Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rosszul döntöttem?

Nagyon rosszul döntöttem?

Figyelt kérdés
Daganatos a kutyám, szarkómája van. Most lett volna a műtét, de visszamondtam. Egy hete vittem orvoshoz, nem tudták még kb sem megmondani, milyen csomó, de úgy döntöttünk, kivetetjük. Ma megnézte az onkológus, és azt mondta szarkóma, sajnos, teljes mértékben nem tudja eltávolítani, s a mai után még több műtétre is szükség lehet. De így sem biztos, hogy meggyógyul, illetve hogy még sok időt élhet. Jelenleg semmi tünete nincs, játékos, jól eszik, nem fogyott. Nagyon sokat gondolkoztunk, végül úgy döntöttünk, inkább éljen műtétek nélkül, ameddig még jól van, és ha már fájdalmai vannak, nem hagyjuk szenvedni. De lelkiismeret-furdalásom van, mert talán adni kellett volna esélyt...

2021. okt. 13. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

ÉN biztos,hogy meg próbáltam volna.Akkor is,ha azt mondják,hogy lehet több műtét kell.Akkor több kell,de nem vehetem tőle az esélyt,hogy küzdjön.


De te tudod,te látod és te ismered a kutyát.A kora,és az állapota is sokban befolyásol egy ilyen döntést.Viszonylag fiatal kutyát akinek még évei lennének mellettem biztos,hogy nem altatnék.

Amelyik pohár félig üres,az egyúttal félig tele is van.

2021. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Ez persze a te döntésed, te látod és ismered a kutyádat. De attól is függ, hogy mennyi idős. Egy fiatal kutyánál én mindent megpróbálnék, de egy tízen évesnél már erősen megfontolnám én is.
2021. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
32%
Sajnos nem fogod megtudni mi a jó döntés ilyen esetben. Volt több kutyám is, köztük nem egy daganatos. Volt amelyiket műttettük, utána élt még 2-3 évet. De volt amelyiket hiába műtötték, hamar elment utána, ki tudja műtét nélkül mi lett volna... Amit leírsz, hogy több műtétre is szükség lehet és így is kétséges, azok után lehet én sem műttetném.
2021. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Én is megműttettem volna. Pár éve a tengerimalacomnak volt daganata. 4 állatorvos azt mondta, esélytelen. Nem álltunk jól anyagilag, de mégis elvittük őt 200km-re egy szakorvoshoz, aki megműtötte, és még utána 2 évig élt!
2021. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk 13 évesen műtötték daganattal előző kutyánkat, 1 évet élt még utána, de kiújult, el kellett altatni (nem csak emiatt)
2021. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
A szarkómát hiába műti, az önmagában kevés, később megjelenik máshol! Kemoterápiával is ki kell egészíteni!
2021. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
23%
Szerintem jól döntöttél, az ő igényeit vetted figyelembe, nem a sajátodat, hogy a szenvedése árán (kis eséllyel) maradjon veled. Használd vele ki az időt.
2021. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%

Szerintem is jól döntöttél.

Becsüld meg a hátralévő időt.

2021. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8 éves, német juhász. Nagyon szeretem. Sajnos az én szeretteim mindenki rákban halt meg (szüleim, közeli rokonaim), végig asszisztáltam a szenvedésüket. Túlságosan szeretem ezt a kutyát, hogy az ő szenvedését is végignézzem. Ameddig lehet, mindent megteszünk, hogy jól érezze magát, hordjuk kirándulni, sétálni, stb. mi alapvetően nagyon sokat folalkoztunk eddig is vele. (Ebben az esetben a pénz nem volt szempont, simán kifizettük volna). De annyira stresszes az orvosnál amúgy is, nem hiszem, hogy jó lenne állandóan kezelésekre hordani.

Lehet, hogy rosszul döntöttem. De nem szeretném, ha szenvedne.

2021. okt. 13. 15:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Így, hogy 8 éves kutyáról van szó, azért már más. Akárhogy is döntöttél, ne legyen lelkiismeret furdalásod. hiszen a leírtak alapján jó élete van egy szerető családban.
2021. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!