Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltatlan kutyának pótolják az...

Oltatlan kutyának pótolják az összes oltását utólag?

Figyelt kérdés

Valahol gondoltam hogy nem csak "eltűnt és majd utólag postázza",jól hagytam magam átrázni..:D

De végül is már mindegy.Azt mondták most lenne esedékes az oltás (februárban hoztam,akkor októbert mondtak),ha elviszem meg tudják nézni chip alapján,hogy lett-e oltva?

Már,ha van neki...


Ha egy sincs neki mire számíthatok,mindet meg fogja idővel kapni,vagy hogy megy ez? Telefonon is mondjam,hogy mi a helyzet,és akkor úgy adnak időpontot?



2021. okt. 8. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Persze megkapja az összeset,ez csak rajtad múlik.
2021. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem világos, honnan van a kutya.

Menhelyen minden életkorának megfelelő oltást megkap, ha nem biztos, hogy kapott oltást, vagy ha biztos, hogy nem kapott, viszont a kombinálta és a veszettség ellenit ilyenkor nem egyszerre adják, később át lehet állni.

2021. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Megtudják nézni chip alapján. Ha van neki.

Találtam már így kutyát, hogy én chippeltettem be. A veszettség elleni kötelező. A többit akkor adják ha kéred, amúgy nem. Veszettség elleni kombináltat szoktam kérni.

2021. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Veszettséget és kombit szeretném neki egy csomagban.Meg ugye,ha nincs chipelve akkor azt is,meg egy ivartalanítás se ártana.

Csak nem tudtam,hogy ilyenkor mi van.A kutya elviekben 6 éves,na most 1-2 hét kihagyásokkal is valahogy ártalmasnak tűnik beadatni neki azt amit amúgy évente szoktak ismételni.🤷🏼‍♀️


De nem tudom,biztos jobban tudja az orvos,ha mindet pótolni kell nekem az sem baj.

2021. okt. 8. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt, oltatlan kutyákat nem kezdik el úgy oltani, mint a kölyköket, hogy két hónapon keresztül két három hetente kap egy szurit. Kapnak egy kombináltat és egy ismétlőt két hét múlva és kész. Onnantól pedig évenke kell vinni
2021. okt. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
74%

Ha most oltatod először akkor ne egy oltásban kapja a veszettség ellenit és a kombináltat, mert nem tudhatod hogy hogy reagál rá a szervezete, ismerek olyan kutyát akit több napra kiütött az az oltás.


Veszettség elleni: most 1 oltás, fél év múlva ismételni, utána évente

Kombinált: most 1 oltás, 2 hét múlva ismételni, utána évente

és a veszettség elleni és a kombinált oltás között 2 hét szünet.

2021. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Jó hogy teszel a kutyáért, doki felől érdkelődj, de miért nem volt oltva, ivartalanítva?
2021. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem mintha számítana vagy ránk tartozna,hogy honnan van és miért nincs oltva.

Mert nincs és kész,most meg akarják csinálni,tehát a kutya jó helyen van.Eddig alighanem nem volt,mert azt írja kapta/vette.Ráadásul 6 éves,ha tényleg nincs semmilye én inkább azt javasolnám az ilyen hülyeségek helyett,hogy csináltass szívféreg tesztet.Ha kinti kutya volt szinte biztos,hogy nyáron a szúnyog szezonban megfertőzték.

2021. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
8 vagyok,lemaradt az,hogy az oltások mindegyikét valóban nem fogják pótolni,kapni fog egy oltást és azt fogják ismételni,onnantól pedig évente ke hordani mint a többi kutyát.
2021. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!