Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik hám a jobb?

Melyik hám a jobb?

Figyelt kérdés

Nem küllemre, hanem "szerkezetileg".


1. (ami a dalmatán van)


[link]



2.


[link]



Sajnos nem értek hozzá, és a jobbat szeretném a kutyámnak.


2021. okt. 9. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

1. képen lévő.


A K9 nagyon divatos, de a legrosszabb kialakítású hám. Lefogja a kutya vállát és könnyen kibújnak belőle.

2021. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk van olyasmi, ami az első képen a dalmatán van, csak noname, nyáron be is tudom vizezni, és úgy kicsit hűti a kutyát. A második képen lévő nekünk nem vált be, próbáltam, de az én kutyám abból könnyen kibújik. Ezeken kívül vékony H-hámot használok, ami elég stabilan fogja a kutyát, tulajdonképpen ami a dalmatán van, az ilyesmi.
2021. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Mire kell a hám?
2021. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem minden kutyánál más válik be. Alapvetően mindegyik jó, csak meg kell találnod ami a te kutyádnál beválik.

Az előző kutyámnál egy vékonyabb, pántosat használtam és neki tökéletes volt, ezért olyat vettem a jelenleginek is, nála nem vált be. Most olyat használunk mint amilyen a második képen van.

Próbáld ki őket, és látni fogod hogy neki melyik a jó.

2021. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Számomra az első tűnik "biztonságosabbnak", csak rengeteg képen látok olyant, mint a második.


#3. Sétálásra

2021. okt. 9. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Sétálásra póráz+nyaköev. A hám arra van, hogy a kutya húzás közben komfortosan érezze magát, ne fulladjon és nagyobb erőt tudjon kifejteni.
2021. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem minden kutya viseli el a nyakörvet, nekem is mondták a fajtamentésnél, amikor örökbe fogadtam a kutyámat, hogy azt hagyjuk. Több évbe telt, mire azt elértem nála, hogy elviseli a nyakörvet pórázzal, de alapvetően a hám biztonságosabb nekünk. Fene tudja, milyen rossz élménye lehetett, amiért a nyakörv neki ekkora problémát jelent.

Illetve vannak olyan kutyák, amiknek olyan vaskos nyaka van, hogy kicsúsznak a nyakörvből, nekik mindenképpen hám kell, illetve a pici, törékenyebb alkatú kutyáknak is jobb a hám, mert nem tudsz egy véletlen nagyobb rántással sérülést okozni úgy, mint nyakörvvel esetleg.

Plusz ha valaki sétába beiktat futást is, mint én a kutyámmal, az megint a hám mellett szól.

2021. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vantel ***** válasza:
25%

Hámot két esetben célszerű használni:

1. Huzatni akarsz a kutyával

2. Nyomkeresésnél ,sokméteres vezető szíjhoz.

2021. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a kérdező el tudja dönteni mit akar... én kutyáim is hámban, laza pórázon sétálnak, míg a szomszéd nyakörves kutyája végig fojtogatja magát a nyakörvbe feszülve 🤦‍♀️ nevelésen múlik
2021. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Julius hámokkal SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN nem húzatunk semmit 8-as.

SOHA.

Az egy szügyhám! Azért mert powernek hívják még nem szabad vele húzatni semmit,ez csak egy mezei kutyahám nagy márkanévvel és jó drága árral.

Amivel húzunk az már valódi bőr,speciális,csináltatva van vagy kifejezetten az adott sporthoz (és sokszor fajtához) van gyártva.

Még yorkiera is vehetsz már power hámot,ez csak egy jó név rajta,semmi jelentősége.


És akkor kérdező:


Az 1. képen nyakhám van.Ez egy elég kényelmes viselet,de nagyon könnyen tudnak húzni benne,így nagytestű kutyára max akkor ajánlom,ha vagy olyan erőben,hogy vissza tudd húzni vagy mindig szépen sétál.

Nyáron be lehet vizezni,hamar megszárad ezért könnyű mosni,jól szellőzik,nagyon kényelmes viselet a kutyának,mert cseppet sem merev.


A 2. képen ahogy már említettem egy szügyhám van.Mindössze a szügye az amit fed a hám,mozgékony és izgága kutyának kifejezetten kényelmes,de sétához én nem tartottam annak a kutyán.

Ha vissza kell húznom is egy ponton húzom meg,ami ugyan célra vezető,de cseppet sem kényelmes a kutyának.Merev,nehezebben tisztítható,de tény és való hogy mutatós.:D

2021. okt. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!