Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védjem meg magamat, a...

Hogyan védjem meg magamat, a kisbabámat, és a kutyámat a kóbor és póráz nélkül sétáltatott ebektől? Önvédelmi és jogi megoldások is érdekelnek! Nem merem sétáltatni a kutyámat!

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves lányom, és egy 5 hónapos kölyökkutyám (skót juhász). Rendszeresen sétálok velük, a lányomat babakocsiban tolom, közben a kutyám pórázon sétál mellettünk. Nemrég egy póráz nélkül sétáltatott németjuhász támadta meg a kutyámat, szerencsére túlélte. Az eset nem belterületen történt, ahol nem kötelező a póráz, és mivel embervér nem fojt, ezért a jog szerint itt nem történt semmi gond. Tekintsünk el attól, hogy ez mennyire felháborító, mert a megoldást keresem, hogy elkerüljem a hasonló támadást, mivel falun belül is szokott lenni póráz nélkül sétáló, vagy kiszökött kutya, illetve rendszeresen találkozok nyitott kapuval is, ahol a kapu mögül a kutya engem néz, miközben a gazdája épp sepreget/autót szerel/beszélget a szomszéddal, stb. Ha kutya is van nálam, vélhetően kiront és ránk támad.


Milyen önvédelmi eszközt javasoltok? A paprika spray-vel félek, hogy nem csak a támadó kutyát fújom le, hanem a sajátomat, és a gyerekemet is rossz szélállás esetén. A sokkoló vipera tiltott eszköz itthon, illetve kérdéses, hogy egyáltalán áthatolna-e a bundán? Van ötletetek?


Milyen jogi lépéseim vannak? Ha látok egy póráz nélkül sétáltatott ebet belterületen, és a gazda a kérésemre se teszi rá a pórázt, mivel "az ő kutyája nem bánt", mit tudok tenni? Felhívom a rendőrt, aki azonnal odarohan és megbünteti az addigra vélhetően pórázra rakott eb tulaját?! Gondolom nem. Vagy videófelvétellel bizonyítva feljelenthető szabálysértésért, és megbüntetik 10.000 Ft-ra?


Mi a helyzet akkor, ha ne adj isten, egy kutya megöli az enyémet? Kihez tudok fordulni, és milyen eredményre számíthatok? Mindenhol csak emberi sérülésről írnak, a kutya élete nem számít?


Segítsetek, mert nem merem sétáltatni a kutyámat, és igazságtalannak érzem, hogy más felelőtlen állattartása miatt az én kutyám bűnhődik.



2021. okt. 17. 13:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem haszontalan ez a pórázkötelezettség, mert ezzel igenis lehetne menni a hatóság felé, hogy tilosban járt a póráz nélküli kutyával a gazdi, és megvan a jogszabályi alap is rá. Videó, fotó, pontos hely megjelölése, és mehet a feljelentés.

Önvédelmi eszköznek meg több lehetőség is van, vascső, spray-k, ultrahangos kutyariasztó (nem próbáltam, nem ismerem a hatásfokát), meg lehetőség szerint elkerülni a kritikus helyeket.

2021. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
32%

Biztosan ezzel fog vacakolni mindenki a szabadidejében, főleg úgy, hogy egy fotó valakiről már személyiségi jogokat is sérthet.

Ha pedig az illető megtudja, ki volt a feljelentő, akkor nem kis gond lehet. Kistelepülésen nem akkora móka, amikor bosszúból lemérgezik a kutyát, esetleg a növényeket gázolajjal, vagy beküldik a kocsi ablakát téglával.

2021. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy nő babakocsival meg kutyával, vascsővel??? Nem életszerű már ne haragudjatok meg... Én férfi létemre hordtam paprika sprayt meg bicskát is kutyasétáltatáskor magammal, de több amikro nekirohant a pórázon sétáltatott kutyámnak póráz nélküli kutya, egy pillanat alatt forgó morgó alaktalan masszává váltak egymást marva-forogva, harapva, gázsprayyal lefújva valószínűleg mindkét kutyát eltaláltam volna, bicskával is életveszély lett volna a másik kutyát megpróbálni visszatartani, egy vascsővel is meg lett volna az esélye, hogy a saját kutyám verem agyon. Namármost ha egy babakocsit tolva addig még azt is el kell engedni esetleg elgurul, vagy mint írta a kérdező véletlenül a babát szórja meg sprayyal akkor ezek nem járható megoldások. Én a nagyméretű, masszívabb nyelű ersebb esernyőt ajánlom, az nem fegyver, eső ellen is jó, nem fura ha Nálad van, és ha látod hogy jön támadó kutya, az ernyőt kityitva el is takarhatod a kutyád-babád előle, hirtelen kikerül a látóteréből egymásnak a két kutya, van esély odébbmenekülni, végső esetben még az ernyővel is lehet ütni a támadó ebet. Életszerűtlen a támadás közben kutyád-babád védendő még mobil előhalászni videózni, nincs rá idő ha szitu van...
2022. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
71%
Bocs az elírásokért, masszívabb nyelű, erősebb esernyőt akartam írni.
2022. márc. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha össze ugrik a két kutya és ott a babakocsi úgyse tudsz mit csinálni.Miért?

1.Le kell fékezni a babakocsit,mert szegény kis Pistike elgurul ameddig te a kutyákra figyelsz.

2.Ott helyben nem fogod lefékezni,mert ha legalább 1 nagyobb termetű kutya van félni fogsz,hogy fellökik a babakocsit,vagy hirtelen célt vált az idegen kutya.Megint csak a kis Pistike szívja meg a legjobban,mert neki az esés és a kutya (akár csak egy rátaposása) támadása is jó eséllyel halálos.

3.A két kutya össze fog akadni,ahogy már említették és ha megpróbálsz közéjük nyúlni te is megsérülhetsz,ha pedig ütöd/lefújod/szúrni próbálsz nagy eséllyel a saját kutyádat (is) meg fogod sebezni.


Én nem tudom milyen helyen laksz alapvetően nem minden napos dolog az,hogy megtámad valakit egy kutya,így ameddig ez csak elméleti jobb ha megszokod a gondolatot,hogy tulajdonképpen tehetetlen vagy egy ilyen helyzetben.Az segít,ha van veled valaki vagy pedig a másik kutya gazdája is jelen van és ő is próbálja szét szedni őket.

Te egyedül gyerekkel és kutyával óriási hátrányban vagy,ha már megtámadott titeket a kutya az szívás.Megelőzni esetleg meg tudod.


Például,ha a te kutyád inkább szubmisszív (vagy meg van nevelve) és nem ő is a felétek rohanó kutya irányába nyargal amint kiszúrja,hanem mondjuk melletted marad vagy kihátrál akkor MÉG MIELŐTT neki menne az idegen kutya a tiédnek egy babakocsi fékezést követően eléjük tudsz állni.Sokszor elég a kiabálás,de ha csak az idegen kutya a célpont máris tudod használni az önvédelmi eszközöket arra,hogy távol tartsd a többiektől ameddig mondjuk megjön a kutya gazdája,vagy elriasztod ha kóbor.

2022. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!