Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható, hogy a kutya ne...

Megoldható, hogy a kutya ne egye meg a cica ebédjét és fordítva?

Figyelt kérdés
Mindketten húsevők ezért nem igazán válogatnak, simán megeszik egymásét. Van erre valami módszer?

2021. szept. 27. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Eltérő időben etetés, és ha végzett az adott, éppen etetett állat, akkor - az esetlegesen megmaradt étellel együtt - a tálka elrakása bárhová, akárhová, de olyan helyre, ahol az adott állat nem férhet hozzá.
2021. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A macska kajáját fel kell rakni valami magaslatra vagy egy babaráccsal elválasztott helyiségbe kell tenni.
2021. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a macska az ablakpárkányon kapja meg, oda a kutya nem tud felmenni. Amikor a kutya kapja a kajáját akkor a macskát bezárjuk a szobába amíg a kutya nem eszi meg.
2021. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, tehát nincs csoda nevelés ami az evési ösztönüket felül tudja írni, hanem trükkökhöz kell folyamodni. Köszönöm a válaszokat, az ablakpárkányos nagyon tetszik.
2021. szept. 28. 00:19
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Nalunk a kutyak kezbol esznek.


Neked meg kell hataroznodcegy eteteyi sorrendet. A macska kapjon utoljara.

Amig a kutyat eteted kezbol,addig a macskanak 5 meterrel odebb van a helye.


Utana a macskat eteted,a kutya nem johet oda.


1-1 perc az egesz. Nekem is belefer. A nagy csontot meg nem hiszem,h a macska a vegen elszedne a kutyatol.

2021. szept. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Elejen kell lefektetni a hazszabalyokat - nalunk mukodik. A kutya mindig ra van feszulve amikor a macska etetes van de megtanulta, hogy a pici tanyer a cicae, a nagy tanyer pedig az ove.

Kutya nem nyul a macska kajajahoz, a macskanak pedig eselye sincs mert a kutya azonnal megeszi az osszes ennivalojat, tehat a macska csak ures tanyerra tudna ramozdulni.

2021. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem kellenek trükkök. Megneveled a kutyát, hogy a macska táljából tilos ennie. Ennyi, ez nem egy rendkívül nehéz szabály.
2021. szept. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

A kutyát még meg tudod tanítani, hogy ne egye meg a macska kajáját. Ha azt megtanítod a kutyának, hogy csak a "tied" (vagy bármilyen szó lehet itt) parancsra ehet akkor megoldva a probléma.


Kirakod neki a kaját, - a kutyának- kiadod a parancsot, megeszi. Kész.


Mivel a kutya megette a kaját azt már a macska nem tudja megenni, mivel a kutya csak a tied parancs után eszik, nem fog bele enni a macska kajájába. (oké , ha nem figyelsz lehet próbálkozik vele kezdetben) :D

2021. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Én a kutyának simán megtanítottam, hogy nem szabad a macskák kajájához nyúlni. Egyszerűen rászóltam, elküldtem onnan párszor, és megtanulta, hogy az neki nem pálya 🤷‍♀️

A kutya nem szokott hagyni kaját, így onnan nincs mit kienni.

2021. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!