Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani, hogy...

Hogy lehet megtanítani, hogy ne egyen fel a földről semmit? Egyszer a vesztét fogja okozni.

Figyelt kérdés

Francia bulldogról van szó, aki nem csak úgy néz ki mint egy malac, hanem úgy is viselkedik. Imádom, szerencsére nem is egy makacs természetű bulldog, jó az idegrendszere, de mint egy kényszerbeteg, egyfolytában valaminek a szájába kell lennie.

Kint van a konyhában velünk, akkor is a földet szaglássza, pásztázza és nyalja hátha leesik valami. Ha épp nem alszik és a nappaliba van velünk, akkor a műbőrcsontját rágcsálja.

Ha sétálunk non-stop figyelnem kell rá, hogy ne egyen fel semmit, már a botról is letiltottam inkább.

Ha szüleimnél vagyunk a kertbe, jobban kell rá figyelnem mint a saját gyerekemre, mert 5 percenként feleszik valamit. Kb egész nap csak a nevét harsogom.

Elértem már azt is, hogy ha ledobok valami finomat a földre, addig nem eszi meg míg nem rakom a táljába. De amint kimegyek a helyiségből ráugrik, kipróbáltam.

Szobakennelt kell használnunk, mert mindent szétrág ha egyedül van.

Lassan költözünk kertes házba, és nem hagyhatom jóidőben felügyelet nélkül a kertben ami tök nehéz. Félek, ha az emeleten leszünk, mit csinál a földszinten..

Tartok attól, hogy egyszer a vesztét fogja okozni ez a mohóság és rágás kényszer, mert annyi esetet hallani. Nem mellesleg bosszantó is ez a viselkedése.

Volt hogy megszidtam, ha rajtakaptam, volt hogy rácsaptam a fenekére, semmi nem használ ezügyben, az ösztönei hajtják hogy egyen és egyen. Ha éhes, ha nem éhes, ő mindig éhes, ez így remélem érthető.

10 hónapos kutyáról van szó amúgy, fogzás már lezajlott nála.


2021. szept. 21. 12:51
 1/3 mantis religiosa ***** válasza:
91%
Dörzsölj be finom falatokat jó erős paprikával, és dobáld szét! Hamar megtanulja, hogy csak a táljából vagy tőled fogadjon el élelmet.
2021. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

Napi 2x eteted igazi hussal . Barf. Dragabb igenyesebb kaja legyen,mint az eldobott szemet kajak.


Csak kezbol eteted.

Csak odanyujtva ihat.


Seta kozben redszerssen osztasz parancsot es adaz jutfalatot.

2021. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt egy kutyánk akivel akármit csináltunk felevett minden vackot.Hiába a ledobott csípős falat,ha azt is feleszi minden gond nélkül 100.alkalomra is.:D


Mi szájkosarat adtunk rá,így tudott szaglászni,de nem evett fel semmit.

2021. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!