Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat, hogy ne húzzon ennyire a séták során?

Figyelt kérdés

Lassan 1,5 éves szuka border collie-mmal rémálom minden séta, mert borzalmasan viselkedik. Nagyon húzza a pórázt, szíve szerint csak úgy "vágtázna" előre, és amikor meghallja a kerítés mögötti kutyákat, vagy a közelbe kerül, csak még rosszabb lesz, teljesen magán kívül van, hiába állok meg vele, vagy fordulok vissza, 2 méter után ugyanúgy húz és nem is figyel rám. Már kutyaiskolában is voltunk, kipróbáltuk a megállós, megfordulós módszert is, de haszontalan..Sajnos néha már annyira felidegesített, hogy néha a pórázzal ütöttem meg enyhén az orrát, de ugyanúgy húz tovább, csak látszik rajta, hogy ha megállok, akkor rögtön lelapul, mintha félne (pedig nem vertem meg soha!) de inkább bevállalja az "ütést" csak hadd húzzon...:S Majdnem minden nap viszem, an lehetősége rohangálni szabadon több mint 1 órát, mégis mikor visszateszem a pórázt, ugyanúgy húz és önkívületi állapotba kerül, különösen a séták kezdetén az első 15-20 percben..

Teljesen tanácstalan vagyok már, kérlek segítsetek, hogyan tudnám megnevelni a kutyám?

Egyébként nagyon okos, engedelmeskedik a parancsokra, több trükköt is tud, első szóra megy a behívás, ültetés, előreenged az ajtóban, rendszeresen gyakoroljuk a falkavezéri feladatokat, de valahogy ha póráz kerül rá, mindent elfelejt:S

Előre is köszönöm:)


2010. szept. 2. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokat írhatnék, de olyan alapvető probléma, amire mindenütt találsz választ.

Olvass szakirodalmat, nézd a TV-ben A csodálatos kutyadokit, menj kutyaiskolába.

2010. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azon gondolkodom, miért hívják gyakorikérdéseknek az oldalt. Talán azért, mert mindennap felteszik ugyanazt a kérdést, csak máshogy?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..

2010. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
voltunk kutyaiskolában, elvégeztünk egy teljes tanfolyamot, ott tanítottak 2 féle technikát is, de egyikkel se mentünk sokra hosszú távon
2010. szept. 2. 14:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Amint elkezd húzni, rögtön rántsd vissza magad mellé, határozott hangon mondd neki, hogy nem! Okos kutyák a borderek, érteni fogja, mit akarsz tőle. A másik, hogy nyugodtan menny vele kijelölt kutyafuttatóra, engedd el, hogy kifáradjon, maradjatok egy órát, esetleg ott is tanítgasd. Aztán amikor már megy hűsölni, hívd magadhoz, mert ugye a behívás megy. Nem kell feltétlenül az utcákat róni, így jobban kifárad, a húzás sem okoz majd gondot.
2010. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem szóló, amikor elkezd húzni, ha nem is visszarántani, de megállni vele hirtelen, és fel fogja fogni, hogy jobban jár, ha egyenletes tempóban megy, mintha állandóan megállnak vele.
2010. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd jön a pocskondiázás, de én ugyan így voltam a skót juhászommal. Egyik molosszus fajtát tenyésztő barátom ajánlotta a fojtónyakörvet, 2 hónap után a kutya megtanulta, hogyha húz, akkor az kellemetlen neki, és utána már rendben jött.
2010. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém két hét alatt tanultam meg, hogy minél inkább húz, annál távolabb kerül az áhított céltól (mert azonnal megyek is az ellenkező irányba) és az neki rossz. Mostmár ott tartunk, hogyha megfeszül a póráz megállok, és azon nyomban visszafordul és igazodik is be a lábam mellé. Idegen ingererős környezetben még előfordul, ilyenkor 3-4 megállás, és viszlát húzás.


Pedig ő egy 26 kg-os színizom fájdalom érzék nélküli angol bulldog, és mindezt sima textilnyakörvvel.


Szerintem jobb az ilyesmit tekintélyből megoldani, mint eszközzel, de ha már mindenképpen eszköz, akkor szerintem sokkal inkább halti, mint fojtó. De nem lesz semmi baja a fojtótól sem, csak én nem szívesen fojtogatnám a kutyámat. Ráadásul vannak kutyák, akik ugyanúgy hozzászoknak a fojtóhoz is, annó az enyém is fulldokolt a textilnyakörvön is, nem hiszek benne, hogy ezt egy fojtó megoldotta volna.

2010. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire durva a helyzet én haltit tennék rá. :S

Hatásos.

[link]

2010. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeteket!

Fojtót nem szívesen raknék rá a kutyára, mert nem egy nagytestű a maga 15-18 kg-jával és félek, csak kárt tenne a nyakában vagy a szőrében..viszont ez a halti elég jónak tűnik, ma be is ugrok hazafele egy boltba, hátha..:)

2010. szept. 2. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:

A hiba benned van, nem a kutyában.

Nem tanultál eleget, vagy az oktatód volt béna.

Hidd el, virtuálisan az ilyet nem lehet elmagyarázni, azt látni kell.

2010. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!