Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya szobatisztaságra...

Felnőtt kutya szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés

6 éves a kutyám és már kb 3-4 hónapos kora óta szobatiszta volt. Napi 2x vittem le mindig lent végezte el.

Az utobbi 2 hétben folyamatosan a szobámba pisil. Jó formán egész nap a szobámba heverészik, éjszaka is velem alszik. Továbbra is 2x megy le, pisil.

Viszont kb 2 naponta megnezem a szonnyeg aljat es jol latszik hogy tele van foltokkal es hugy szaga van. De mivel nem tudom hogy ejszaka vagy nappal csinalja igy otletem sincs. Szerintetek a dominancia lehet az ok? Volt massal ilyen?



2021. okt. 7. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Csoda, hogy 6 ev alatt eddig birta azt, hogy 2x viszed le.

Vidd le tobbszor, ugy, ahogy optimalis esetben kene.

2021. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mintha mas tobbszor vinne le. Hany ismerosom van aki le se viszi. Es ha valaki egesz nap dolgozik szerinted berel kutya setaltatot?
2021. okt. 7. 18:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem ertem ezt a kifogast a munkaval, de tenyleg :D

En is dolgozom, viszem egy korre reggel, viszem delutan, amikor hazaerek es viszem este. Neha nyaron, amikor sokat iszik, akkor egy 4. eu setat is beiktatok, mert jelez, hogy menne.

Egyebkent meg ki nem szarja le, hogy mit csinal az ismerosod? Az en volt szomszedom, amikor meg otthon laktam, gumit es minden egyeb szart elegetett a kertben es lancon tartotta a kutyajat, akkor nekem is igy kellett volna tennem? Jo tudni.

2021. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Minimum 3x de inkább 4x le kéne vinni sétálni. Gondolom kedves kérdező te sem 2x mész wc-re,a kutyától sem lehet elvárni hogy 2x végezze el és a többi időben meg visszatartsa csak azért mert te nem viszed le többször. Ha ez nem megy akkor meg jobb lenne ha keresnél neki egy normális gazdit, mielőtt rámegy a kutya egészsége..
2021. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Egy kis törpe kutyának úgy gondolom napi 1 óra séta elég.

Boldog es jol erzi magat , koszoni szepen.

2021. okt. 7. 19:33
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Te is csak kétszer mész wcre naponta??.
2021. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy keves a seta ideje (errol szo se volt) hanem azt, hogy vidd le tobbszor pisilni! Nem fer bele plusz egy egeszsegugyi, 5-10 perces seta?


Nem ugy tunik, mint aki jol erzi magat, ha neked igen, az gaz. Segitek: egeszseges szobatiszta kutya nem hugyozik be.

2021. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6 even keresztul nem pisilt be. Az utobbi 2 hetben csinalja ezt. De akkor leviszem 3x
2021. okt. 7. 20:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy telnek az evek, ez egyre rosszabb lesz.

Most meg lehet masrol van szo, elfelejtettem mondani, hogy szervi oka is lehet (felfazas pl) tehat allatorvost is iktassatok be.

De erre keszulnod kell a jovore nezve, oreg kutya nem feltetlenul tudja ugy tartani.

Az egyik kutyusom is bepisilt mar sokszor 12 eves kora utan sajnos.

2021. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

És ha a haverjaid az ágy közepére szaratják a kutyáikat akkor te is azt fogod?

Az,hogy ők nem viszik le 3x egy nap nem jelenti,hogy neked se kell.Feltételezem nem is egy fajta kutyáitok vannak.


És tévedés,hogy a kis termetű kutyát kevesebbszer kellene vagy kevesebb időre,ez a "köszöni szépen jól van" duma olyan közhelyes.

Nem,nincs jól,csak te eldöntötted hogy ez így neki jó és ő így jól van.


Minden lakásban tartott kutya megérdemli,és igényli azt hogy 3x pisilhessen egy nap és ne kelljen tartogatni.

Ha kerted nincs ezt vállaltad öcsém,csináld is akkor..

Senki nem mondta neked,hogy legyen kutyád,de ha már kellett akkor erőltesd meg magad és ne létminimumon tartsd.Nem ő akart hozzád kerülni,de te jutottál neki.Nézd azt is,hogy neki mi a jó,ne csak azt hogy lustaságodnak mi felel meg.


És! Külön gratulálok annak a putri szökevény,tróger,undorító ismerősi körödnek is amelyik egyáltalán nem hordja le a kutyáit a lakásból.

Az még rosszabb.Hogy lehet g*ci hugyban-szarban élni,oké hogy feltörlöd de b*zdmeg akár 15 évig a parkettáról meg a csempéről vakargatni az ürüléket..

2021. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!