Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Golden Retrivert...

Szeretnék egy Golden Retrivert (bocsi ha rosszul írom)! Hol lehet kapni és mennyibe kerülnek amúgy az ilyen fajta kutyusok?

Figyelt kérdés
Szia! Kérlek ha tudsz segíts rajtam! Szeretnék egy Golden Retrivert (bocsi ha rosszul írom) ! Gyermekkori nagy álmom és sehol, senki nem tudott még rajtam segíteni, de ha Te tudsz, kérlek tedd meg! Szüleim azt mondták, ha sikerül egyet szereznem valahonnan, akkor megveszik Karácsonyra! Mennyibe kerülnek amúgy az ilyen fajta kutyusok? Előre is köszi, ha segítesz!
2008. dec. 11. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Google -> Retriever fajtamentés, onnét semennyibe :)
2008. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Számítottam rá, hogy valaki bevágja az ilyet! :|
2008. dec. 11. 22:06
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
2008. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
2008. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a 2 linket, valószínűnek tartom ugyanaz a személy vagy! :) Jó éjt neked! :)
2008. dec. 11. 23:19
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Golden Retriever-fan! :)


Tíz és fél éve vagyok egy Golden Retriever boldog gazdája, és bizton állíthatom, hogy jól döntesz, ha ilyen kutyát kérsz a szüleidtől!


Nos, először is át kell gondolnod, hogy kant vagy szukát szeretnél. A szukák - ha nem ivartalanítják őket - évente átlag 2-szer tüzelnek, s ebben az időszakban fokozott figyelmet igényelnek, mivel nem szerencsés, ha teherbe esnek. A kanok - bár Goldie-knál nem túl nagy gond :) - általában kicsit önfejűekké válhatnak, ha nincsenek jól megnevelve.


Az árról: amatőr (alkalmi) tenyésztőktől általában 20-25 ezer forint körüli áron már simán hozzá lehet jutni a nem törzskönyvezett kutyákhoz; a tenyésztők a törzskönyvezettekért tudtommal minimum 30-35 ezret elkérnek, a felső határ pedig a csillagos ég (de neked nyilván nem egy bajnok-kutyára van szükséged).


Hogy hol lehet kapni? - Manapság már annyira népszerű ez a kutyafajta Magyarországon, hogy kis túlzással azt tudom mondani: szinte mindenhol! Javaslom, hogy mégiscsak nyissad meg az előző válaszolók által ajánlott linkeket, ahol garmadával vannak a kiskutyás hirdetések, néha képekkel ellátva; ha meg nem szereted a linkeket, vegyél egy hirdető újságot és keress abban arany retrieveres hirdetéseket. A többiek is nyilván azért adtak meg linket, mert olyan sok hirdetés közül csak te és a szüleid tudjátok kiválasztani, hogy melyik érdekelne leginkább.

Na üdv, jó kutyázást!

2008. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
írj be a google-be címszavakat és hátha rábukkansz egyre.amúgy az www.onlineapro.hu -n is találsz biztosan ilyen még: www.expressz.hu , www.startapro.hu ...stb
2008. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A [link] -n van GOLDEN RETRIEVER KENNEL ott választassz egy szimpi kennelt és ott van a kutya.

Mennyibe kerül? Egy tenyésztönél 40000-60000 ezer forint között van. De akad pár olcsóbb is [link]

[link]

Pesten Laksz? vagy hol? mert konkrétan tudnák neked linkeket adni a környéketeken ha megmondod hogy pl debrecen.

2008. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezt nézd meg [link]
2008. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hűűű, de nagyon aranyosak vagytok!!!!!! :):):):):) Nagyon szépen köszönöm MINDENKINEK!!!!!! :):):):) Amúgy miskolci vagyok! :) Ha tudod a linket adhatod, Kedves Utolsó előtti Válaszolóm! :)
2008. dec. 12. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!