Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf: teljesen nyers vagy...

Barf: teljesen nyers vagy kissé megfőzött zöldség a jobb?

Figyelt kérdés

Amikor egész prédát eszik a farkas, akkor a gyomor/bél tartalomban már félig meg van emésztve a zöld. Akkor a barfban a főtt/félig főtt és reszelt/turmixolt zöldség az jobb, mint a teljesen nyers, nem?

Gyümölcsöt az nyersen adom és rostnak legtöbbször zöldpacalt kap, de ha zöldséget adok néha, akkor azt főzzem meg kicsit?

Köszi a segítséget 🐾♥️



2021. szept. 26. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A főzés során egy csomó vitamin elpárolog, kioldódik a zöldségből.
2021. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor elég, ha nyersen lereszelem/turmixolom? Úgy hasznosul?
2021. szept. 26. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem is kell leturmixolni, elég felszeletelni. Én kutyám imádja ropogtatni a friss zöldségeket
2021. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az enyém nem szereti nagy darabokban. Ha kisebb kockákra vágom, akkor egészben nyeli, aztán ugyanúgy megtalálom a végtermékében.

Azért maradt a turmixolás/reszelés vagy ami egyszerűbb, ha picit megfőzöm, hogy meg tudja emészteni.

2021. szept. 26. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor próbáld meg a reszelést és ha úgy se eszi akkor turmixold nyugodtan, ha pépként megeszi tökéletes, úgyis a hús meg a csont rágása a lényeg.
2021. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2021. szept. 26. 17:21
 7/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Én nyersen, reszelve adom a kutyámnak a zöldségeket. Lereszelve/turmixolva tudja a legjobban megemészteni. Volt hogy csak feldarabolva kevertem bele a darálthúsba a répát és úgy otthagyta vagy megette de ugyanúgy megtaláltam a kakájában a darabokat.
2021. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ugyanez, mint #7-nek.
2021. szept. 27. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!