Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni, ha az...

Mit lehet csinálni, ha az egyik utcabeli kutyája sorozatban póráz, gazda és minden nélkül mászkál a közúton, a mi és mások udvarában?

Figyelt kérdés

A legviccesebb az egészben, hogy utána engem okolnak, hogy én csalogattam, meg ilyenek... Meg egyszer kutyát sétáltattam, mellénk állt, utána velem őrjöngött, hogy mit csalogatom a kutyáját, miért nem veszek én is kutyát... Tavaly egész nyarat az utcán töltötte, nem szóltunk nekik, de utána még velem ordítozzon, meg mocskolódjon... Ja meg másoknak mondja, hogy biztos ennivalót kapott nálunk. Soha nem etettem a kutyáját...


Vicc ez az egész... Igaz nem bánt senkit az állat, de az ő kutyája csavarog, elég volt, ne engem mocskoljon miatta, mint egy kapcarongyot és hazudozzon rólam. A szomszéd tavaly bejelentette, nem használt.


Meg lehet ezt tenni névtelenül, mert utána még jobban rám száll a nő... Ja és kell bizonyíték, mert ezek ilyen rágalmazós feljelentgetők is... Ha képet küldök, meg ki lehet deríteni, hogy honnan fényképezték. De elegem van...


2021. okt. 8. 18:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fél napokat szokott az utcán lenni és nem érdekli. De utána jönnek, pont a házunk előtt mászkál a közúton, akkor engem mocskol.
2021. okt. 8. 18:09
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Google: XY település gyepmesteri telep

Telefonszám: "Üdvözlöm XY vagyok,és jelezni szeretném,hogy egy gazdátlanul bóklászó kutya hetek/hónapok óta problémát okoz a környéken.

Bejár a kertekbe,követi az embereket,(stb),és zaklatja a kutyás sétáltatókat.Szeretném,ha intézkednének az ügyben.".


Olyan nincs,hogy nincs náluk hely,ugyanis ha nincs hely tovább adnak más helyre,menhelyeknek közvetítenek át kutyákat,fajtamentések folyamatosan mennek kivinni kutyákat saját szervezetbe,illetve van olyan kutya akit betegség vagy kezelhetetlen agresszió miatt kénytelenek altatni.

Lesz ott hely.Ha van gazdája sincs rajta nyakörv,talán nincs is benne chip.Beviszik a kutyát,ha van is benne chip akkor is felelősségre fogják vonni amiért a kutya rendszerint az utcában van,vagy vissza se kapja.


Történet vége.Csak ne foss te is telefonálni,könyörgöm..nem itt kell a nyálad verni,és panaszkodni senki nem fog helyetted elintézni semmit.

Megenni meg ne aggódj,nem fog senki.És ha ki is mennek nem úgy fognak a kutyáért menni,hogy ott hagynak egy táblát amin az áll,hogy XY jelentette be a kutyát és ezért elvisszük..

Kóbor kutya,kimennek,befogják,elmennek.

2021. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van rajta nyakörv. meg tuti chippes is... Meg ez vidék, egy órára esetleg van ilyen. Én nem fosok, de apámék engem vernének meg, most is velem őrjöng, mert mondtam neki, hogy a kutya éppen a mi házunk előtt volt, mikor érte jöttek pár óra kóbor után és ezek nekem estek... Már 2 órája őrjöng VELEM. Ezek miatt nem is szólhatok, tűrök...
2021. okt. 8. 18:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Írtam privátot.
2021. okt. 8. 18:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Ki tudná,hogy te jelentetted be?

2.Attól,hogy van rajta nyakörv még az utcán van és nem elsőre.Be fogják vinni,hogy megnézzék kié,ezek is abból tartják fenn magukat,hogy megbűntetik az ilyeneket,hiszen a gyepi önkormányzat által van üzemeltetve,kóbor állatok ellen.Hiaba van rajta nyakörv a gazda nincs ott,tehát kóborol.

3.Törvény írja elő,hogy kötelessége a saját házában és saját telkén tartania a kutyát.Ha nincs kerítés akkor építenie kell egyet vagy elzárni a kutyát,mert akkor sem mehet ki az ő telkén kívülre.

4.Mi az,hogy megvérnek,meg ott a nyálát veri a sok nyomorék is? Rendőrt neki b*szki,védd magad úgy ahogy tudod,főleg hogy zavar a kutya is..


Vagy nem tudom mit vársz,mit mondjuk akkor mit tegyél..? Sajnálkozzunk,hogy neked akkor nincs kiutad vagy mi?

2021. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Simán fel kell névtelenül jelenteni és majd kap bírságot.

2021. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Gyepmesternek szépen bejelented.Nem tudhatja az idióta úgyse hogy biztos te voltál.Ha nem tudja otthon tartani a saját állatát ez a szerencse csomag akkor minek neki egyáltalán??Mi van akkor ha esetleg egyszer valakit megkap?Nem lehet megbízni egy állatban sohasem
2021. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Engem egyszer megharapott, tavaly júniusban, nem nagyon, de a kezemen még megvan a helye... A 80 éves néni kertjébe is sorozatban bejár, az meg alig tudja elkergetni... 64 km-re van gyepmester... Elvileg a jegyzőnek kellene, de bizonyítékom nincs, ezek meg bárki szól, "feljelentelek rágalmazásért", és minden pitiáner dologért mennek rágalmazásért feljelentést tenni, több példa volt rá, szólni sem lehet ezeknek...
2021. okt. 8. 19:31
 9/15 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, minek nekik... De milyen jó, hogy lehet mást okolni, mert az ő kutyájuk kóborol. Olyat is láttam, hogy annyira éhes volt, elkapott egy macskát, helyben megette.


De nem egyszeri eset, volt, hogy hónapokig minden nap tivornyázott... Aztán bazzeg rám készülnek rám, mert az ő kutyájuk csavarog... Ezek nagyon el vannak tévedve.

2021. okt. 8. 19:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De értsd már meg,hogy nincs olyan,hogy ők megfenyegetnek feljelentéssel vagy azzal hogy megvernek és minden el van intézve.

A gyepmesterit cseszettül nem érdekli a pattogás.Gazdátlanul,felügyelet nélkül mászkál ki a kutya.Hiába van rajta nyakörv,hiába van chipelve,az a kutya kint van vagy más kertjében és nem az első eset hanem rendszeres.Ha SZÓLSZ NEKIK,hogy tudjanak róla (mert maguktól kitalálni nem fogják tudni,ők sem gondolat olvasók), akkor ki fognak menni beszedni.Nem egyszer néznek ki és nem 5 percre.


Azt is kérdezni fogják,hogy jelezve lett-e a gazdának ez,szólj hogy IGEN és nem kíván foglalkozni az üggyel,továbbra is kijár a kutya ezért hívtad őket a környék nevében is.


Nem te fogod vinni az ügyet,semmi közöd hozzá azon túl,hogy bejelented a bejáró,zavaró kutyát.Csak meg kell adnod,hogy pontosan hol laksz,merre keressék.Ha pattognak egyszerűen megmondod,hogy semmi közöd a bejelentéshez,kitörlöd a számot a híváslistáról és kész.Ha így is ugatnak jelentsd fel őket.

Amúgy is ha ilyenek laknak körülötted mindig legyen kéznél valami amit bekapcsolsz könnyen (telefon,hangfelvevő),hogy legyen bizonyítékod és ne tudjanak rád fogni semmit.Nem te kezdeményezel,nem te folytatod,nem te balhézol,nem a te kutyád.Mosod kezeid..

2021. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!