Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam pihenésre?...

Hogyan tanítsam pihenésre? Border collie kölyök

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy kölyök border collie-t, 2 és fél hónapos. Utcára még nem mehet az oltási programja végéig, addig a társasház belső udvarán tanuljuk a szobatisztaságot és amennyire lehet, sétálunk pár kört pórázon. Ezen kívül a lakásban apportírozós, huzavona játékkal igyekszem fárasztani valamint ismerkedünk a klikkerrel, és alap vezényszavakkal (ül, marad, rám figyel).

A reggeli kb 1-2 órás foglalkozás viszont úgy tűnik nem elég, pedig nekem el kéne kezdeni dolgozni (home office). Az előszobában van a helye, ha nem zárom ki oda, nem tud leállni, pl folyamatosan rágja, cipeli továbbra is a játékát, amivel zavarja a koncentrációmat, ill. pl egy meeting alatt se túl jó, ha behallatszódik a szöszölése vagy a lábamat kezdi el rágni. Ha kizárom, akkor viszont pár perc után elalszik.

Mivel lehet megtanítani neki, hogy ha vége a játéknak, feküdjön le szépen, amikor leülök dolgozni? Nem akarom állandóan kizárni, neki is az a jó, ha a közelemben lehet.

Természetesen amint meglesznek az oltásai és már mehet közösségbe, azonnal beiratkozunk egy kutyaoviba, de addig még legalabb van 3 hét, itthon a négy fal között kell megoldanom a fárasztását.


A hasznos tippeket előre is köszönöm, a kioktatast kérem mellőzzük, azzal nem jut előrébb senki :)



2021. szept. 28. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Hehe,Border Collie és a pihenés.Gondolom tenyésztőtől vetted,hogy ilyen tájékozott vagy..


Jó reggelt,a Border Collie az egyik legaktívabb sport-és munka kutya.Esetleg ha idősebb lesz elég lesz neki ez az 1-2 óra játék.

Neki nem ez fog kelleni,hogy húz kötelet meg dobálsz neki labdát azt' jóvan.

Már most mentális fárasztás fog kelleni,majd ha meglesz az oltás akkor fizikai,feladatokat kell majd adj neki,és rengeteget lent lenni vele.

Nem tudom munka mellett ezt hogy gondoltad,esetleg egy idősebb befért volna így lakásba,de kölyök..


Érdemes lesz kutya napközit nézned neki,ez pont nem az a fajta ami majd 8 órát elhever nélküled,ez még kölyök.Rongálni fog unalmában.

2021. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Lakásba border collie?! Nem gondoltad te ezt át.
2021. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves előző két válaszoló, kérdem, hol a hozzászólásban a tanács, tipp?


"Neki nem ez fog kelleni,hogy húz kötelet meg dobálsz neki labdát azt' jóvan"

Nem kioktatást kértem, teljesen tisztában vagyok ezzel, és amint a kis szervezete alkalmas lesz rá, megyünk agilityre és terelni is, plusz 20-30 km-es túrákra.

2 és fél hónapos, nincs meg még minden oltása, nem mehet utcára. Mégis mit kéne vele csinálnom?! Igen, szellemi fárasztás is kell neki, de még baba kutya, nem fog nekem dog dancyget csinálni.


"Hehe,Border Collie és a pihenés.Gondolom tenyésztőtől vetted,hogy ilyen tájékozott vagy"

Igen, elég tájékozott vagyok, édes tova 20 éve ismerem a fajtát, tudom mire tenyésztették. Pontosan ezért tudom, hogy az a jó munkakutya, amelyik igenis tud pihenni. Mert tudja, hogy most munka, feladat van és tudja, hogy mikor kell befejezni. És pontosan ezért vettem sportvonalas tenyészetből, hogy ne agyonpörgött munkamániás legyen, de ne is ideggyenge a csak küllemre tenyésztés miatt.


A legnagyobb tévhit pedig, hogy a bordernek kertes ház kell. Kérdezzétek meg bármilyen border tulajt, aki kertes házban él (igen, ismerek jó párat), a kutya egész nao a lakásban van velük, nem rohangál a kertben.


Szóval köszönöm a "hasznos" tanácsokat, ismételtrn leírom, nem kioktatást, hanem tippeket kérnék, egy ilyen KICSI kölyöknél mi lehet célravezető.

2021. szept. 28. 09:56
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

A tenyésztő miért nem ad tanácsot?

Ha a kizárás működik, akkor nem értem, miért nem jó neked? Ezzel megtanulja, hogy ha a helyére van küldve, akkor jön a pihi idő. Egy idő után már nem kell majd kizárni, hanem elég lesz a helyére küldeni, és abból tudni fogja, hogy most a nyugi idő van.


A többieknek abban igaza van, hogy később ez az 1-2 óra foglalkozás nagyon nem lesz elég. Egy bordernek ez kb a bemelegítés. Célzott, következetes, felépített edzésterv, mozgatás kell egy ilyen kutyának.

2021. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Milyen vonalú? Munka, show? Gondolom, az utóbbi, mert munkavonalas tenyésztő nem ad hobbi célra kutyát. A tenyésztőt kérdezted már? Ő tud segíteni a legtöbbet ebben a kérdésben.
2021. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Na jó ezt a rengeteg rizsát el nem olvasom.Gondolom megint te vagy az okosabb,de neked van kérdésed.Ülj be a tükör elé és beszéld meg magaddal,ha kérdezni is kérdezel,de tudod a választ.🥳
2021. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%

Igazából a kutya napközi jó tanács.

Munka mellett nem fogod megnevelni anélkül,hogy ne okozzon kárt.


A társasházban lévő kertbe meg ne zárd ki,ha más is használja.Az nem arra van..

2021. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

4# Köszönöm, ez hasznos tipp volt. Annyi "bajom" van csak a kizárással, hogy én érzem rosszul magam ettől, mintha büntetném. De ha ez végső soron célra vezető, ezzel is lehet tanítani, hogy mikor van vele foglalkozás, akkor folytatom így :) Meg picit tartottam attól is, hogy a lelkére veszi, hogy el van zárva, mivel nagyon embercentrikusak a borderek, az én kutyám pedig különösen, mindenkinek is örül. Ezért lenne jó, ha tudná, amíg dolgozok, a lábam mellett feküdhet szépen.


Igen, itt is leírom, tudom hogy 1-2 óra kevés lesz később, de nem a későbbiekről, hanem a jelenlegi helyzetről kérdeztem. És ez az 1-2 óra nem egész napra vonatkozik, ez a reggeli ébredés, jaték, kaja, kis séta, pár trükk. Aztan ebéd szünetben, uzsonna időben rövidebb, majd este ismét hosszabb foglalkozás van vele.

2021. szept. 28. 10:05
 9/19 A kérdező kommentje:

6# Ha el se olvasod, kérlek ne is szólj hozzá. Aki tud hasznos tippel szolgálni, annak köszönöm, hisz senki nem születik mindent tudóan.


Igen, beszélek tenyésztővel, beszélek border tulaj ismerősökkel, de minél több tapasztalatot hallok, annál könnyebben erhetjuk el a célunkat,hisz ahány kutya, annyi praktika. Ami az egyiknél beválik, a másiknál nem.

2021. szept. 28. 10:12
 10/19 A kérdező kommentje:

7# a lakás előszobájába zárom, ahol amúgy is van a fekhelye...🤦‍♀️

A társasház udvarára csak pár perces sétákra megyünk, amíg nincsenek meg az oltások

2021. szept. 28. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!