Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyám egyik napról a...

12 éves kutyám egyik napról a másikra nem tud menni, remeg, nem reagál szinte semmire. Altassuk el?

Figyelt kérdés

Kistestű keverék szuka kutyus. Már pár hónapja kezdődött, hogy néha rángatózik a feje, a szeme tikkel és elesik. Ez pár másodperces "roham", állatorvosunk tudott róla. Azt mondta akkor szóljunk, ha súlyos.

Aztán szó szerint egyik napról a másikra megváltozott. Nem tud felkelni, ha felkel 2-3 lépés után összeesik, de azt is görnyedten teszi meg. Remeg, ki van tágulva a pupillája, és ijedten nézi a környezetét. Mintha nem ismerne meg senkit/semmit. Nem igazán éhes, viszont rengeteget iszik. Ha nevén szólítgatjuk vagy bármit mondunk neki, mintha meg sem hallaná. Néha szaporán veszi a levegőt vagy nyöszörög. Ha felveszem az ölemben teljesen elengedi magát, régen azért ficánkolt valamennyire. Ha valahova lerakjuk úgy marad órákig, nem is fészkelődik. Úgy, hogy előtte NAPON még egy életvidám kutyus volt.

Elvittük délután orvoshoz, szerinte semmi baja, a korral jár. Most itt virrasztok mellette mert hiába nem vagyok állatorvos, ismerem a kutyámat, és látom hogy baromira nincs jól és szenved. Borzalmas így látni, hogy vízivás közben elesik, meg lábra sem tud állni. Mintha teljesen kikapcsolt volna az agya.

De ha az állatorvosunkban nem bízhatok, mit csináljunk? :( olyan rossz nézni, hogy már az altatáson gondolkodom, szörnyű így látni egy kisállatot :( lehet így leírva nem hangzik durván, de higyjétek nagyon az. Főleg hogy benti kutya, ismerjük már 12 éve minden mozzanatát, és nagyon látszik rajta, hogy valami nagyon nem oké. Csak nem tudom ebben a korban megéri a hercehurca a kivizsgálásokkal?


Köszönöm előre is!


2021. okt. 17. 00:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Másik orvossal is konzultálj. Addig is nézd végig, nincs-e benne kullancs.
2021. okt. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes hogy ezt írtad mert azt elfelejtettem leírni, hogy az állatorvos egy nagyon kicsi kullancsot is kiszedett a fejéből. De ezzel kapcsolatban nem mondott semmit.
2021. okt. 17. 00:50
 3/20 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a lázát is folyamatosan mérjük de szerencsére nem lázas
2021. okt. 17. 00:51
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is a kullancs lesz a ludas. Rengeteg fajta durva betegséget terjesztenek, es nem kell láz legyen. Van olyan ember aki el is veszti a képességét h lázas legyen, pont ilyen kullancs vekrorált fertőzés miatt.
2021. okt. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

Nekem anno volt egy kinti tacskóm.

Ő 14 évesen ment el, és ez a fejrángatózás rá is jellemző volt. Epilepsziás roham talán. Bár már nem emlékszem mert régen volt, de azt hiszem ez volt az oka. Orvos azt mondta korral jár.


Volt néhány kisebb rohama, ilyenkor az segített, hogy lelocsoltuk egy vödör vízzel és magához tért, sajnos egyszer éjszaka jött rá egy roham és azt nem élte túl.



Persze ne ijedj meg, közel sem biztos, hogy a tied is a finishbe ért, holnap mindenképpen vidd el egy másik állatdokihoz is, hogy nézzen rá. Főleg, hogy említetted a kullancsot is.

Jobbulást kívánok a kutyusodnak, remélem helyre jön.

2021. okt. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Csinált valami vizsgálatot a doki? Vér, vizelet, valamilyen gyorsteszt? Ha csak ránézett és nem volt semmi labor, akkor keress egy másik orvost, állatkórházat.
2021. okt. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Én elvinném állatkórházba, most már elég sok van belőlük országszerte.

Sajnos és is azt tapasztaltam hogy a sima állatorvosok soha semmit nem vesznek komolyan. Ezért ha nagyobb a baj, eleve kórházba viszem az állataimat, ahol azonnal lefuttatnak millió vértesztet és bevetnek mindenféle diagnosztikai gépet, mindig hamar kiderítik hogy mi a probléma.

Még ne mondj le róla, vizsgáltasd ki egy normális helyen! Nagyon fontos hogy ne hagyd ebben az állapotban még napokig, cselekedj.

2021. okt. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 vantel ***** válasza:
28%

Ha nincs nagy fájdalmai akkor egy csendes sarokban hagynám csak vizet adnék neki. Ha van benne még életenergia ,jól lesz.

Magam is így tennék ha megbetegednég,csak víz és egy sötét gödörbe feküdnék.

2021. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk is így járt a kutyánk, elaltattattuk állatorvossal. Nagyon leromlott az állapota. Lehet hogy egy évig is szenvedhetett volna így, de mikyen élet az?
2021. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Másik állatorvos. Mit csinált az állatorvosotok, csak ránézett és azt mondta semmi baja, vagy vett vért, megvizsgálta a járását, idegrendszeri reflexeket is nézett? Széklet, vizelet minta?


Ahogy írták, valószínűleg a kulancs lesz a probléma, ha az álaltorvosod szedte ki akkor meg kellett volna a kiszedett kulancsot vizsgálnia.

2021. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!