Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát mennyire visel meg...

Egy kutyát mennyire visel meg ha egy “társa” meghal?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátja akit kiskora óta ismer és nagyon sokat van vele, imádja.

Nagyon megviseli?



2021. szept. 28. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, nagyon megviseli. Az enyém a társát hónapokig várta haza.
2021. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem depressziós lesz egy darabig.

Az én kutyám egy idős kutya mellett nőtt fel. Miután az elpusztult, kb. két hétig aktívan kereste, mindenhol szaglászott, keresgélt, néha úgy tűnt, mintha próbálná hívni is. Majd ezt abbahagyta, de elégé elkedvetlenedet, gubbasztott a sarokban és ellustult, pedig még csak 1,5 éves volt akkor. Kb. egy fél évvel később hoztunk mellé egy fiatal, 1 éves kutyát, azóta teljesen élénk és energikus. Sosem felejtem el, mind a két kutya annyira boldog volt, amikor találkoztak, két órán keresztül csak futkároztak, meg játszottak. Szegénynek, szerintem az is volt a baja, hogy egyedül maradt, pedig úgy nőtt fel, hogy neki napi 24 órában volt kutya társasága.

Mondjuk ez csak az én kutyám volt, a tiéd nem biztos, hogy így lesz. Minden kutya más, külön személyiség. Meg mondjuk itt mind a kettő az én kutyám volt, szóval egy háztartásban éltek, egy falka, nem csak a játszótéren találkoztak, hanem folyamatosan együtt voltak. A te esetedben nem tudom, mit értesz "közeli barátja" alatt. Ha csak a szomszéd kutyáját, akkor azzal nincs tapasztalatom, nem tudom. Lehet.

2021. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%
Nagyon megviseli. Pont néhány hónapja történt meg nálunk, és azóta a másik kutyánk teljesen megváltozott viselkedésben.
2021. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Kutyafüggő. Van amelyik fel sem veszi, van amelyik szó szerint belebetegszik.
2021. szept. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Kutya függő. Egyik ismerősömnek bele halt a kutyája mert elveszett a macska barátja... Nem ivott N evett ennyi volt.
2021. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Uhh ez durva!

Épp ezt akartam kérdezni, hogy azért belehalni nem fog, ugye?

2021. szept. 29. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Értsd meg hogy a kutyák se egyformák, ahogy az emberek sem. Nem egyformán dolgozzák fel. A másé belehalt, a tied lehet hogy egy hét múlva rendben lesz.
2021. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Június 10.-én elpusztult az idősebb kutyánk.

A vele felnőtt kutyánk azóta is teljesen más.Voltunk orvosnál,kérdeztünk már itt is,nem tudunk mit kezdeni vele.Gyászol és ki tudja meddig.

Legtöbb esetben kedvtelen,hangulat ingadozásai vannak,hol van kedve enni hol nincs,és nem hajlandó a saját fekhelyén feküdni.Az ágyra sem jön már fel.

Az idős kutya fekhelyén fekszik már azóta,hogy megértette miért nem kelt fel onnan többet a másik.

Mert haza jönni sem fog.Egy felnőtt kutya kb 6 éves gyerek szintjén lehet.Nem tudja,hogy mit kezdjen a helyzettel,ő csak azt tudja,hogy elvesztett valamit amit nem kap vissza,és az hiányzik neki.



Nem tudom,hogy vele mi lesz.Remélem,hogy helyre jön,mert korai lenne még őt is hamvasztani,és eddig senki nem tudott semmi használhatót mondani.Eddig is hagytuk elvonulni,ha mégis oda jött igyekeztünk a kedvében járni,de hol segít és jól van,hol vissza esik ebbe a letargia szerű..valamibe.


Szerinted ezek alapján a miénket mennyire viselte meg?

2021. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!