Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám lenyelt egy egész...

A kutyám lenyelt egy egész marhabőr rágcsát. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
Már sokadszor adtunk neki összehajtogatott, kemény marhabőr rágcsát, amivel leköti magát ebben az esős időben. Soha nem fordult elő, hogy egészben lenyelje. Egy francia bulldogról van szó, a rágcsa kb 12 cm hosszú, 2 cm vastag bőr. Először szokás szerint rágta, nyalogatta, majd miután megpuhult, egészben lenyelte. Volt már valakinek ilyen?

2021. szept. 27. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Te voltál az akinek pár napja vattát nyelt a kutyája? Ha nem akkor ne másnapig várj vele ha látod hogy rosszul van hanem azonnal orvos.
2021. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vattát? Nem XD

Igazából azt lenne jó tudni, hogy a gyomorsav, ami ugye kutyáknál elég erős, lebontja-e ezt a bőrt és ha igen, milyen gyorsan.

2021. szept. 27. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém is nyelt már le ilyet egyben. Pár órával később egészben kihányta, aztán ment tovább a dolgára, nem viselte meg.
2021. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem,ha nem tudja megemészteni vissza fogja hányni.

Ha látod rajta,hogy rosszul van,sokat nyel (feltűnően,így folyamatosan gyorsan nyelni kezdi a semmit is) akkor hányni készül és valami nem jó,irány az orvos vagy minimum hívd fel.

2021. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is abban reménykedem, hogy kihányja hamarosan. Több ilyet nem kap, az biztos.
2021. szept. 27. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan adhatod,legközelebb nem hiszem,hogy le fogja.

A kutya általában egyébként így eszik.Szétzúzza a csontot a csontos húsban,majd egyben amekkora nem akad meg a torkán lenyeli,ha túl nagy a falat vissza öklendezi és rág még rajta,vagy több nagy falatra szakítva nyeli le.


Valószínüleg a bőrt a szag miatt húsnak nézte,vagy előtte kapott ilyesmit és ahogy kell kutya módra megpuhította és lenyelte.:)

2021. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Én meg a végtermékben láttam viszont az ilyen szárított marhafejbőr rágcsát szóval annyira nem emésztik, mint gondoltam volna. Szerintem adj nyugodtan, mert a rágás nagyon jó kutyatevékenység, csak fogjad, hogy ne tudja egyben lenyelni, hanem érezzen rá, hogy azt csócsálgatni kell. Én mindig csak egy kicsit engedtem, hogy harapdáljon belőle, tehát közel fogtam rá, nem a rúd végén.
2021. szept. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap 18.00kor nyelte le, idáig semmi baja tőle, nem is hányta ki. Remélem jól lesz.
2021. szept. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!