Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetlen egy embertől fél a...

Egyetlen egy embertől fél a kutyám, nem tudom pontosan miért. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az eddigi tréning úgy látszik hatástalan volt, pedig azt hittem már haladunk, mert a múltkor már nyugodtan feküdt, miközben beszélgettünk a teraszon a számára félelmet kiváltó családtaggal, akinek folyamatosan hordtam a kezébe a jutalomfalatot, amit kezdetben messziről, aztán egyre közelebbről el is vett.

Számomra mindig is érthetetlen volt ez az egész, mert soha senki nem bántotta a kutyát, mindenkivel iszonyú barátságos, még akit először lát azzal is! Ilyen félelmi jeleket soha senkivel nem produkál. Tegnap viszont úgy engedtem be az udvarra a családtagot, hogy a kutyám hátul el volt foglalva nem hallotta, hogy valaki jött, majd mikor meglátta, hogy már ott van, hát azt hittük nem is bírjuk letiltani. Már nem csak messziről elkerülő mozdulatokat tett mint eddig, hanem pár percen belül már kezdett morogni, puffogni. A világi kedves mindenkinek is riszáló kiskutyám. Nem sűrűn látogat meg akiről szó van, de legközelebb be kell csuknom a kutyát mert ezt érzem a legbiztonságosabbnak mindenki érdekében. Viszont mindenképpen szeretném ezt a félelmet feloldani, csak majd legközelebb a kennelbe fogok bedobáltatni pár falatot vagy nem tudom hogyan lehetne konstruktív eredményeket elérni!?



2021. szept. 20. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy korábban bántotta, amikor nem voltál ott?
2021. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egyszer titokban lehet megkínozta a kutyát, és a kutya nem felejt!
2021. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én mindig itthon vagyok tényleg semmi rosszat nem élt meg. Még hozzá akartam amúgy is írni, hogy mi az az egy dolog, amire gondolunk. Apámról van egyébként szó, lehet hogy ez is releváns a kérdés szempontjából. Apámnak pedig rengeteg állata van és mindig a munkás ruhájában van. Állítólag ez is lehet a kutyámnak ennyire sokkoló, hogy tényleg a kecskék, malacok, libák, kacsák, tyúkok, galambok, cicák, kutyák stb. minden illata Apámon van mindig. Ráadásul egy erős kisugárzású tekintélyt parancsoló ember, magas is.
2021. szept. 20. 10:51
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Hasonlít valakire, akit nem kedvel a kutya.
2021. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Vidd el őt az apádhoz, ismerje meg honnan jön. Ha az után is morog rá akor valamit nem szeret benne, rajta. Lehet olyan illata van ami nem tetszik neki. Nem iszik alkoholt, vagy nem cukor beteg, vagy egyéb betegség? Akár nem ismert is lehet.
2021. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem lehet, hogy postás és azért haragszik rá? A kutyák nem szeretik a postásokat.
2021. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Olyan a kiállása, a hangszíne, ami a kutyának zavaró, szokatlan.

Nekem a tündérbirka goldim (ami ugye alapból egy békés fajta) volt olyan, hogyha meglátta a nagyimat, szűkölt és morgott rá, pedig ő 160 centis csöpp asszony volt. Egyszerűen a széles mozdulatai, meg a hangszín, ahogy a kutyához szólt, valamiért neki ijesztő volt. És ha rászóltunk, meg ott volt velünk egész nap, akkor beletörődött, de pl. ha náluk aludtunk, vagy nagyim volt nálunk vendégségbe, akkor másnap reggel kezdte újra az ijedt rámorgást azonnal, amint bejött a szobába.

2021. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen az idősebbek tipikus bizonytalan mozgása általában fenyegető a kutyáknak.

5-ös! Én is gondoltam erre, de tuti sokkban lenne ott a rengeteg állattól és Apám már nem ott tart mint kiskoromban, hogy a három udvarból egy volt az állatoké, mostmár mindenhol is szabadon vannak. Kutyám meg még nem látott testközelből egy csirkét sem. Egyszer kapu választotta el és jól megugatta. Kecskét is látott már kerítésen túl azzal játszott volna, mint a kutyákkal is. De majd egy sétát lehet beiktatok a háza előtt! Betegsége volt, nyirokcsomó rák, de elvileg gyógyult már vagy 15 éve. Mondjuk épp tegnap jegyeztem meg, hogy jól le van fogyva most.:(

2021. szept. 20. 12:51
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen köszönöm szépen a válaszokat!
2021. szept. 20. 12:52
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Nincs baj a kutyaddal,a teruletet vedi. Gondolom most erte el a felnott kort. Nagytestuek 3 eves korukra ernek be.


Menjetek el apadhoz. Csengessetek be nala,jojjon ki . Legyen tiszta ruhaban. Setsljatok egyutt,beszelgessetek. Ezt tobbszor tegyetek meg.


Aztan ,miutan az allatait elzarta,menjetek be a hazaba es ott beszelgessetek egyetek egyutt.


Allatokkal kiskorba kellett volna szovializalni a kutyad. Mostmar nehezebb. Max 1 allatot engedhetsz oda. De az is veszelyes kimenetu. Ne eroltesd. Nehogy baja essen a kutyadnak.


Egy jo hazorzo elvbol jelzi az idegent otthon,meg is kene tamadnia. Akkor is,ha csaladtag vagy ismeri.

Nem is latta,h te engedted be. De egyes kutyaknal ez se eleg. Akkor is orzi a teruletet .


Igazabol az a nem normalis,h kiskoratol kezdve miert nem jartatok apudhoz a kutyaddal meg akkortol miert nem ismeri a kutyad.

Illetve a csaladi osszejovetelre a kutyat is el kellett volna vinned.

2021. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!