Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám "megkergül", ha másik kutyával találkozunk?

Figyelt kérdés

Masfél éves nőstény, ivartalanított kutyusom van. Igazából nagyon jó kutyus, korának megfelelően eleven, de okos, szófogadó. Mondhatni ritka jó kutyus, semmilyen rossz, idegesítő szokása nincsen, se otthon, se az utcán, egyetlen egy dolgot kivéve...

Minden nap elviszem sétálni bő másfél órát. Ha szembe jön egy másik sétaltatott kutya, teljesen megkergül. Tényleg, mint akinek elmentek otthonról. Ugrál, ugat, majd' kitépi a pórázt a kezemből. Nem agresszíven teszi, nem bántani akarja a másik kutyát, hanem teljesen bezsong. Semmi másra nem csinál ilyet, még akkor sem, ha az utcán mondjuk macskával találkozunk. Csak a kutyákra. Ha a kerítésen belül vannak a kutyák és ugatják őt, azzal nem sokat foglalkozik, csak akkor kergül meg, ha konkrétan egy másik kutya jön pórázon. Rossz élmény, vagy trauma ezzel kapcsolatban pedig nem érte.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan oldjam meg ezt a problémát? Vagy "kinőheti" ezt még?



2021. szept. 23. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem érte rossz élmény? Kölyökkorától neveled?

Nekem mentettem van, neki lehet az előéletében rossz élmény, illetve amit azóta látok, amióta velem van, hogy ha egy másik kutyával rossz tapasztalata volt egyszer, azt megjegyzi magának, és a másik gazdin is múlik, hogy tudjuk-e ezt a konfliktust enyhíteni, vagy ki kell kerülni egymást.

2021. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Suli és ha változatos helyekre viszed, sokat segíthet.


Tanítsd meg, hogy szóra figyeljen rád(vagy egy falatra), ameddig ki nem oldod, mikor már látod a kutyát, rakd feladatba, folyamatosan dícsérd, ha jól csinálja és szólj rá, ha rosszul. Kajával vezesd magadra a tekintetét, rántsd meg a pórázt vagy bökd meg az oldalát.

A szembe jövőt kérd meg, hogy had szagoljanak össze, vagy legalább egy darabig sétáljatok együtt.


Falun lakom, két kutyámnál is előjött ez, a problémát a fenti módszer és az oldotta meg, hogy rengeteg helyre vittem őket(belváros, kávézó, kutyás strand, kutyás tábor, iskola, frekventált túrázó helyek), szerintem ott annyi új inget kaptak, hogy egy szembe sétáló kutyát már fel sem vettek.

2021. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Szocializálni kellene és közömbösíteni az idegen kutyákra.
2021. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
nekem is ilyen volt eredetileg, szinten mentett. Aztan idovel lenyugodott tovabba az is segitett hogy jutalomfalattal jutalmaztam ha nyugodt maradt mikor masik kutya jott. Bar meg most is erdeklodik felejuk de mar korantsem azzal a vehemenciaval mint korabban tette.
2021. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%

Kutyák közé kellene vinni, hogy kiélhesse az ismerkedési ösztönét, ugyanakkor nevelni is arra, hogy közömbös maradjon olyankor, amikor nincs mód ismerkedni.

Kérdés az is, hogyan viselkedik, amikor más kutyák társaságában van. Örül, játszik velük, vagy agresszív?

2021. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Mit tegyek, ha a kutyám "megkergül", ha másik kutyával találkozunk?"


Csattintsd le a porazt es hagyd, hogy a kutyak szaladgalhassanak egyet.

2021. szept. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, a 6-os ötletét eszedbe ne jusson kipróbálni, az ilyenekből szoktak lenni állatorvosnál végződő sérülések.
2021. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, nem akartam kommentálni a 6. választ.


A többieknek köszönöm! Próbálkozom, meglátjuk, hogy mi válik be! :)

2021. szept. 24. 11:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Én néha azt csinálom, hogy amikor már látom, hogy nem tudok elkerülni egy morgós szitut (nem feltétlenül másik kutya, lehet roller, görkori, gördeszka, akik gyorsan jönnek és egy pillanat alatt el is mennek mellettünk), akkor mikor a kutyám elkezd fújtatni, ölbe kapom. Ilyenkor nagyon meglepődik, kalimpál egy kicsit, hogy tegyem le, addig eltávozik az inger, aztán lenyugszik. Persze ezt vele meg lehet csinálni, mert csak 9kg, és vele is csak akkor, ha nincs veszély, hogy egy másik kutya emiatt esik nekünk, tehát erre is figyelni kell, ha más kutya az inger forrása, akkor inkább olyan kutya jelenlétében működik ez, amelyik pórázon van és a gazdája kontrollálja, vagy amelyik teljesen semleges más kutyákra, egyszerűen csak a külleme, mérete miatt ijesztő az enyémnek. Egyébként működik ez is, meg amit a többiek írtak, azok is jó módszerek (a 6-os kivételével).
2021. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mennyit bandáztok más kutyákkal?
2021. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!