Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől vakarózik ennyire a kutyám?

Mitől vakarózik ennyire a kutyám?

Figyelt kérdés

14 hónapos Yorki kutyám állandóan vakarózik,pedig bolhamentes mert többször is le lett bolhaírtózva és én is fésülöm rendszeresen bolhafésüvel és soha nem találok benne!

De annyira durva a dolog hogy szegénykémnek a feje részénél annyira kaparja sokszor hogy már hiányos a szőre!!!

Már mostmár nem tudom hogy mit tegyek pedig nagyon jól van tartva nincs elhanyagolva havonta viszem kozmetikushoz!

Szerintetek mitől lehet ez???

Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. szept. 2. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztosra mondom, hogy allergia.

Nagyon sok kutya allergiás a csirkehúsra, és legalább annyi allergiás a parlagfűre is:(

Állatorvos meg tudja állapítani, hogy melyikre.

Mióta csinálja? Vagy fogylamatosan egész évben?

2010. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rüh, amit egy másik állattól kapott el. A rüh tulajdon képpen a bőre alatt élő kis élőlények, amik maguktól nem fognak eltűnni. El kell vinni orvoshoz, aki valószínűleg antibiotikum kezelésnek veti alá, úgy el fog múlni. Apám kutyakiképző és hát ért a kuytákhoz, az ő kutyája elkapott egy rókát, és attól kapota el... De orvos segítségével elmúlt.
2010. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
attol hogy ö jobban szereti a vin diesel féle hajatmint a demjén rózsi féle pinanyalosat XD
2010. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszotokat mindenképp el fogom vinni állatorvoshoz de amugy kicsikorában atkás volt szegénykém mert hát ugy vettük és az állatorvos adott egy szert amiben lefürdettük és akkor ugy ahogy helyrejött ez volt 2 hónapos korában!De azóta valahogy megmaradt neki hogy néha néha vakarózik de az nem volt vészes de mostanában kb. 2 hónapja csinálja nagyon!!A kutyakozmetikusom azt mondta h szerinte ki van száradva a bőre és probáljak meg neki olivaolajat adni hátha jobb lesz neki!De nem igazán hat!
2010. szept. 2. 14:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszed Brien15 hogy annyira vicces vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Legalább te is viszkess annyira hogy hulljon ki az összes hajad!!!!!!
2010. szept. 2. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutyakozmetikus azt mondta, hogy ki van száradva a bőre :D:D:D:D:D:D Hát bocs, de ez a kozmetikus nekem most a hónap vicce :D
2010. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, van olyan, hogy a kutyának száraz a bőre.

Annak viszont lehet az az oka, hogy túl sűrűn van fürdetve.

De nekem azért allergia gyanús, mert írtad, hogy a fejét is vakarja.

2010. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Norczy ***** válasza:
a fejvakarás miatt én is allergiára gondolok. az enyém is allergiás(több pollenre, fehérjére) és a fején, hónalján és a pofáján szokott a legtöbbet vakarózni, és erre figyelni kell, mert szeretik véresre vakarni azt! Tehát miharabb állatorvosnak meg kéne mutatni, hogy milyen kezelést ajánl.
2010. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ajánlanám neked először a Neostomosan-t.

1 ampulla 1 liter vízben feloldva, fürdés után alaposan

itasd át a szőrét ezzel az oldattal, úgy, hogy a bőrét is érje, és hagyd megszáradni.

Büdös terpentin szaga van, de száradás után nem lehet érezni.

Ezt ismételd 3 héten keresztül, vagyis heti 1x.

Amennyiben ezek után is vakaródzik a kutyus, tényleg allergia lesz.

Üdv.

2010. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!