Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes kölyökkutya mikor...

11 hetes kölyökkutya mikor szokja meg a helyét?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálunk, és minden éjjel vonyítva sír. Meleg fekhelye van, megadunk neki mindent, éjjel többször kelünk hozzá, vigasztaljuk, de még mindig 4 órákat fent van éjszaka. Tanácstalanok vagyunk a szoktatásával kapcsolatosan, mert azt hittük egy hét elég, hogy kicsit megszokjon már minket...:(

2021. okt. 6. 00:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

> "éjjel többször kelünk hozzá, vigasztaljuk"


Ebben hibáztok. Nem kell felkelni. A kutyátok, nem az ébresztőórátok. Segít, ha a fekhelyétől rálátás van a bejárati ajtóra.

2021. okt. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha felkelsz a síró kiskutyádhoz, és tutujgatod, azzal azt tanítod meg neki, hogy ha azt szeretné, hogy tutujgassák, akkor sírjon... megerősíted benne ezt a viselkedést. Ő azt látja, hogy vonyítok > jön a gazdi szórakoztatni. Ezért vonyítani fog.

Az első pár éjszakát ki kell bekkelni, hogy nem mész oda hozzá, és akkor meg fogja érteni, hogy nem megy vele semmire.

Amúgy nekem nem jött le 100%-ban, hogy a "meleg fekhely", az benn van a lakásban, vagy kinn az udvaron? Mert ha kinn, akkor jogosan sír, egy 11 hetes labradort nem rakunk ki egyedül az udvarra. Ha benn, akkor legyen meg neki a helye, legyen ott éjjel, és ne keljetek hozzá, okos kiskutya, hamar meg fogja tanulni, hogy éjjel aludni kell.

2021. okt. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad megvígasztalni mert akkor azt hiszi, hogy az jó ha sír mert akkor kijönnek hozzá. Megfogja szokni. Enyém azért nem sírdogált mert nagyon kifárasztottam estére és így azonnal elaludt... Esetleg kipróbálhatod ezt.
2021. okt. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Hacsak nem azért nyafog, mert pisilni-kakilni kell, akkor nem kelsz fel hozzá. Hanem füldugó, és hisztizzen csak. 2-3 éjszaka, és megtanulja, hogy nem fogsz felkelni hozzá. Este lefekvés előtt pedig egy alapos lefárasztás (11 hetes kölyöknél nem túl nehéz), és aludni fog.

Bár az én kutyám már nem mostanában volt kölyök, de szar helyről került hozzánk (mentett) kb. 6-7 hetes korában. Az első hónapban 2-3 óránként ki kellett menjek vele, hogy elvégezze a dolgát. Ennek köszönhetően 10-12 hetes korára teljesen szobatiszta is lett.

Ő is próbálkozott az éjszakai nyafogással, de amíg meg nem szokta az új helyet, addig a fekhelye közvetlenül az ágyunk mellett volt.

2021. okt. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is mindenki ezt ajanlotta, hogy majd megnyugszik, ne reagaljak, ha sir, de 1 het utan feladtam. A fekhelyet az agyam melle tettem, eleg volt csak lelogatni a kezem, ha sirt es rogton megnyugodott, vegre aludtunk. Nyugi, jol nevelt kutya lett, nem rontottuk el ezzel :)
2021. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A meleg fekhelye egy fűtött garázsban van, ami csak az övé, és ki-be tud járkálni onnan.😊
2021. okt. 7. 07:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Ma volt az 5.éjszakája viszont eddig sajnos semmi javulás. A szomszédok már ki fognak minket nyírni.🤣 De banyek, kiskutya. A kiskutya sír. Remélem azért 1-2 hét és végig fogja szuszizni az éjjelt😊
2021. okt. 7. 10:06
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy mindek nektek kutya, főleg kölyök, ha csak kiba ssz átok a kertbe? Erre bőven elég lett volna egy élethű kutyaszobor is. A házat úgyis a fejlett riasztórendszer védi, nem a kutya...
2021. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen fiatal kutyus azért sír éjjel, mert a családjával - vagyis veletek - szeretne lenni.

Mindegy, hogy milyen szuper helye van a garázsban, nem jó neki egyedül.

Hosszú távon nektek sem jó, mert a kutyus most éli a legfogékonyabb időszakát: most tudna legjobban kötődni hozzátok, és a legkönnyebben, szinte észrevétlenül megtanulni az együttélés szabályait.

még ha később kinti kutya lesz is, ilyen kicsinek jobb, ha benn van...

2021. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Jah, hogy el van különítve a kutya? Hát akkor ne csodálkozzatok...
2021. okt. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!