Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, viszont...

Kutyát szeretnék, viszont több kérdésem is lenne, mit ajánlotok? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval örökbefogadáson gondolkozok első kérdés: az örökbefogadás ingyenes? (nem baj ha igen)

Milyen kutyát ajánlanátok? egy kétszobás átlagos panelház (albérlet) munka mellé mivel egyedül élek és 1 kis társaság kéne. de mivel 8 órában dolgozom gondolom nem a legjobb döntés 1 kutya, egy olyan fajtán gondolkoztam ami kicsi alapból (nem szeretnék nagy kutyát elzárni) kb térdig ér és nem ugrálós fajta hanem szeret lustulni de lehet vele játszani. Egyáltalán jó ötlet 1 kutyát ilyen helyzetben örökbe fogadni? vagy jobb lenne ha Panelben nem tartanék kutyát? Tapasztaltabb emberek válaszát kérem :D Előre is köszi puszi bocsi hogy hosszú lett



2021. szept. 26. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nekem anno pekingim volt. Eleg lusta kutya, egy kis seta is eleg volt neki :D
2021. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a menhellyel vedd fel a kapcsoltatot, ők ezekre a kérdésekre fognak tudni valaszolni.

Illetve a legtöbb menhely bemutatkozó levelet szokott kérni, abban ezeket leírod, és segíteni fognak neked, hogy a megfelelő kutyus kerüljön hozzád.

2021. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Őszintén én nem vállalnék kutyát lakásba úgy, hogy min. 9-10 órán keresztül egyedül van és a 4 falat bámulja. (Igen, a legtöbb ember dolgozik a kutya mellett, de jó esetben van egy családtag, aki korábban hazaér.)

Én inkább macskát ajánlanék társaságnak, esetleg valamilyen kisemlőst, ők is nagyon szuperek! (És nagyon okosak is.) Akár nyúl, akár vadászgörény, esetleg 2 tengerimalac. Ezek megfelelő körülmények között mind jól elvannak napközben nélküled is + nem kell őket időre sétáltatni. Félreértés ne essék, ezek is sok áldozatot és háttértudást igényelnek.

2021. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

A 2. vagyok

Azt még hozzátenném, hogy én azt gondolom, hogy nem azon van a hansúly, hogy panelban laksz-e, vagy egy 4 hektáros birtokon. A lényeg az, hogy személy szerint te mennyi időt szakítasz a kutyára a saját idődből. Akkor is, ha éppen fáradt vagy, ha szakad az eső, ha más dolgod lenne, stb., stb., a kutyát akkor is naponta többször le kell vinni sétálni. Nagyon sok szerencsétlen kutya van, akit kiraknak a kertbe, és egy nap 2x megvakargatják a hasát, mondván, hogy ott van a kert, szórakoztassa magát.

2021. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
A lakás tulajdonosa engedi?
2021. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

3,miért aki kertesben tartja a kutyát az nem hagyja otthon 8 órára?

A kertben sem jobb semmivel,ott is ugyan amellett a kerítés mellett ugat egész nap ameddig haza nem érsz.

Játékai vannak kint? Bent is lehetnek játékai.Pihen? Bent is pihenhet.

Friss a levegő? Bent se kell csukott ablakok mellett élni.

8 óra munka az nem olyan vészes,hogy ne bírja ki,főleg ha vannak játékai,saját helye ami biztonságot nyújt,és előtte-utána foglalkozva van vele.


De, mindenképpen csak kicsit vennék.Mert albérletből albérletbe menni még kiskutyával sem könnyű,nem hogy nagytestűvel.Utaztatni is nehezebb,mert tömegközlekedéseken kicsit elég ölbe venned,naggyal mindenki lába "alatt" van,ha akarja ha nem,főleg ha tömeg van.


Nekem Shih Tzu kutyám van,és ezt a fajtát tudom is ajánlani,ha tényleg társaságra vágysz,de ők nagyon könnyen depressziósak lesznek,ha sokat vannak egyedül.

8 óra kibírható! Csak abból ne 10-12 legyen.Ők az a tipikus ölelgetős kabala kutyák akik folyamatosan követnek mindenhová és mindig vidámak.Mindig lehet velük játszani,de heverni is nagyon szeretnek naphosszat.A hosszú sétákat is szeretik,de ha jól van szocializálva más kutyákkal is el tudnak játszani.Alig vedlik azt is ritkán,de kozmetika igényes.


A palotakutya kisebb-nagyobb vonalakban ugyan az,a palotakutya a Shih Tzu egyik őse :D

Mopsz is elég társaság kedvelő,kifejezetten lusta,kozmetikát nem igényel különösebben,DE NAGYON VEDLIK! Nagyon alatt nagyon nagyont értek.

Yorkie,de őt meg nevelni nehezebb mint a többit.Terrier,és a terrierek nagyon makacsak,önfejűek.

A basset hound egy kifejezetten jó társállat,a maga ráncos kinézetével is egy örök nyugalom forrás.

Törpe Schnauzer,Bichonok,Toy és Törpe uszkár,tacskó ami még így elsőre eszembe jut,de ezek valamennyivel aktívabbak lehetnek mint a fentiek egyedeinek többsége,érdemes belölük passzívabb egyedet választani.



Amiket semmiképpen nem vennék számításba: Westie,Papillon,Jack Russell,Foxi,Csivava,francia bulldog (őt csak mert nagyon beteges fajta),és törpe pinscher.

2021. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
71%

Van olyan menhely ahol ingyenes az örökbefogadás, de azért illő adományt adni. A legtöbb helyen viszont kell fizetni általában az oltások,ivartalanítás árát, ha kölyköt hozol el akkor meg ivartalanítási kötelezettség van.


Én amit ajánlanék hogy felnőtt kutyát válassz, illetve örökbefogadás előtt egy ideig járj ki a kutyushoz sétáltatni meg ismerkedni (ezt van olyan menhely amelyik kifejezetten kéri is)


Ha megfelelően le van mozgatva a kutya akkor szinte bármilyen méretű jól érzi magát panelban is. De a kutya nagy kötöttség mert min. napi 3x le kell vinni. Egyébként a közepes/nagytestű kutyák általában nyugodtabbak mint a kistestűek. Nekem labrador keverékem van panellakásban, sokat sétálunk,játszunk, tanítom és így a nap nagy részében alszik.


De ami a legfontosabb hogy a főbérlő beleegyezzen (írásban) mert a menhelyek többsége nem vagy nem szívesen ad ki albérletbe kutyát, azért mert ha menni kell az albérletből akkor sokan visszapasszolják a menhelyre a kutyát vagy kidobják az utcára, és egy idő után már nem hiszik el az állatvédők hogy nem mindenki ilyen.

2021. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!