Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! 3 hetes kölyökkutyát...

SOS! 3 hetes kölyökkutyát hogyan etessek?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy befogadott kuytusom lefialt, és a mai napon elszökött. A kiskutyák azonban itthon maradtak, és nincs itthon tápszerem, holnap reggel tudok venni. Van-e esetleg bevált, házilag elkészíthető tápszer receptje valakinek? Találtam a neten, de a legtöbb ilyen tehéntejet és tojást tartalmaz, az pedig úgy tudom, nem a legideálisabb egy pici kutyus számára. Van olyan is, amelyik sűrített tejet ír, de hát az konkrétan tej és cukor, úgyhogy nyilvánvaló okokból sem adnék nekik ilyesmit…

Köszönöm a segítséget!



2021. szept. 24. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Inkább ilyesmire lenne szükséged: [link]

Állatorvos is tudna segíteni.

2021. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most mondta,hogy holnap tud venni,tudja hogy az kell neki..


Tehéntejet forralni tudsz nekik,jobb megoldás nincs jelenleg.Nem halálos a kutyák számára a tej,csak hasmenést okoz a laktóz tartalma miatt,és nem is mindegyiknél okoz gondot.

Mivel kb 3 óránként esznek muszáj leszel addig végső megoldásképp tejet adni.

2021. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Plusz lemaradt,mivel anya kutya nincsen jó lenne valamivel melegen tartani őket,mert ki fognak hülni ha sokáig nincs mellettük valaki/valami.

Meleg vizes palack vagy az a téli melegítő palack egy puhább rongyal letakarva melléjük,vagy fülgyulladásra is használt meleg sópárna (nem forró,csak meleg!),esetleg egy fűtőtest közelébe rakni őket és jó meleg paplanokat adni,bármi jó csak valami kellene.


Sajnos mint a csecsemőknek nekik is később alakul ki a hőháztartásuk,így gyakorlatilag ha nincs körülöttük valami ami melegen tart kihülnek és elalszanak (örökre).

2021. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Feles tej. Vízzel hígítsd és 3 óránként etetni kell. Amíg nincs tápszer.Cumisüveged van?

Én neveltem fel pár órás kukában talált kölyköt feles tejjel,akkoriban nem voot divat tápszer állatnak falun. :) de szép nagyra nőtt.

2021. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4,amikor kiskoromban a szomszéd szukája elpusztult el akarta ásni a kölyköket,hogy ne éhen haljanak,hanem "gyorsabb" és "kíméletesebb" halált kapjanak.Nem akarta ő felnevelni őket.

Anyám mondta neki,hogy hozza át,neki kellenek,6 éves voltam akkor,segíteni próbáltam ahogy tudtam.Nekünk kecskénk volt otthon,kecske tejet is kaptak felesben boltban vett tehén tejjel,és kimosott nurofenes gyerek gyógyszer adagolóval kaptak enni.

Egészségesek voltak mint a makk,legalábbis helyzethez mérten.Nem volt ám mindig divat állatorvoshoz rohangálni,és tápszereket venni kutyának.Megoldottuk ahogy sikerült.

4 kiskutya volt,abból 3 nálunk is maradt egy került keresztapámhoz.

Nem volt az olyan rég,a 4 kutyából még 2 él,most 16 évesek.Egyik boldogítja anyámat,másik keresztapámnál van.Egyik 14 évesen pusztult el daganatban,műtét alatt a másik természetes halált halt,elaludt 15 évesen tavaly.



Úgyhogy nem kell aggódni,az éjszakai és reggeli etetést simán túlélik tehéntejjel is.:D

2021. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kedves mama sajnos még nem jött haza, de folyamatosan keressük.

Esetleg van junior tápom itthon, ha beáztatom forralt vízben és összetöröm nekik az opció-e, ugyanis tehéntejet nem merek adni nekik, csak legvégső esetben.

2021. szept. 24. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Tápot ilyen kicsinek semmiképpen,erre még nem készült fel a gyomruk.Nagyon minimum 6 hetes kortól szokás kirakni eléjük bármi mást,de még amellett ugyan úgy anyatejeznek is normális esetben.

Ezerszer többet ártana,mint maga a tehéntej.Nem ördögtől való az,semmi bajuk nem lesz.Remélem azért már etetted egyszer őket és nem azóta is gondolkozol,hogy mi legyen,csak mert egy etetésnyi idő már eltelt..:D

2021. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, kaptak már kecsketejet (a szomszéd néninek volt még egy kevés szerencsére), viszont sajnos épp, hogy elég volt nekik (10en vannak).
2021. szept. 24. 23:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Jézus 10 kiskutya,és azok még 5-6 hetes korukig simán esznek olyan sűrűn,mint most csak egyre nagyobb adagokat..

Érdemes lenne körbe kérdezni a menhelyeken,hogy nincs-e olyan kutya ami épp szoptat vagy elvesztette a kicsinyeit,mert akkor oda lehetne addig adni ameddig tejre van szükségük vagy legalább egy részüket.

10 kiskutya rengeteg,mire végig eteted egyesével mindet kezdődik előröl az egész.


Esetleg szomszédok? Vagy internetes segítség is jól jön ilyenkor,3 hét az még egy hónap etetgetés így..

Nem lehetetlen,csak tényleg sok és 6 hetes kor felett is csak egy-egy etetés alatt esznek majd szilárdat,kb 8 hetes korukra hagyják el a szopizást.

Azért nem is lehet 8 hetes kor előtt leválasztani az anyjukról,de ugyebár most ez nem is lenne opció.

2021. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére hazatért az anyukájuk, épp elmentem a Fressnapfba tápszerért, mikor jött a telefon, hogy otthon van, szóval szerencsére happy end lett a sztori. :)
2021. okt. 1. 11:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!