Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldhatnám meg, hogy ne...

Hogyan oldhatnám meg, hogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kan mudim. Egy évben legalább 3x vigyáznom kell a húgom kan shar-pei kutyusára( ő most 11 hónapos, 1 hónap van köztük), mert ők utaznak (nem együtt lakunk már). Az a probléma, hogy a mudim nagyon domináns, már a múlt hónapban is csak az első nap adta meg magát, utána folyamatosan támadt. Mind a 2 kinti kutya.

ha az enyém ivartalanítva lesz, akkor nem fogja majd a shar-pei támadni? Mivel régen ismerik egymást, összeszokhatnak, ha egy évben csak 3x találkoznak 8-10 napra? Nem tudjuk megoldani többször, mert a mudim nem bírja a kocsit, de a shar-pei sem utaztatható.

Mi a megoldás? Egyiket sem akarom elzárni, főleg nem a sajátomat.


2010. szept. 1. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha 10 hónapos a kutyád, és már nem tűr meg kutyákat maga körül, akkor ott komoly gond van. Az enyém is rettentő domináns, meg van vele problémám is, de ha valakit beengedek a területemre, eszébe nem jut verekedni vele.


Úgyhogy nevelés, nevelés, nevelés.

Nem kell beletörődni a városi legendába, hogy kanok kanokkal nem jönnek ki, basszus egy természetes falkában mindenféle nemű kutya van, mégis kijönnek.


Kicsit javítani kéne mindkét kutya szocializáltságán. Ha nem most aktuális a probléma, akkor kezdd el gyorsan jól szocializált kanokkal összeszoktatgatni.

2010. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia! kösz a választ. Sajnos a mudik között van ilyen egyed, nem hiába mondják rá hogy bátor, őket használják szürke marha mellett is. Nagyon fogós kutya.

A szocializálás megy, ha sétáltatom, de egy kis városban lakok, itt nincs kutyafuttató, pár napja séta se, mert a kisebbség kutyái kinn lebzselnek az utcán. Azokkal meg nem engedném össze szívesen. Amúgy nagyon okos, szófogadó kutya.

A shar-pei még nem használja az erejét, de mi lesz jövőre, ha ő is megkomolyodik, és rájön, hogy harci kutya?

2010. szept. 1. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezt nem tudom, de ideális esetben annyi történik, hogy a mudi csipked (de ez szerintem inkább a terelőösztön, mint dominancia), a shar pei meg egyszer vagy kétszer keményebben rászól, és kész, többet nem fogja csipkedni. HA mindkét kutya jól szocializált és kézben tartható, akkor pillanatok alatt rendezik a rangsort, te egyértelműen kinyilvánítod, hogy itt te tartod fennt a status quot, és te békét akarsz és szent is a béke.


És ha balhé kezdődne sose azzal foglalkozz, hogy ki kezdte, mindkettőt egyformán büntest, mert az is ugyanolyan hibás, aki kezdte, meg az is aki folytatt.

2010. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mudi csípked? Röhögnöm kell xD Nem hülye az a kutya, tudja mi a különbség a birka és a verekedés között... Nem láttál még mudit keményen verekedni...

Kérdező abban viszont igazat kell adnom hogy ez nem normális akármilyen bátor a mudi. Nekem 3 szukám van, gondolhatod hogy vinné őket a falkaszellem, de az van amit én akarok. Az autó nem bírása is csak nevelés kérdése. Nekünk évekig hányás volt, de végül csak sikerült megszoknia hogy rávettem, nézzen ki az ablakon és lássa hogy mozgunk!

Az én kutyám is nagyon domináns és nem érdekli hogy ki van ivartalanítva... Az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést...

Nevelés, nevelés, nevelés... Ez a lényeg. És ha a másik bántja a tiéd akkor igenis zárd el... Én most vigyáztam egy mudikeverékre, verekedős, nincs nevelve, átérzem a heylzeted, de a te kutyád mindenképpen formáld át...

2010. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igaz, hogy az ivartalanítás nem mindig hat a dominanciára.

Ha csak egy évben pár alkalomról van szó, akkor nevelésről, szoktatásról nem nagyon lehet szó.

Zárjátok külön őket és kész.

2010. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!