Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kiskutyám...

Hogy szoktassam le a kiskutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés

játékbol is olyan durva,ha nem hagyom neki akkor is egyre durvábban csinálja...:S eddig azt próbáltam h vissza zártam 2-3 percre mikor ilyet csinált akkor sírt utánnam,aztám mikor kivettem újra elkezdte.kaukázusi juhász kislány kutyus.

17/L



10 hetes


2010. szept. 2. 14:26
 1/6 anonim válasza:
75%

csak azert erzed durvának mert még hegyesek és élesek(növoben vannak)a fogai

nekem bernipásztorom van aki most 1 éves és 40 kiló

2 hetesen vettük

kb 5-6 honapos koraigéreztuk a harapását

és kiis voltunk dekorálva hegekkel sebekkel harapásnyomokkal

miután kifejlodott a foga is harapdált de akk már nem éreztuk

sőt még most is szokott harapdálni

de csak csinyán

egyébként mi ugycsinalétuk hogy hogyha fajt akkor nyuszito hangot adtunk ki hogy tudja hogy elég

nekünk bevállt

am nállunk a "bolházással" vannak nagy bajok

azzal amikor puléover vagy valami ruha van rajtunk ami tud gyurodni

és azt az elso fogaival csipkedi mint amikor magának csinálja ugy mint amikor csipi a bolha és probaléja kiszedni

na az baromi fájdalmas tud lenni

egyébként 17F

a berni pedig 1 éves fiu

2010. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Apám kutyakiképző, szóval nyugodtan hidd el ezeket:

A kiskutyát nem szabad leszoktatni a harapdálásról, ilyenkor próbálgatja az erejét, fejlődik, nem agresszivitásból harapdál. Le lehet szoktatni ugyan, de akkor gyáva, ölbe való kutya lesz belőle, ami neki sem jó... Ha kezd felnőni abbahagyja a harapdálást, most csak egyszerűen le kell kötni a figyelmét, adni neki valami erős rágcsálnivaló játékot.

2010. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a nyüszitést is probáltam már nála de egyszerűen nem érdekli,csinálja.van neki játék amit harapdálhat,jól el van vele de igyis harapdál engem :(
2010. szept. 2. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lágy harapást igenis meg lehet neki tanítani. A tesói úgy csinálták, hogy felsikoltottak és ott hagyták, a mamája meg úgy, hogy ráharapott a pofájára. Tehát vagy sikítasz és ott hagyod, vagy ráfogsz a pofájára, és jól megszorítod.
2010. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám egy éves:) És szépen harapdált, szinte én is írhattam volna ezt a kérdést jó pár hónappal ezelőtt:)

A gyenge harapdálást lehet hagyni, az erősnél tényleg ott kell(ene) hagyni, fel kell(ene) sikítani... Az enymnél vinnyoghattam órákat.:) Aztán egyszer olyan ideges lettem, hogy ráharaptam az órára:) Hát nem kell mondanom volt meglepődés.

Azóta szintén harap:) De finoman, sajnos nem szokott le róla, de azóta ha közeledek vicsorogva az orra felé, már érzem hogy lágyul is a harapás:) Továbbá a kezemmel szoktam imitálnia harapás. Nem látja és belecsípk abba a kis szőrös seggébe:) Ez is bevált:)

2010. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

azt a seggbe csípést ki próbálom én is!

köszi a válaszokat!

2010. szept. 2. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!