Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen száraztápot ajánlanátok?

Milyen száraztápot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Felnőtt korában ~30 kg-s kutyusnak milyen száraztápot ajánlanátok kb. 1800 Ft/kg árig?


Macskáknál van tapasztalatom száraztáppal, de mivel kutyánk még nem volt, így szeretnék tájékozódni.


Köszönöm.



2021. okt. 17. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Tap a haszonallatoknak kell ... a kutya barat ... adj neki rendes etelt ... te sem konzerven es szaritott cuccokon elsz!
2021. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
brit prémium
2021. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Szokás szerint itt az egyes a baromságaival..:D


Én is a Brit tápokat tudom javasolni.Macskaeledel terén a csillagos egekben van az ára,de kutyakajában ár-érték arányban az egyik legjobbak.

Brit Premium,Brit Care (hipoallergén),Brit Fresh,Brit Premium Sport van terítéken tőlük.


Premiere sem rossz,az fressnapf-os táp.Van Premiere soft,Premiere Best meat,Premiere sensitive..


Attól is függ mekkora kutyusnak való,jellemzően a közepes méretű kutyáknak van a legtöbb táp :)

2021. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja,látom 30kg-os.

Az pont közepes.Neki még simán ott van az Eukanuba is,a közepes kutyás tápjuk jó.

Ha még nincs kifejlődve a kutya csak kölyök akkor a Puppy és junior termékeket keresd még a márkákban :)

2021. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Minek van kutyad,ha sajnalod a penzt es idod rendes husra.
2021. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igaza van az 5nek :D

De attól még leállhatna a faxba...

Hús kell annak a jószágnak he!

2021. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Jó minőségű tápok inkább 2500 Ft/kg áron kezdődnek és már bocsi, de ha nem engedheted meg magadnak, hogy ne szarral etesd a kutyát, akkor inkább ne is tarts. Az állattartás felelősség, ha normális tápot sem tudsz neki venni, akkor mi lesz, ha megbetegszik és ki kell fizetni az állatorvost? Inkább elaltattatod?


Amúgy én a Wolf of Wilderness / Real Nature Wilderness tápokat szoktam venni a kutyámnak. Gabonamentes, mesterséges adalékanyag-mentes, nagyon magas a hústartalma. Egyik legjobb táp. A Brit Care, N&D, Taste of the Wild is prémium kategóriás. Másmilyet nem is érdemes venni, nézd meg a Pedigree meg hasonló szarok összetevőit és rájössz…

2021. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Beszélsz itt f*szságokat te tudatlan proli.

2500ft/kg? Azon szuperprémium tápok vannak amik sok esetben teljesen indokolatlanok hobbi kutyának,aki maximum 1 óra aktív mozgást végez egy nap.Magas a fehérje tartalmuk amit tudni kell lemozgatni! Különben az fog gondot okozni,nem csak egy véglet van a világon.Túlsúly,cukor problémák,ízületi problémák,minden sz*r ugyan úgy kialakul a kutyáknak,ha tele tömöd olyan táppal ami az életmódjának nem megfelelő.


A Brit Care (hipoallergén tápot is indokolatlan vásárolni,ha semmi allergiája vagy érzékenysége nincs a kutyának,simán vehet Brit Premium tápot is,Brit Fresh megint szuperprémium és aktív kutyának van ahogy a Brit Sport is..) és Brit termékek többsége rohadtul meg se közelíti a 2500ft/kg-os árat.

1200-1500 esetleg ami egy ilyen átlagos kutyának teljesen jó.Egy 12-15kg-os zsákot simán megveszel 16.000-20.000 forint körül közepes és nagytestű kutyára,kiskutyáknak ez a mennyiség közel fél évig elegendő.Havi szinten egy max 10kg-os kutya 3-4kg tápot igényel.

Már 1000-1500ft környékén is kapsz olyan tápot a kutyádnak ami megfelel arra,hogy egészséges legyen,mert nem tartalmaznak gabonát,színezékeket,és jó részük magas hús tartalommal bír.

És ezek kifejezetten jó közép kategóriás tápok!


Nehogy már mindenkit lehurrogjatok lassan,teljesen alaptalanul.Olvastok egy dolgot az interneten és azt fújjátok itt mintha bármi fingotok is lenne a kutya etetéséről.


Én is RNW-vel etetem az AKTÍV kutyámat.Naponta több mint 3 órát aktívan mozog,főleg mióta jött a hideg.Husky.

Ennek ellenére eszembe nem jutna a Shih tzu kutyám elé rakni még a kisszemű tápjait sem,sima egyszerű Brit minit eszik Lucullus konzervel,mert örülök neki,ha egy órát el lehet vele menni mozogni.


Kutya és kutya,igény és igény közt is tudni kell különbséget tenni!

2021. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 “ te tudatlan proli”


*mondja ezt olyannak, aki kifizeti a szuperprémium, minőségi, drága tápot a kutyájának, mert ugyebár prolinak a gazdagokat szoktuk nevezni*


És még én vagyok a tudatlan..😀

2021. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem,te a "ha nincs pénzed ne tarts kutyád" jellegű megjegyzésed miatt vagy az.Attól,hogy ő nem a legdrágább tápot fogja megvenni a kutyájának még nem rossz gazda,és semmi jogod azt mondani,hogy ne tartson kutyát akkor is,ha elé teszel egy "bocs" szót.


"Jó minőségű tápok inkább 2500 Ft/kg áron kezdődnek és már bocsi, de ha nem engedheted meg magadnak, hogy ne szarral etesd a kutyát, akkor inkább ne is tarts."


Jó minőségű táp rohadtul nem ott kezdődik,az a piramis teteje,ami egy rétegnek beválik,a másiknak erős.Nem minden pénz kérdése,és nem mindenkinek az lesz a legjobb amiért a legtöbbet perkál.


De,kimondottan örülök hogy tanultál ma egy új szót és használod a 'szuperprémiumot' a megfelelő tápra.Egy fokkal messzebb kerültél a tudatlan szótól.Csak így tovább..

2021. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!