Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek vérzik még így a kutyusa?

Kinek vérzik még így a kutyusa?

Figyelt kérdés

Ő az első lány kutyusom . Épp be töltötte a 8 hónapot rá 2 napra el kezdett tüzelni pont hétvégén én pedig nem készültem fel sajnos bugyival még nem érkezett meg.

Szét vérezte az ágyat tegnap és tegnap előtt is. Ma már tudtam neki venni bugyit meg betétet alig ki idő után már az is véres volt neki így sűrűn cserélem. Többször mint mikor nekem megjön .

Pedig azt mondták hogy egy két csepp van nekik. Szinte nem lehet észre venni. Hát sajnos nálunk nem ez a helyzet.

Nektek is ilyen a kutyusotok.

Azt tudom kb. 3 hétig tart. Reménykedhetem sokkal kevesebb időben ? Előfordul hogy 1 hét csak? 😄 ok hogy van már bugyi de elég kellemetlen neki is hogy le és fel kell venni hogy tudjon pisi és kakilni.

Természetesen az ivartalanítás meg fog történni csak nem szerettem volna még ilyen kicsinek.

Yorki a kislány amúgy. Vagyis mostmár nagylány 😄


2021. szept. 20. 18:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%
Hívj fel egy állatorvost szerintem.
2021. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
38%

1.Ki kell ivartalanítani,hogy ne tüzeljen.Ez a legkézenfekvőbb megoldás.

Törzskönyv nélküli,kiállításon sosem járt kutyát úgysem fogsz (remélem..) szaporítani és csak további gondjaid lesznek vele.Űzni a kanokat,addig nincs közösségbe járás vele,bugyit cserélgetni rajta,ha meló ideje alatt túl sokat van rajta akkor abból származó fertőzést kezelni..Nyűg.


2...Mit keres az ágyon? Nincs saját fekhelye,vagy egy kis zuga ahová elvonulhat?


3.Nem minden szuka vérzik cseppeket.


4.Ezt megelőzően voltak tüzelésre utaló jelek? Mert,ha nem és ez nem tüzelés akkor orvoshoz kellene fordulni nehogy eü probléma legyen.A kutyának is van hüvelye és méhe,a felszálló fertőzések pedig hosszútávon életveszélyes állapotba sodorják a kutyát.Daganat is szokott erős vérzést okozni.

2021. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Miért ? Nem minden kutya egyforma mondta más is hogy neki sem egy két csepp. Ezért is raktam fel a kérdést hogy ki járt még így . Írtam a tenyésztőnek majd ő megmondja hogy normális e
2021. szept. 20. 18:24
 4/34 A kérdező kommentje:

Szeretem mikor a kérdéstől el megyünk .

Kedves második !

Törzskönyves kutyáról van szó !

Le írtam miért nem vittem még ivartalanítani !

Az meg az én dolgom hogy hol alszik a kutyám . Van neki 2 fekhelye is de velem szeret aludni!!! Nem dobom le az ágyról mert vérzik. Már van neki bugyi is. A hétvége így alakult ez van. Második tüzelés nem lesz neki. Ezt át vészelem és ennyi. Ja és igen voltak jelei .

2021. szept. 20. 18:27
 5/34 anonim ***** válasza:
70%

Kutyánál más a vérzés, mint az embernél, más a mögöttes biológia is. Normális, hogy ennyit vérzik, igaz, nekem nagyobb testű szukám volt, de minden tüzelésnél így vérzett. Mi felszedtük olyankor a szőnyeget, meg nem jött fel addig ágyra, egyszerűbb volt napi többször felmosni, mint bugyival kínozni szegényt.


Arra figyelj, hogy a vérzés elmúltával a tüzelés még nem ér véget, sőt, akkor fogja igazán felvenni a kanokat (és a pérája is "kivirágzik", csúnyán megdagad majd, ne lepődj meg).

Figyelj rá sétáltatásnál, mert a kanok gazdái sokszor nem teszik, simán odaengedik akkor is a kutyát, ha szólsz, hogy ne...

2021. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Jaj ennyire nem. Csak nem egy két csepp . Szőnyeget nem kellett fel szedni pedig van fehér . Max 1 vagy 2 csepp volt a földön . Mondjuk az is igaz hogy szinte egész nap fekszik . 2 nap alatt kb olyan 8-10 csepp vér lehetett neki így az ágyban . Nem vagyon finnyás rá de nem is olyan jo takarítani . Ezért is lett bugyi neki meg betét . A séta hanyagolva van úgymond neki. Amúgy is lusta . Kevesebbet megyünk ki jóval mint szoktunk . Kanokat pedig kerüljük mindenképp .
2021. szept. 20. 18:41
 7/34 anonim ***** válasza:
37%

Nem olvastam végig.10/9 ember úgy jön ide rácsodálkozni alap dolgokra is,hogy se utána nem olvas,se nem akar tenni az ügy érdekében.(például nem ivartalanítana,de zavar hogy tüzel a kutyája és keres ellene "házi" praktikákat..)

Végül is ja,a te dolgod hogy hol alszik a kutya.De több szempontból is ártalmas.

Kistestű fel le ugrál az ágyról -> izületi problémák

Bent alszik veled egy ágyban -> viselkedési problémák


Nem neked rossz,hogy ott alszik mert te élvezed hogy valaki veled alszik,hanem neki rossz.És nem most fog ez kiütni,hanem majd ha gondjaid lesznek azzal,hogy morog rád,félti az ételét,nem tart be bizonyos szabályokat,nem enged be mást az ágyba (ha lesz mondjuk párod) és ehhez hasonló cukiságok,ha a kutya fent aludhat az ágyon,veled akkor úgymond egyenrangú veled.Ergo ő idővel (most még kölyök,most még nem tudod..) majd ugyan úgy elvár tőled dolgokat ahogy te tőle.Valakinek például vonyítani kezd a kutyája,ha kilép az ajtón.-> Mert a kutya meg akarja szabni,hogy hová mehetsz és milyen távol tőle.Nagyon sok esetben amikor a gazdák szeparációs szorongásra gyanakodnak sorrendiségi probléma áll a háttérben.


Igen,tudom most jön a szokásos.Másé is alszik fent,a te kutyád más,a te kutyád ettől jobb és cukibb,stb stb.Én szóltam.Ha megfogadod megfogadod,ha nem akkor..cserélgess lepedőt,hátha nem ázott át,vért nehéz kimosni. :D

2021. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Vicces a hozzá szólásod 😃 nem én erőszakolom ide hanem ő jön magától . Van hogy mozdulni sem bírok mert a mellkasomra fekszik és alszik.

Egyébként írtam a tenyésztőnek kicsit több mint egy két csepp. Azt írta semmi baj ez azért van mert nagyon kicsi és az első neki. Nem tudja még úgy tisztítani magát.Idővel kevesebb lenne de ugye második tüzelés már nem lesz neki.


A másik meg. Igen egyen rangú velem. Amit nem szabad már tudja ennyi idősen mert nevelve van. De ilyen dolgokba szabad keze van. Ott alszik ahol szeretne!

Bírom az ilyen embereket mint te vagy. 😄 valakinek 15 éves a kutyája 15 éve vele alszik és semmi gond. De nagyon sokan alszanak kutyával


A másik meg senkinek semmi köze ehhez.


Nem tudatlanságból kérdeztem hanem hogy ki járt még szinten így és van egy pici remény ahhoz hogy hamarabb vége lesz.


Az ivartalanitas meg nem kötelező már bocsi !!! En kicsinek tartom hozzá ennyi!

2021. szept. 20. 18:58
 9/34 A kérdező kommentje:

Ja azt el felejtettem hogy volt exemnek egy idősebb kutyusa aki szintén agyba aludt . Még mindig él.


Viszont itt le is zárom mert tényleg senkinek semmi köze hogy az én kutyám hol és mikor alszik.


A kérdés nem ez volt és kíméljenek az ilyen kutya ellenes emberek

2021. szept. 20. 19:01
 10/34 A kérdező kommentje:
Ja meg ezért kellene elolvasni mindet 🤣 lehet akkor nem lennél ki nevetve. Ott a végén van pont az ivartalanitas rész okoska
2021. szept. 20. 19:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!