Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védjem meg magamat, a...

Hogyan védjem meg magamat, a kisbabámat, és a kutyámat a kóbor és póráz nélkül sétáltatott ebektől? Önvédelmi és jogi megoldások is érdekelnek! Nem merem sétáltatni a kutyámat!

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves lányom, és egy 5 hónapos kölyökkutyám (skót juhász). Rendszeresen sétálok velük, a lányomat babakocsiban tolom, közben a kutyám pórázon sétál mellettünk. Nemrég egy póráz nélkül sétáltatott németjuhász támadta meg a kutyámat, szerencsére túlélte. Az eset nem belterületen történt, ahol nem kötelező a póráz, és mivel embervér nem fojt, ezért a jog szerint itt nem történt semmi gond. Tekintsünk el attól, hogy ez mennyire felháborító, mert a megoldást keresem, hogy elkerüljem a hasonló támadást, mivel falun belül is szokott lenni póráz nélkül sétáló, vagy kiszökött kutya, illetve rendszeresen találkozok nyitott kapuval is, ahol a kapu mögül a kutya engem néz, miközben a gazdája épp sepreget/autót szerel/beszélget a szomszéddal, stb. Ha kutya is van nálam, vélhetően kiront és ránk támad.


Milyen önvédelmi eszközt javasoltok? A paprika spray-vel félek, hogy nem csak a támadó kutyát fújom le, hanem a sajátomat, és a gyerekemet is rossz szélállás esetén. A sokkoló vipera tiltott eszköz itthon, illetve kérdéses, hogy egyáltalán áthatolna-e a bundán? Van ötletetek?


Milyen jogi lépéseim vannak? Ha látok egy póráz nélkül sétáltatott ebet belterületen, és a gazda a kérésemre se teszi rá a pórázt, mivel "az ő kutyája nem bánt", mit tudok tenni? Felhívom a rendőrt, aki azonnal odarohan és megbünteti az addigra vélhetően pórázra rakott eb tulaját?! Gondolom nem. Vagy videófelvétellel bizonyítva feljelenthető szabálysértésért, és megbüntetik 10.000 Ft-ra?


Mi a helyzet akkor, ha ne adj isten, egy kutya megöli az enyémet? Kihez tudok fordulni, és milyen eredményre számíthatok? Mindenhol csak emberi sérülésről írnak, a kutya élete nem számít?


Segítsetek, mert nem merem sétáltatni a kutyámat, és igazságtalannak érzem, hogy más felelőtlen állattartása miatt az én kutyám bűnhődik.



2021. okt. 17. 13:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd/videózd le, ha időbe észreveszed menj más fele.
2021. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én gáz-riasztót viselek 17 éve, amit lehet villanó riasztólőszerrel is tárazni. Ez elijeszti a kutyát, de nem árt más, a közelben tartózkodó embernek/állatnak.

Nálam az első 2 villanó, a többi viszont már kapszaicin töltetű lőszer, ha mégsem válna be a riasztó hatás. Nem szabad kizárólag a riasztóra támaszkodni, néha kell az irritáló hatású hatóanyag is.

Ez sem okoz maradandó károsodást, de az életveszélyes sérülést megakadályozza, a támadást blokkolja, menekülési időt ad.

Egy megbízható gáz-riasztó revolver tokkal-vonóval harmincezer forint, plusz kétezer forint és némi ügyintézés a viselési engedély megszerzése.

2021. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nalam mindig van vascso es kulonbozo sprek.

Csotanyirto,impregnalo. Ezek veszelyes vegyszerek.

Vizipisztolyba tolts 20%-os ecetet. Az is komoly fajdalmat okoz,zavaro.


Az en amstaffomat is egy nemetjuhasz tamadta meg,letepte a bor nyakorvet. Utana nem akarta elereszteni az en kutyam,mert a gazdaja nem tanutotta meg az ereszt parancsot!! Nekem az agyam elborult es okollel utottem a nj-t,de semmi eredmenyt nem hozott. A baratom egy asvanyvizes palackkal feszitette szwt a nj szajat,h megszabadoljunk tole.


Na ezek utan hordom meg a vascsovet is.

2021. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 My János 1926 ***** válasza:
78%
Paprika spray 1600 ft
2021. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Miicsoda?

"Az eset nem belterületen történt, ahol nem kötelező a póráz, és mivel embervér nem fojt, ezért a jog szerint itt nem történt semmi gond."

Te hol élsz? :D

Állatorvos alá tudja támasztani a leletekkel,hogy a kutyádat valóban kutya támadás érte,vannak közterületen kamerák és be kell jelenteni!

Minimum ki kellett volna hívni egy rendőrt is,ELEVE AZÉRT hogy el volt engedve a kutya 50.000-300.000-ig (emelték 150.000-ről tavasszal!) terjedő bírsággal megy haza minimum,tekintve hogy támadás ért titeket a 300k körüli összeg lett volna az esélyesebb.Ha nem áll meg és el akar menni lefotózod,levideózod ott a helyszínen,hogy legyen kit feljelenteni és mást ne veszélyeztethessen!


Az ilyen helyzetekben nem értem a sok idiótát se,honnan szültél te olyan jogszabályt,hogy amiért kutya kutyára támadt ráadásul póráz nélkül gond nélkül haza sétálhat a gazda mintha mi sem történt volna?

Ilyen a büdös életben nem volt és nem is lesz!


Önvédelemnek először is az eszedet vidd magaddal,légyszives.

Mellé tehetsz egy gázriasztót vagy valamilyen gázpisztolyt..

2021. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Sokkolót is lehet használni, én megkérdeztem ügyvédemet, és csak szabálysértési pénzbüntit kapnék, azt meg röhögve kifizetem. Vannak nőies darabok is, kicsi, de nagyon hatásos. Sajnos nekem is kellett használnom nagy darab kóbor kutya ellen, a csattanó- hangos hangjától a világból kimenekülnek hidd el.
2021. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is ez a gondom. 3 és 6 éves gyerek, egy 2 éves, 20 kilós, bull keverék kutya. 1 éve költöztünk ide, azóta nem merek velük elmenni sétálni, mert ebben a kva faluban mindenkinek meghaladja a képességeit elérni, hogy ne az utcán kolbászoljon a kutyája. Csak egy településsel laktunk odébb korábban, ott nincs ez, tök nagyokat sétáltam a 2 gyerekkel és a kutyával, itt meg az utca végéig nem tudok elmenni nyugodtan. Pedig tök jó hely lenne egyébként, ez az egy probléma van, de ez elég nagy :(
2021. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló! Nagyon kérlek, megfelelő hangnemet használj, segítséget kértem, amit sértegetés nélkül is lehet közölni! Nagyon köszönöm!

Az állatorvost követően a rendőrt hívtam. Aki közölte, hogy jelenleg ez a szabályozás. Természetesen a helyszínen elkértem a vétkes gazda telefonszámát, nevét, lakcímét, és felvettem vele a kapcsolatot, aki a költségeket állta ugyan, bár a bűnbánása hagyott némi kívánnivalót.

Itthon is megnéztem a jelenlegi jogszabályokat, amik a kutyatartásra vonatkoznak. Abban is le van írva, hogy KÜLterületen nem kötelező a póráz (kivéve vadászterület és védett természeti terület).


Tudnál segíteni abban, hogy ezt melyik jogszabályban találtad? Szívesen elolvasnám, tisztában akarok lenni, milyen jogi eszközök vannak a kezemben!!

2021. okt. 17. 15:06
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Amit kutyák ellen nagyonis ajánlok:

rovarírtó

Bicska

dezdor

és nem utcsó sorbn gázpisztoly

2021. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
Ne 1ütt sétáltass hanem külön.
2021. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!