Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik iskolát vagy kit...

Melyik iskolát vagy kit ajánlotok, aki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy közepes testalkatú, 3 éves keverék kutyusom, nagyon szeretni való csak van néhány viselkedési problémája, ami nagyrészt tudom az én tapasztalatlanságom miatt alakult ki. Hagytam a fejemre nőni, elkényeztettem, szóval nem mindig fogad szót és a mindennapokban nehézséget okoz pár dolog, makacs és emiatt nehèz fegyelmezni. Nem vagyok egy tipikus erős kezű gazda. Nem egy szörnyeteg, se vadállat, csak szimplán szükségünk lenne egy jó oktatásra (főleg nekem), ahol megmutatják hogyan kell magabiztosan és határozottan megtanítani őt a dolgokra.

Főbb problémáink pl. az állatorvos, nem szereti a kutya és egy stresszfaktor minden évben az oltásra menni vele, mert kiakad tőle, hiába nyugtatom, alig lehet bevinni.

Sétálni viszonylag szépen sétál, nem húz, lép mellettem lassan, bár néha ha elmegy egy autó az út széléről oda akarna ugrani, pedig gyakran sétálunk, szóval már megszokhatta volna. Ezt nem értem miért csinálja.

Az idegenekkel szemben nagyon bizalmatlan, pedig jártam vele kutyaóvodába anno, de ott is félős volt nagyon. Alapvető ül, marad parancsot megtanítottam neki, többé kevésbé megcsinálja. Nem szalad ki a nyitott kapun, de kicsit mogorva másokkal.

Szájkosár kell neki, ha nem otthon vagyunk.

Néha odakap nekem a gazdájának, pl. amikor leakartam venni a pórázt róla. Tudom soha nem szabadna ilyet csinálnia, de sajnos előfordul, én voltam a hibás, hagytam hogy ő érezze magàt a főnöknek velem szemben. Mint mondtam tapasztalatlan vagyok ilyen téren, de azon vagyok hogy kijavítsam ezeket a dolgokat.

Nagyon szeretem őt, soha nem válnék meg tőle. Elvagyok keseredve, mert kerestem kutyakiképzőt, de a legutóbbi a huszon x év tapasztalatával azt mondta hogy nem tud segíteni. Nem értem miért, szerintem nincsenek olyan extra problémáink, úgy gondolom sok kutyának van hasonló gondja. Azt gondoltam szokásos tapasztalatlan/béna gazda problémáink vannak én miattam. Szeretném megoldani, de most nagyon szomorú vagyok, mert úgy érzem a kutyámat teljesen lehúzták hogy milyen szar állat és senki nem fog tudni segíteni nekünk. Kb sírni tudnék. Megkérdeztem a kiképzőt, akivel beszéltem hogy ki tud segíteni, kit tud ajánlani akkor, ha ő nem tud és annyit mondott nem tudja, viszlàt.

Most komolyan ennyire szar lenne a helyzet?! Egyébként kisebb korában fogadtuk örökbe, nem tudom azelőtt mi történt vele, ha történt bármi. Mi nagyon szeretjük és teljesen jó családba került, sosem volt bántva, csak kényeztetve. Szóval nem értem az egész helyzetet.

Tényleg ennyire javíthatatlan a helyzetünk?



2021. szept. 26. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tudom hol laktok, így nem tudok kutyainskolát ajánlani, se kiképzőt. De ne keseredj el, mert ha nem is lesz "tökéletes" a kutyád, de javítani bitos hogy lehet a helyzeten. Nekem is vannak/voltak ilyesmi "kezdő gazdás" problémáim, de nagyon sok munkával korrigáltam amit lehetett, amit meg nem azzal meg megtanultam együtt élni.

Egyik kutya se reménytelen. Keress az interneten egy kutyakiképzőt vagy kutyasulit.(ahova én járok ott nagyon segítőkészek mindig)

2021. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gödöllő környéke lenne megfelelő.

Találtam ott egy kutyaiskolát a közelben, de már félve fogom felhívni őket hétfőn. Ha egy huszon x éves tapasztalattal rendelkező kutyatréner ilyet mond, akkor már nem tudom mit fognak egy kutyaiskolában mondani nekünk. :(

2021. szept. 26. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Őket próbáltad már? Gödöllőiek...

[link]

2021. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!