Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kérdésem a következő lenne,h...

A kérdésem a következő lenne,hogy valakinek volt e már a kutyájának porckorongjával probléma?

Figyelt kérdés
Nem sérve van hanem elvan mozdulva vagy kiugorva és némelyik mozdulatnál ha feláll fáj neki és sirat ma voltunk vele dokinál és azt álapitotta meg,hogy a 4 és 5 porckorongal van valami.Akinek volt ilyen gondja annak esetleg volt olyan,hogy önmagától helyrejött a probléma?Mert aztmondja a doki hogy 80% az esélye annak,hogy ez magától visszahúzódhat vagy helyrejöhet.Vagy bárkinek a tanácsát akinek bármi is segitett ebben szivesen meghallgatom,mert szörnyű azt nézni amikor fáj neki és sirat.
2021. szept. 23. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Volt egy kolléganőm, akinek tacskói voltak és az egyiknek a teljes hátsó fele lebénult, állítólag az ilyen hosszú testfelépítésű kutyáknál nem ritka.
2021. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

#1-es, az a tacskó bénulás-fajtabetegség, nem ugyanaz, amiről a kérdező írt.

Én a helyedben elvinném másik dokihoz is, esetleg klinikára, nem tudom merrefelé laksz, az ilyen gerincbetegségek nem igazán szoktak maguktól helyrejönni.

2021. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 klinikán voltunk ma amelyiknél voltunk az nagyon jó klinika.Kedves 1-es igen tudom,hogy ez a kistestű kutyáknál gyakoribb és azt is hogy az a tacskóbénulás ez a tacskóknál a leggyakoribb sajnos.De nekem a kérdésem az lenne,hogy ha valakinek volt hasonló gondja annak segitett e bármiféle nem műtéti közbeavatkozás?Bármi akármi,ha nem is 100% gyógyulás de jelentős javulás.
2021. szept. 23. 18:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként mindent megcsináltak neki.Vérképtől a röntgenig minden jó csak a 2 hátsó lábánál van kopás illetve ez a porckorongos dolog
2021. szept. 23. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Idős csivava-tacskó keverékemnél volt hasonló. 10 évesen kezdődött, akkor elég durván, azt hittük műteni vagy altatni kell. Kapott állatkórházban injekciót rá, amitől másnapra helyrejött. Ilyenkor púposan tartotta magát, nyaka megkeményedett és sírt, mozogni nem akart, látszott, hogy fájdalmai vannak. Azóta egyszer jött elő gyengébben, most 13 éves. Carprodyl gyógyszert írtak fel neki ilyen esetre, ahogy látom hatásos nála, mert pár napon belül újra a régi volt. Futni szokott a fiatalokkal, korához képest nagyon fitt. Azt hiszem a gyógyszer vény köteles.
2021. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"4 és 5 porckorongal van valami"

Mi van vele? Mert többféle probléma adódhat.

Meszesedés, összecsúszás,sérv?

2021. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!