Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya kölyöknek táp?

Nagytestű kutya kölyöknek táp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagytestű kutya kölyköm van, most hoztam el, 8 hetes.

Josera Kiss tápot kapott eddig, ezt ajánlja a tenyésztő, de nem igazán eszi, nem tetszik neki. Most kap mellé főtt disznó májat, párizsit, rizst, tésztát, ezeket váltogatva, keverve.


[link]



Ezt a tápot néztem, ami nekem elég szimpatikus lenne leírás alapján.


[link]


Szerintetek jobb lenne váltani erre, vagy ha másra, segítenétek, hogy mire?

Nagy korára 60 kilós kellene, hogy legyen kb, cane corso.


A Josera-ban van kagyló kivonat, de nem tudom, elegendő-e a megfelelő növekedéshez, és a jövőbeli problémák megelőzése érdekében. Inkább adnék neki külön porcerősítőt, hogy biztos minden rendben legyen. Ebben tudnátok ajánlani?


Köszönöm, ha segítetek!


2021. okt. 16. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt jó lesz az 50kg-nak felnőtt korára. Ha létezik is 60kg-os cane corso, az elhízott példány, azaz egészségtelen és rövidebb ideig él.

Az egészséges cane corso kanok 45-50kg között mozognak.


Ha tápos kutya lesz, akkor minőségit vegyél neki. Minimum supreme minőséget. A lényeg, hogy ne túl magas fehérje tartalmút, mert gyorsan fog hízni, nőni és ez ízületi problémákhoz vezethet. Az ilyen nagyobb testű fajtákat szikáran kell tartani felnőtt korig. És persze utána sem szabad elhízlalni.

Viszont a tápot és az egyéb kajákat ne keverd. Vagy táp vagy nyers/főzött.

2021. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

45 kg-os lesz. Ne hizlald el disznora. Maradjon meg a horpasz meg latsszanak enyhen a bordak.


A tenyeszto nyilvan rendes husokkal etette. Enyemet is azon nevelte,ki is rohogne ,ha tapot tennek oda neki .

Ezeket a kutyakat nem olcsojanosok veszik,hogy tappal etessek. A taptol vitaminhianyos meg santa rozoga lesz.

2021. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Josera nem egy rossz táp,olyan..prémium kategória alja.

Nem csoda,hogy nem eszi :/

A Wolf of wildernesst én nem szeretem,ha már wildernessek akkor a fressnapf real nature wildernesse 70% feletti hússal/hallal.(szuper prémium)

De ez drága.


Egy pár másik ajánlat ami nagyon vegyes kategória,de mind jó.


Brit:

[link]

Vagy

[link]

(3 hónapostól 2 éves korig)


Purizon:

[link]


Belcando:

[link]


Premiere:

[link]

Vagy

[link]

2021. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Parizsit, tesztat, egyeb fuszeres, zsiros maradekot ne adj neki, semmi szuksege ra.

Ne neveld ra a valogatasra, ha nem eszi meg azt, amit eleraksz 10 percen belul, akkor vedd el tole, kovetkezo etetesnel majd megkapja. Ehes kutya enni fog.

Nem muszaj tapozni egyebkent, fozhetsz is neki vagy barfozhattok is, de azt csinald jol es valtozatosan. Viszont nyilvan olcsobb es egyszerubb a tap, azzal sincs gond, csak ne etesd ossze-vissza.

2021. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

2-es meg f*szságokat beszél,hogyne lehetne táppal etetni.

Nem "olcsó János" az aki havi szinten kiad 15-20 ezret (valaki többet is..) pár kiló tápra.

Nyomába se ér a farhátod meg a nyakad a tápoknak..(mert itt gyakorin az a nagy barf meg a nyers etetés hogy oda ad napi fél kiló farhátot rizzsel azt jóvan az úgy..)

Rendesen barfozni a nagyon ráérős ember szokott,ugyan azt a menüt rakod kb össze amit bele darálnak a tápba.:D

2021. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyelore arra figyelj oda, hogy a koranak megfelelo tapot adj ... puppy > junior > es csak utana adult!
2021. okt. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Véletlenül se fogadd meg azt a tanácsot, hogy 10 perc után vedd el tőle. Vannak kutyák, pl a miénk is, aki kiélvezi az evést, nem habzsol, sőt szebben eszik mint a legtöbb ember. És igen, eltart fél óráig amíg még rá-rájár, de had egyen, teljesen ráér.

Táppal is lehet etetni, mondjuk én azt vallom, hogy aki csak táppal etet, az a legjobb minőséget vegye meg. Én főzök és nyersezek velük, de oda figyelek minden ásványi anyagra és vitaminra ami kell a kutyának.

Én azt mondom, ha ráérsz és teheted, akkor olvass utána a barfozásnak rendesen és csináld (jól).

2021. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7-es, persze, veletlenul se nevelje a kutyat, hagyja csak, hadd valogasson, sot, kinalgassa meg 10 fele kajaval. Ja. Teljesen mindegy, hogy mennyi idot adsz neki, ez lehet felolem 1 ora is, de ha nem eszi meg, elveszed tole x idon belul es majd kesobb megkapja. Nincs helyette nasi, nincs semmi mas es kesz.


Marpedig igy kell leszoktatni a valogatasrol oket, ha tetszik, ha nem. En se veszem mar el a kutyatol a kajat, de nem is valogat mar.

2021. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszer neki nem ízlik az nem válogatás.Te se eszel meg minden sz*rt.

Nagyjából minden prémium táp 10kg körüli zsákkal 10.000-18.000 közötti átlag összegben van.

Ha ennyit kiadok a tápért akkor az ne csak prémium legyen,de olyan is amit a kutya SZÍVESEN megeszik.

Én se akarok napi szinten undorral az asztalhoz ülni,mert csak olyan van amit nem szívesen eszek meg.


Ha pedig nem esznek meg valamit annak oka van.Az én kutyám pl utálja a bárányt.Eddig akármilyen táppal próbálkoztam,ha Bárányos próbacsomagot vettem azt adhattam is oda másnak.Mert inkább napokig nem eszik csak azt ne kelljen.


Legyen,én se enném meg a tökfőzeléket,ha napi szinten elém raknák se.Mert nem szeretem.

2021. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Oriasi szerencsed van szerintem a kutyaddal, mert ha valoban extrem valogatos lett volna, ahogy az enyem, akkor nem mondanal ilyeneket. Voltunk orvosnal, egeszsegugyi problemaja nem volt akkor, tehat ezt kizartuk rogton.


Az nyilvanvaloan feltunik, ha valamit nem szeret, szerintem ezt annyira nem kell magyarazni, de amikor csak egy falatot hajlando enni barmibol, amit elerakok, akkor az ott mar eleg nagy problema (szomszedunktol fogadtuk be a kutyat, o ki akarta rakni).

Erdekes, azota eszik notmalisan, amiota raneveltuk. A halas cuccokat nem szereti egyedul, tehat meg ezt is meg tudtam allapitani, nyugodj meg :)))

2021. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!