Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen eredeti feladatuk/funkc...

Milyen eredeti feladatuk/funkciójuk volt a nyomott orrú kutyáknak, és miben segítette eredetileg őket ez a fejszerkezet, mi volt a tenyésztési cél ezeknél a kutyafajtáknál?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Laikus vagyok, de szerintem csak az volt ennek a célja, hogy "cuki" és mindenki ilyet akart..

...meg akar még most is.

Sajnálom az ilyen kutyafajtákat.

2021. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Az eladhatóság. Miután az állatvidalokat Angliában betiltották, az angol bulldog munka nélkül maradt, ráadásul igen agresszív volt. Nem volt népszerű.


Ezért csináltak belőle egy "karikatúrát". Mopsszal keresztezték pl, eltúlozták a jegyeit, így lett egy mókás kinézetű, ellenben abszolut barátságos kutya. Hát igazából ennyi. A keresletet elégítették ki.

2021. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Eredetileg bikára uszították őket, ahol az az állat tudott jobban megkapaszkodni, aminek rövidebb volt az orra. Ez volt az elsődleges szelekciós irány. A többit az előttem szólók jól írták.
2021. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!