácsorogtatunk, ücsörögtetünk kint, mert úgy megfázik és/vagy felfázik, mint a huzat.)

- Ürítési inger akkor nincs, ha nem érzi magát eléggé biztonságban hozzá. Ezért mondom, hogy rendszerszemléletű gondolkodás szüksége ide. Szerintem nagyon rá kellene nézni a kint töltött időtökre, hogy azzal van-e probléma.

2021. szept. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem lett túl korán elhozva a szüleitől?

Környezetemben azok a kutyák nem szobatiszták akik már 6-7 hetesen elkerültek.

Ismerősöm úgy csinálta,hogy jól leszidta mikor bent végezte el,bizony volt hogy újsággal rá is csapott a fenekére, és van egy kennel neki éjjel ott volt.

Érdekes mód leszokott róla.

Nem állítom hogy egy kutyát bántani kell,de alap nevelés szükséges.

2021. szept. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Próbáld meg azt, hogy nem csak a kertbe viszed ki, hanem sétálni.

Kint, a kerten kivül találkozik más kutyák vizeletének szagával is. Új ingerek is érik, nem fogja tudni tartogatni hazáig és akkor utána ha sikerül kint elintézni a dolgot jöhet a dicséret , akár egy kis jutalomfalat kíséretében.

2021. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!