Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát? (Kérdésed túl...

Melyik fajtát? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Kistestü kutyát szeretnék,egyrészt mert(most nemkell leszidni)olcsóbb is a kaja is,és mivel suliba járok nicns időm a nagyal napi többször sétálni,a kissebb meg általába elöbb elfárad.Kertes házban élek ahová nappal kiengedném a kutyust.Szóval yoksit vagy westiet válasszakl.
2010. szept. 1. 13:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
a kiskutya nem igényel kevesebb sétát, sőt többet igényel mert gyorsabb az anyagcseréje, így hamarabb átér rajta a kaki, megtelik a hólyagja és kevesebb fér el a gyomrában így gyakrabban szokták etetni ettől gyakrabban kell kivinni.
2010. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Egyiket se. A "yoksi" nemtudom mi, a westie meg egy terrier. Nem elég nekik az, hogy kiengeded a kertbe, egyik kutyának sem. Én is iskolába járok, mégis felkelek 40 perccel előbb, hogy sétálni tudjak a kutyámmal és lefárasszam. Suli után megint séta, egy rövidebb, este pedig megint egy hosszú. Ez van, ezzel jár a kutyatartás, legyen akár keverék vagy német dog vagy westie... Ha még a kajára sincs pénzed, hogy fogod kifizetni az oltásait vagy ha megbetegszik? Én 16 évesen elmentem pénzért kutyát sétáltatni, hogy meg legyen a pénz a kutyám ivartalanítására és a kutyakajára... Szerintem gondolkozz el egy kicsit a kutyatartáson!
2010. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha erről van szó,amelyik jobban tetszik...Megértem,hogy nincs sok időd,de egy kutyát sokszor mérettől függetlenül kell egy nap többször is sétáltatni.Nem mindig fáradnak ám el a kisebbek!Sok kis testű kutyában több energia van(terrierek,jack russel t.,)mint egy nagy,lomha kutyában,ez ne csapjon be!Igaz,ha kert van,már jobb egy fokkal,mert el tudja végezni a dolgát és mozoghat is kedvére.Mindkét fajtánál sajnos jelentős a túltenyésztés,ezért-ha rendes tenyésztőt nem engedhetsz meg magadnak-ajánlom,hogy nézz körül fajtamentőknél,vagy a menhelyen,ezekből a kutyusokból még fajtisztát is szerezhetsz.Már inkább rajtuk segíts,mint hogy szaporítótól vegyél egy-vélhetően beteg-kölyköt,akire azután többet kellesz költeni,mint a kajájára...
2010. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
szerintem neked egyiket se..!először is: tök mind1 h kistestű vagy nagy ugyanannyi sétáltatást igélnyelnek!attól mert kicsi egyáltalán nem fárad el hamarabb.nekem yorkim van és igényli nagyon h kivigyem.egy nap 3szor több időre.az meg h nincs pénzed arra h kajáét vegyél neki..belegondtoltál mennyibe kerül a sok oltás, a féreghatás, a bolha- és kullancsirtás és ne adj isten ha megbetegszik...gondolkozz már el egy kicsit..az meg h most iskolába jársz...egy kiskutyát elöször szoktatni kell az egyedülléthez nem a mély vizbe dobni szegényt h már az első nap 5-6 órát egyedül van...nem egyszerű dolog..
2010. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szídunk, nagyon helyes, hogy figyelembe veszed az anyagi helyzeteteket, amikor fajtát választasz. Tényleg sokkal kevesebbet kell kajára költeni egy kistestűnél. Nálunk (yorki) 7.000 Ft-ból kijön kb. 8 hónapra a táp, és nem gagyival etetek, hanem Acanaval.

Az viszont óriási tévedés, hogy a kistestűnek kisebb a mozgásigénye. Nekem voltak nagytestűim, és ennyi sétától, amennyit a yorkimmal megyünk, már mind kidöglött volna.

Egyszer lenyomtunk egy 35 kilóméteres túrát, és 1 óra pihenés után már megint ment volna sétálni. Viszont velük a lakásban is lehet nagyokat játszani.

De az nem elég még egy csivavának sem, hogy kiengedik 2 percre a kertbe, ott pisil-kakil, aztán megy vissza a házba.

Igenis ki kell hordani sétálni, fontos, hogy találkozzon más kutyákkal is.

Egy terrier sokkal többet bír, és igényel, mint azt az ember gondolná.

2010. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Nekem német közép spiccem van,az sem semmi kutya,vele mindig menni kell sétálni,és ha hazaérünk még játszaniHajnali 5kor már rajtam ugrál:)Tényleg gondold végig, h miből fizeted az oltásait,tápokat,bolha elleni cseppeket.Megaz sem szerencsés,hogy kiengeded csak úgy magára míg suliban vay.Ha esős az idő összesározza magát,fázik is.Legyen otthon valaki sztem...
2010. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
B******k meg!Nem azért kérdeztem hogy olyat mondjatok "nem való neked" hát neked se való 14:03-as és az oltások beleférnének,csak a kajáról beszélek most.14:06-os köszi a választ még a tied volt a legértelmesebb. :).És az elsőnek üzenem hogy westie a rövidétése te észkombájn ha newmtudnád.Különben KÖSZÖNÖM az értelmes-vagy csak félig értelmes-váaszokat is.
2010. szept. 1. 19:11
 8/19 A kérdező kommentje:
ja és a sétával nem lenne gond...(suli után sétáltatnám meg este is)Kicsit bővebben mindenkinek köszönöm (kivéve a 14:06-osnak)mégha csak kicsit is segített,és sokat nagyatott.
2010. szept. 1. 19:16
 9/19 anonim válasza:
14:24 es vok.Esetleg szüleid tudnának segíteni a kutyatartásban? Nekem van, h anyuék fizetnek pár dolgot.Beszéld meg velük...:)
2010. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja bocs nem tudtam, hogy a "yoksi" a westie rövidítése, de mindek rövidítessz egy rövidítést? West highland white terrier.
2010. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!