Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rákentem a kutyámra az advanti...

Rákentem a kutyámra az advantixot, utána megrázta magát és az egész nyakán olyan lett a szőre a tövétől a hegyéig. Ez rossz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, hogy bármi baja lenne tőle. mikor ilyen termékeket használok, én pl nem tudom csak kizárólag a bőrére kenni. mindig jut végig a szőrére is, eddig még nem volt belőle problémám.
2010. szept. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem is olyan lesz a töve, de most az egész szőre.. Én csak attól félek hogy nem hat rendesen.
2010. szept. 2. 01:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a bajom nekem is a spot-onnal. Mondjuk az enyém nem rázza meg magát, de baromi nehéz a sűrű bundában elosztani 7 ml folyadékot úgy, hogy az valóban a bőrére kerüljön és ne a szőre legyen olyan. Ha meg pluszban még meg is rázza magát a kutya, akkor végképp nem sok marad a bőrén, márpedig azon keresztül kellene felszívódnia. Szerintem figyeld a kutyát, és ha kullancsot találsz benne, akkor ismételd meg a kezelést. A bolhák miatt nem kell aggódni, azok nem fognak 1 hónap alatt elszaporodni benne, akkor sem, ha csak részleges a védelem.
2010. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem rossz, csak utána nem szabad simogatni. ugyanúgy be fogja inni a bőre, ne aggódj. általában megrázzák magukat.

én is használtam advantixot de nagyon csípte a kutyum bőrét, most ex spotot használunk, rendszeresen megrázza utána magát, de nem találtam még benne így kullancsot csak 1x döglöttet.

szóval ne aggódj, hatni fog az.. akkor lenne baj ha le tudná nyalni, de azt így sem tudja megoldani:)

2010. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Igen, ez rossz. Nem a szőrére, hanem a bőrére kell tenni. Én be szoktam szúrni a szűre alá és a fenekétől a nyaka felé tolom. Így biztosan eléri a bőrét.
2010. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én a bőrére tettem. Aztán meg nem fogom lekötözni órákra hogy meg se mozduljon... Amúgy meg a bolha elleni védelem a fontosabb most, mert azzal gyűlt meg a bajom.
2010. szept. 2. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
6-7 helyre elosztva cseppentsd rá, így egy helyre csak pici jut, és így nem is lesz érzékeny rá.
2012. aug. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!