Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia gyakorlatok kutyáknál?

Stella25 kérdése:

Dominancia gyakorlatok kutyáknál?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint Japán vacsora, helykijelölés, nem mehet ki az ajtón amíg nem engedem stb. De konkrét gyakorlatokra gondolok, magyarázattal.

2021. okt. 13. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha elkezd ,,párzódni" valamivel verd el. Ez után már tudni fogja ki az alfa.
2021. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ennek semmi értelme. Nem emelek kezet a kutyára mert attól csak rettegni fog tőlem nem tisztelni....
2021. okt. 13. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szólj rá, de szerintem ne csináld azt amit az egyes, szerintem egy kis legyintés elég, továbbá ha ügyes jutifalat és dicséret.
2021. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
A tenyésztő ajánlotta és sok könyvben is írják.
2021. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Te kitalalod, hogy hol a hatar ... a kutya csinal amit akar, de ha atlepi a hatart - te felalsz, raszolsz igy ugy viselkedsz, hogy most megolod he nem az lesz amit mondtal. Ennyi az egesz! :)

Persze van ennek folytatasa is .. a raszolassal (tiltassal) feszkoba teszed a kutyat. Nem szabad ilyenkor megsajnalni, nincs kutyulimutyuli!

Amig simogatassal nem oldod fel a dolgot, addig a kutyanak 'feszkoban' kell maradnia.

Est gyakorolni kell es neked kemenynek kell lenned, nincs megsajnalat!

2021. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem célravezetőbb, ha különböző helyekre viszed a kutyát, elkezdtek valamit sportolni, munka, gyakorlatok közben kapja a kajáját és nagyon örülsz, ha jól csinál valamit.


Egy idő után sokkal jobban szeret majd veled lenni, neked dolgozni, örömöt szerezni.


Tulajdon képpen ezt is lehetne dominancia gyakorlatnak felfogni, mert a kutya kizárólag a te segítségeddel, vezetéseddel teljesíti a különböző "akadályokat", követi a vezér utasításait.

2021. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem szereted,h dominans kutyad van,akkor nem dominansat kellett volna valasztani.


A dominanciajat nem lehet legorni vagy csokkenteni.


Esszel lehet felulkerekedni a helyzeteken.


A sok rendszeres egyutt futas miatt nagyobb lesz a telintelyed a kutyad elott.


A sorrendisegi szabalyok megertesevel es betartasaval tudod kutyanyelven kozolni,h te vagy az alfa/fonok.


Aokst birkozz a kutyaval. Vigyazz ra kozben,serulest randulast ne okozz. Ha tovabb birod ,mint o,az is tiszteletet valt ki benne.


A parzomozdulat: mar a fenekszaglast is tiltom,ha 2 masidpercnel tovabb tart. Csirajaban kell elfolytani a problemat.


Soha nem vertem es nem is fogom az ivaros kan ov kutyam. Megis tisztel. Parzomozdulatot soha nem csinal .

2021. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves #7válaszoló...... ez egy mentett kutya :D :D :D soha nem vásárolnék kutyát, minden kutyám mentett volt... Másrészt ki látja egy képről egy 4 hónapos kutyáról hogy domináns-e vagy nem :D nap vicce, jót nevettem köszönöm :)


Nem tudom nem egyértelmű sok embernek a dominancia nem a párzó mozdulatról szól, de úgy tűnik rossz helyre fordultam a kérdésemmel :D

2021. okt. 13. 19:43
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 még mindig erre válaszolok...


de lehet letörni a szarvát, át lehet tőle venni a falkahelyzetet erre vannak a dominancia gyakorlatok


Amire elvileg rákérdeztem, de egyelőre nem kaptam választ :D

2021. okt. 13. 19:44
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

A kutya nem alkot falkát az emberrel, ez bizonyított tény. Nincs semmi "falkahelyzet". Javaslom, hogy olyan iskolát válassz, ami lépést tart a korral. És ne a 20-30 éves elavult módszereket használókat kövesd.


Nem kell semmilyen "dominancia gyakorlat". (Pláne, hogy sajnos te is beleestél azok közé az átlag, teljesen laikus kezdő gazdák közé, akiknek fogalma sincs, hogy a dominancia igazából mit jelent.)

A kutyának határok kellenek, egyértelmű és következetes szabályok kellenek, megfelelő foglalkozás kell. Meg kell tanulnod gátolni és kioldani. Neki pedig meg kell tanulnia az önkontrollt, impulzuskontrollt. Ennyi, nincs ebben semmi trükk, semmi olyan, amit gyakorolni kell.

2021. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!