Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A főtt, sült,nyers csirkehús...

A főtt, sült,nyers csirkehús valóban allergiát okozhat kutyáknál?

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvasni erről, nem igazán tudom eldönteni hogy ez most igaz-e vagy sem.

Ha mégsem vált ki allergiát, mindig körettel érdemes adni a csirkét? Elméletben.



2021. szept. 29. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Én még erről nem hallottam, hogy allergiát okozna.

Már több kutyámnak is adtam minden formában csirkehúst és semmi bajuk sem volt tőle.

2021. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem haztaji gyogyszermentes csirke,akkor allergiat okoz,belgyulladast.
2021. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Első, mert nem minden kutya érzékeny rá. Az én egyik kutyám 11 évig élt csirkén, a másik kettőnek meg minden baja volt tőle. Egyébként több állatorvos is azon az állásponton van, hogy a kutyák valójában nem magára a csirkére allergiásak, hanem azokra a dolgokra, amikkel ezeket a csirkéket a "csirkegyárban" tömik.


Kérdező, ha nem bírja a csirkét, az nem egyből fog megmutatkozni, hanem több hét/hónap, akár év is lehet. Az én egyik allergiásom 2 éves kora körül mutatott tüneteket először. Tipikus ételallergiás tünet a mancsok gyakori rágcsálása, vakarózás, akár fülgyulladás.


A táplálást illetően ha nem barfozol, akkor mehet a kajához kevés nyákosra főzött rizs, plusz zöldség, és egyéb étrendkiegészítők (60-70% hús, a maradék 30-40% pedig pici rizs, és sok rost, azaz zöldség). Zöldségnek a legjobb, ha céklát, répát adsz. Mehet brokkoli is bele, ha megeszi, esetleg reszelt alma. Gomba, paradicsom, hagyma, zöldbab, zöldborsó, burgonya, szőlő, avokádó kifejezetten tilos.

Az étrendkiegészítő nálunk lazacolaj, Humac por, és Aniflexi izületvédő por, ezeket mindet a kajájába keverem. Annyi, hogy én nem csirkét adok, mivel nem bírják, hanem marha, és vadhús, illetve ezek belsőségei.

2021. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Biztos viccből rágta véresre magát a kutya, ha valaki a kifejezett kérésem ellenére csirkével etette meg. Hiszen nem allergiás volt, csak finnyás. Ja, nem. A sugárban kirobbanó hasmenés is biztos viccből ment neki, mert a gazdi imád falat mosni.


Igen, vannak olyan kutyák, amik allergiásak a nagyüzemi előállítású szárnyas húsra.

2021. szept. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen, sajnos egyre több az allergiás kutya. Ez egyébként nem csak a csirke, hanem a pulyka is gyakran allergizál - nagyüzemi, antibiotikummal tömött állatok sajnos. És a kutyatápokba ezek vágóhídi hulladékai kerülnek ugyebár. Csúnya allergiát tudnak kiváltani, ami emésztőrendszeri- és bőrproblémákban mutatkozik meg, de pl. fülgyulladás hátterében is állhat.

Ahogy előző is írta, háztáji baromfi esetében kisebb az esély az allergiára - de ha a kutyának megállapított allergiája van, akkor ezt sem érdemes adni.

A "köret" nem elengedhetetlen, de pl. egy kevés főtt rizs nem árt.

Csak arra figyelj, hogy véletlenül se fűszerezd - arra egy kutyának semmi szüksége, csak az emésztőrendszerét vágod vele tönkre.

2021. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

"Annyi mindent olvasni erről, nem igazán tudom eldönteni hogy ez most igaz-e vagy sem."


Nem olvasgatni kell erről, hanem állatorvossal beszélni. Vannak, ahol lehet kérni dietetikai tanácsadást, kb. fél órában elmond minden lényeges dolgot.


Nyilván létezik csirke- és ezer más allergia is. A csirke (illetve minden baromfi) a kukorica, szója, gabona mellett az egyik leggyakoribb.


A köret ezen semmit sem változtat, ahogy nálad sem változtatna, ha te lennél allergiás rá. Gondolkodj már kicsit.

2021. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Csirke a legocskabb minosegu hus ... enm, hogy kutyanak de embernek sem adnam fogyasztas szempontjabol. Persze most majd megleszek kovezve, hiszen sok tudatosan etkezo ember zabalja a csirkehust, mert sovany es nem hizlal ... kozben tele van mindenfele novekedes serkentovel es gyogyszerrel, csak errol a sok csirkezabalo nem akar tudomast venni.


Haztaji csirket meg csak-csak talan, de nagyuzemi (bolti) csirkebol meg levest sem foznek!

2021. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Okozhat,ha a kutya allergiás vagy allergia hajlama van.

Ha nincs adhatod nyugodtan,de hőkezelve csak a húst és a bőrt,a csontot ne.A csontot csak nyersen szabad,mert szilánkosra törik és a kutya halálát okozhatja.(vagy egy jó kis állatorvosi számlát csinál)

2021. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sok érdekes válasz született, köszönöm.
2021. szept. 29. 15:00
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
72%
15 éve még semmi baj sem volt a csirkével, így engem is meglepett, amikor a mostani kutyám vakarózni kezdett mindentől, amiben csirke van. Mondjuk, ne csodálkozzunk. Manapság egy naposcsibének 51 nap áll rendelkezésére, hogy elérje a rántanivaló súlyt. Ezt pedig csakis antibiotikumokkal és hormonokkal folyamatosan teletömött állapotban tudja hozni. Mellesleg emberbe sem való.
2021. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!