Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi tapasztalatok?

Bernáthegyi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

-Mennyi a valós mozgásigénye? (Valahol azt írták egy nagy lusta mackó, máshol meg, hogy mivel munkakutyának tenyésztették, több órás sétát/kocogást igényel naponta.)

-Mivel érdemes etetni? (Valahol kizárólag prémium tápot ajánlanak, máshol meg házilag elkészített, változatos, vegyes házi kosztot.)

-Mennyire jó házőrző? (Mivel munkakutya volt, bár nem őrkutya, hanem mentő, ezért elvileg házat is őriz, de máshol azt írják képen nyalja a betörőt.)

-Inkább kint vagy bent szeret lenni? (A nagy bundája és az emberszerető személyisége miatt ez is kétséges nekem.)

-Mennyi a várható élettartama? (8-10-12 éveket is látok.)



2021. szept. 28. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Mozgás: lusta, napi 3 séta, heti 1 nagyobb


Etetés: Ha bírja a házit a gyomra akkor az is jó, de a csirkével csínján, ez egyed függő. A prémium a legjobb nyilván, erre van kitalálva.


Házőrzés: Nem őrző-védő kutya, de gazdájához ragaszkodhat. A házat nem igen védi, de ez egyed függő is lehet.


Kinti/Benti: Nyáron szereti a légkondis szobát tavasszal ősszel télen szeret kint lenni. Egyébként bent is tartható mert lusta. Szereti az embereket, de első latású idegennel elővigyázatos.


Élet tartalom: nagy testű kutya tehát nem lesz túl hosszú ráadásul hőgutát is kaphat így az átlag lemegy 10-re, de 12-15-öt is élhet.

2021. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

-A nagy lusta mackó nem jelenti,hogy ne kellene vele naponta egy óra aktív mozgást letolni.Ez minden fajtára igaz.Sokat fekszik,pihen,jó benti kutya ha le van mozgatva.Én azt sem mondanám,hogy órákat kell,ezek a bernátok már nem munkakutyák rég,kiállítási kutyák annál inkább.


Etetni azzal érdemes ami neked is kényelmes.Főzni jó a kutyának,de a jó táp is teljesen fedezi egy hobbi kutya igényeit.


Házörző? Hát,ugatni fog,ha arra jár valaki,de ennyi.Ezek nem őrkutyák.


Kint télen szeret lenni,főleg ha van társasága,nyáron semmiképpen sem.BernátHEGYI kutya.:)


10 év a maximum várható életkora,de nem ritka ha megéli egy jól tartott kutya a 11-et is.

2021. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
1-es honnan szedtél ennyi marhaságot.🤣
2021. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
3-om ha 2-es vagy tudd, hogy ugyanazt írtam mint te csak szebben és esztétikusan. Ha nem 2-es vagy akkor maradj kussban mert te N muatattál fel semmit. Ezeket a vikipédiéról és könyvekből szedtem amit én írtam az a legpontosabb.
2021. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Vau-vau! :)
2021. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
3-mas ő pontosabban írta mint te... 1-es valószínűleg (2-es is) te meg ne húzd fel magad.
2021. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj már magadról harmadik személyben,ott a felhasználóneved.
2021. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi tesómnak egy felhasználónk van.
2021. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szörnyű, hogy miket írnak ezek privatba ha látnád
2021. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
De nem képes a tesóm megmondani, hogy azért gondolja, hogy lusta mert a keresztapjáé lusta volt. A wikipédiát meg bárki át írhatja. Amúgy lehet valahogy üzenetet törölni? Ezt biztos látni fogja.
2021. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!