Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok erről a fajtáról?

Mit tudtok erről a fajtáról?

Figyelt kérdés

Alaszkai Klee Kai?

ismeritek? mit gondoltok róla?


2010. szept. 1. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem, szerintem jó ötlet, mert így legalább nem dobják ki a kutyát csak mert megvették a kinézetéért, de kezelni nem tudják a szánhúzó jellemet... És azt mondják egészséges fajta. De amúgy kinézetre nekem spec. nem tetszik, de tényleg jó hogy van ilyen kutya.
2010. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

nem tetszik. ő most mi? szimplán hobbikutya?

egyébként miért kell minden fajtát miniatürizálni?

miért diktálja ezt a "trend"?


jobban szeretem a múlttal rendelkező fajtákat, ill. amelyeknek van valamilyen speciális munkatulajdonsága...

2010. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik, szivesen elfogadnám.


Amúgy meg ne hasonlísd ezt a mostanában divatos "extramini" Yorkiekhoz, ez teljesen más eset.

2010. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik,szerintem nagyon aranyos. :D
2010. szept. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Borzalom, szegénykém.
2010. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy huskynak kinéző, semmire nem való (értsd: nem húz szánt, mint a husky) kutya. Azért jött létre, mert az embereknek kellett egy husky mintázatú, fakrasarcú szép hobbikutya.... Értelmét nem látom.
2010. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Norczy ***** válasza:
65%

A neve athabaska indián nyelven azt jelenti, hogy kicsi kutya. A spiccfélék családjába tartozik, tulajdonképpen az alaszkai és a szibériai husky kicsinyített változata. Külsejében tükrözi a husky északi varázsát, de nélkülözi a sokak számára terhes szánhúzó-tulajdonságokat.



A klee kai igen alkalmas kutyafajta mindazok számára, akik huskyt szeretnének tartani vagy tenyészteni, de nem kívánják megőrizni a husky munkatulajdonságait, és nem vágynak egyébre, mint egy szibériai husky külseju, engedelmes, kellemes és tetszeni vágyó kutyára. Az alaszkai klee kai funkciója és feladata nem több és nem kevesebb, mint bájos kis társasági kutyaként boldoggá tenni az embereket. A fajta a létrejöttét - sok más kutyafajtához hasonlóan - a véletlennek köszönheti

forrás: kutya.hu

2010. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tommey válasza:
0%

kattintsatok az oldal alján a hirdetésekre!

Megéri

2010. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tommey válasza:
0%

erre az oldalra gondoltam:

[link]

2010. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Miért a husky mire való??? Ugyan hányan fognak vele szánt húzatni? Azon kívül semmire nem jó. Házat nem őriz, nevelésben nem nagyon van benne, engedelmesezni nem lehet vele, agilityzni nem lehet, terelni nem lehet, őrző-védőzni nem lehet stb... Ja peersze most jöhet a videó hogy van egy-kettő aki konyít ezekhez csak nem a többség. Csak egy dísz a többségnek.

A klee kai viszont csak szánhúzásra nem jó. Azon kívül viszont ahogy olvastam, jó kisérő kutya, jól elvan a házban, szeret szót fogadni, lehet vele dolgozni valamit, jobban elvan a többi kutyával stb...

És ugyan miért bűn az hogy valakinek csak hobbi kutya kell? Az ő igényeik le vannak sz*rva? Inkább köszönni kéne hogy aki ilyet vesz amiatt nem kerül még egy tökéletes husky a menhelyre mert nem bírnak vele... Az az igazság hogy a mai elvárások között már inkább a huskynak nincs helye. A legtöbb ember egy aranyos, okos, szép, könnyen kezelhető társat akar, aki egy kicsit jelez is, egy kicsit ez, kicsit az...

2010. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!