Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül lehet hagyni egy...

Egyedül lehet hagyni egy pulit, ha napközben dolgozunk? (Nagy udvaron, szabadon.)

Figyelt kérdés

Tervezzük, hogy pulit vennénk (nem lehet gyerekünk). Nagy udvaron, szabadon rohangászhatna, csak birkák helyett macskákat kellene terlegetnie. :-D A páromnak rugalmas a munkaideje, többet tud vele foglalkozni. Én még tanulok, kb. 1 évig állandóan a kutya mellett tudok lenni, apportírozni, tanítani, szocializálni stb., de ha 8 órás állást kapok, ingáznom kell a városba. Korán reggel (6 körül) mennék, késő este (7-8 körül) jönnék, ezért biztosan lenne olyan nap, amikor egyedül kellene hagynunk.


Páromnak már volt pulija korábban, de akkor mindig volt itthon valaki.


Sokat olvastam a puliról, és nagyon kemény, de hálás feladatnak tűnik a tartása, nevelése. A jelenlegi életvitelünk mellett szuper választás lenne, pláne a cicák mellé, de nem akarom, hogy esetleg később szenvedjen. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.



#kutyatartás #puli #egyedül_a_kutya #munka_mellett_kutya
2021. szept. 27. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Mindenképpen fogadj mellé legalább két fő felügyelőt és bébiszittert.
2021. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem simán,ha van kert mi baja lehetne.Hosszúszőrű,ráadásul ilyen kinti tartásra tenyésztett fajta,önálló munkát végezni szeret is. :D

Csak legyen egy pár játéka amivel egyedül is tud játszani,ha épp akar,legyen lemozgatva legalább munka után és akkor szökni sem fog.(remélhetőleg)

2021. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért nem olyan kőkemény fajta, vannak keményebbek is.

Amíg kölyök, addig sok, ha eddig egyedül hagyjátok, de felnőtt kutyát azért ez bőven kibírható neki. HA mellette kellőképp le van fárasztva agyilag és fizikailag is és nem siklott ki a nevelése.

2021. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a puli a kifejezetten "könnyű" fajták közé tartozik, de ez lényegtelen.


Nem lesz semmi baja, ha egyedül hagyjátok napi 8-10 órára, mint ahogy a kutyák többségének sem. Nekem nincs pulim, de a falu tele van velük, nagyon jól elvannak otthon amíg a gazdik dolgoznak, nem szöknek. Személyes véleményem az, hogy egy kerti kutyának teljesen mindegy, hogy a házban ott vannak-e a gazdái vagy sem. Az aktív foglalkozás(séta, futás, labdázás, tanítás stb) ami fontos vagy, hogy mennyi időt töltötök egy légtérben.

2021. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. #1, neked külön köszi, értem a szarkazmust... :-D
2021. szept. 27. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Abban az egy évben is szoktasd hozzá az egyedülléthez fokozatosan, azért ne egyik napról a másikra hagyjátok majd otthon egyedül, mert akkor lehetnek gondok.

4-es meg csak nem gondolhatod ezt komolyan, hogy egy kutyának ugyanaz, ha tudja, hogy otthon vagy, mintha látja, hogy elmész. Eleve teljesen másképp viselkednek, teljesen másképp élik meg. Én mondjuk ki sem bírnám, hogy napi vagy 100x ne menjek ki a kutyámhoz, de ki is szokott hívni ha szeretne valamit:), szóval nem, nagyon nem ugyanaz ha nagy ritkán elmegyek itthonról.

2021. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!