Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves malonios kutyám. Csontrák miatt amputálni kellett a bal hátsó lábát. Három lábbal is lefut 10 kilómétert, hatalmas a mozgásigénye van, amikor a betegség miatt nem tudtunk lemenni látszott rajta, hogy majd megőrül. Viszont most visszatért a rák, három orvos véleménye alapján a rákot úgy tudnánk legnagyobb eséllyel legyőzni, hogy amputálják a jobb hátsó lábát. Ezeket a lehetőséget kaptunk:

1. A tolókocsi.

Attól félek, hogy nem tud majd futni vagy egyenletlen talajon menni.

2. A protézis.

Bár magyarországon még nem elterjedt, 3D nyomtatással lenne lehetőségünk csinálni. Itt is attól tartok, hogy nem tudja kiélni a mozgásiránti vágyait. Sok rosszat is hallottam, plédául csak zavarja, használni nem tudja.

3. Békénhagyjuk.

Nem amputáljuk, gyógyszerrel próbáljuk fenntartani az állapotát és fájdalomcsilkapítokkal még élhet pár hónapot.

4. Az altatás.

Számomra ő a legfontosabb, ezért ezt a lehetőséget is figyelembe kell vennem. Ha amputáljuk a lábát nagy eséllyel nem fog továbbterjedni a rák és könnyebb lesz legyőzni. Ha ez nem történik meg, nagyeséllyel szétterjed, már most látszik, hogy fájlalja a lábát, így a maradék ideje szenvedéssel telne. De nem akarom azt se, hogy meggyógyítom, de szenvedni fog attól, hogy nem élhet teljes életet. Ő tényleg fáradhatatlan és csak a teste börtönébe lenne zárva, ha nem tudná kirohanni magát. A legjobbat akarom neki, ezért a fájdalommentes, gyorshalált is át kell gondolnom.



2021. okt. 1. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nézd,ha ő ennyire fáradhatatlan lehet,hogy nem fog segíteni sem a kocsi,sem a protézis.Teljes életet tudnak élni vele,de a Malinois az egy kicsit más mozgás téren,kb a legaktívabb fajta a világon.

Nem fog tudni úgy és annyit mozogni amire szüksége van.


De ez csak az én meglátásom.Ha kijön újabb csontrák máshol akkor mást is amputálni kell majd sorban..:/


Viszont! Te látod rajta,hogy hogyan viseli.Ha ő kész küzdeni,és így is képes lesz bármilyen szenvedés nélkül élni legfeljebb kerestek olyan programokat amiken ő is tud érvényesülni.

Például úszás.Egyik részről simán altatást javasolnék,másikról azt mondanám,hogy az a kutya ha élni akar,élet erős semmi jogunk emberként helyette eldönteni,hogy meghal-e a végtaghiányai miatt.

2021. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én addig hagynám, amíg fájdalom nélkül egy normális életet tud élni, akár gyógyszerekkel is, és utána elbúcsúznék tőle, és el lenne altatva.

Menjen el méltósággal, ennyit megérdemel.

2021. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, a tolókocsi ilyen nagy kutyákon nem igazan válik be. Én amúgy sem tenném ki annak a kutyám.

A protézist vegülis meg lehet próbálni, ha van rá keret, elég fiatal meg.

Ha a protézis nem játszik, elaltatnám. Azt irod, most is vannak fájdalmai.

2021. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tenném amit írtak is előttem. Ameddig viszonylag teljes, fájdalommentes életet tud élni gyógyszerekkel addig élnék a lehetőséggel, aztán elengedném.
2021. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

5 éves. Hmm... Ha mondjuk 10 éves lenne, azt mondanám, hogy altattasd el, mert már idős az amputációhoz meg a tolókocsihoz.

De, 5 éves az még abszolút nem öreg! Az ő esetében az számít, hogy neked mennyire lesz türelmed hozzá! Mivel egy kutyánál a tolókocsi elég sok gondot okoz mind a kutyusnak, mind neked! Egy ilyen nagy mozgásigényű kutyának ez elég rossz lesz így, hogy csak gurulgatni tud...

Én elaltatnám, hogy boldogan halhasson meg! De, ez a te döntésed!

2021. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Én a protézisre szavazok. A tolókocsi nem energiabomba kutyáknak való, ha nem amputáljátok, fájdalom csillapítók mellett is szenvedni fog és elveszítetitek, mert szétterjed a rák. Az altatást meg addig nem javaslom, amíg van esélye a jobb, fájdalom mentes életre. Persze a ti döntésetek, de én próbálkoznék, amíg valóban lehet értelme és a kutyán látni lehet az élni akarást. Rengeteg videót látni neten, hogy protézissel teljes életet élnek a kutyák. Szoktatni kell hozzá, de a felsoroltak közül ez lenne a legjobb neki. Én legalábbis még adnék egy esélyt neki. Ha amputálás után ismét kiújul, akkor viszont márcsak az altatás marad.
2021. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Altatas. Egy malinoisnak nem elet a tolokocsi. Ne kinoz ilyennel szegenyt.
2021. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy csúnyán hangzik, de ha már kiujjult még 1x akkor altatás. A második amputácuót nehezebben fogja viselni. Ilyen kutyáknál a tolókocsi meg a protézis sem igazán jó megoldás. És semmi nem garantálja, hogy utána nem fog még valamit érinteni. Lehet, hogy most így nagyon fáj, de most végig nézed, hogy "szenved" (írod az előző amputáció is megviselte) aztán folytatódik megint 1-2 év múlva ugyanitt leszel vele sajnos.
2021. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az első amputáció nem viselte meg annyira. Inkább az előtte lévő időszak, amikor nem bírt felállni annyira fájt neki. Az amputáció után, amint kiment az altató már pörgött volna ha hagyom. Tudom, hogy a második sokkal jobban megfogja viselni, ha melső lábáról lenne szó, könnyebben meghoznám a döntést. Az altatást fontolgatom, de annyira életvidám, hogy nem akarnám ezt tenni vele. Jelenleg a protézist gondolom a legjobb megoldásnak, de még nem biztos, hogy ezt választom
2021. okt. 2. 11:06
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is malinoisom van, valóban hatalmas a mozgásigénye, még 10 évesen is.


Viszont én azt mondom, hogy egy fiatal nagy mozgásigényű kutyának kínzás a tolókocsi. Eleve nem lehet rajta 0-24, az enyém megőrülne ha feküdnie kéne fél napig.


Én azt mondom, hogy nem kínoznám önzősegből a kutyát, megpróbálnám gyógyszerekkel amíg lehet, hogy valamennyire teljes életet tudjon élni, aztán elengedném.


Azt kellene szem előtt tartani, hogy a kutyának mi a jó és nem azt, hogy neked mi a jó. :(

2021. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!