Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gerinctörésből eredendő...

Gerinctörésből eredendő inkontinencia gyogyithato valahogy?

Figyelt kérdés
Vagy egy mentett kutyusom, aki gerinctörés után került hozzám. Műtötték, fizioterapiara jártunk, a mozgása teljesen rendbejött. Szalad, ugrál, nem látszik rajta semmi. A vizeletet viszont egyáltalán nem tudja szabályozni. Nagyon sokszor csepeg neki és a hasa alján a szőr is szinte mindig pisis. Ez nyáron kezelhető volt, minden nap lemostam a pocakját, illetve magatol is nagyon sokat fürdött, mert nagyon szeret fürdeni. Most, hogy jön a hűvös már nem tudom mi lenne a megoldás. A pelenkát nem tűri meg csak ha felügyelet alatt van, de amint egyedül hagyom, leszedi. Attól is félek, hogy megfázik. Nyáron rovidre nyírtam a hasan a szőrt, ugy könnyebb volt tisztan tartani, illetve gyorsabban száradt. Télre gondolom hagyni kéne neki a teljes hosszát, de az meg ugy tényleg mindig pisis. Nagytestű, hosszú szőrű, de így a mínuszokban nem hagyhatom majd kint, viszont nem tudom, hogy fogom behozni, ha a pelust leszedi magáról. Egyébként ha őt ez a dolog zavarná az látszana rajta? Mindig jó kedve van, mintha észre se venné...
2021. okt. 11. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Amikor muszaj egyedul hagynod, tegyel ra gallert, es nem fogja tudni leszedni a pelust.
2021. okt. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Rakd olyan helyiségbe, ami csempés, jól takarítható és akkor bent is tarthatod, rövid szőrrel. Akár le is keríthetsz neki pár m2 területet pl kölyökovival. Szerintem, ha elégszer rászólsz, bele fog törődni, hogy pelus van rajta. Az öreg kutyusom szerencsére jól viseli a pelust, de az esetleges kötéseket a lábán kevésbé. Mindig kell egy-két nap, amíg megvívom vele ezt a "csatát", de utána már nem piszkálja, ha egyedül van sem.


Dokival is megnézetném, lehet kap pár gyógyszert és el is múlik a probléma.

2021. okt. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem gyógyítható.
2021. okt. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmikepp se tegyel pelust.


Adj neki,ha lany kutya,kinai angyalgyokeret. Mert a holyagnak az ellazulasat az osztrogen is segiti.( Ha a holyag ellazult,akkor tudja megtartani a vizeletet.)


Maszirozzad sokat a kutyad. Mert az izmok merevsege is kozrejatszik!! A mi kutyankon is segitett!!


A stresszt is oldja a masszazs. A stressz is igommerevseget okoz ,ami a holyagot osszerantja es igy vizeletcsepegest okoz!!

Amigy meg tartsd benn a lakasban es szedd fel a szonYegeket. Illetve legyen vizhatlan fekhelye! Egy kicsi moshato takaroval.

2021. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!