Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám azért nem megy be a...

A kutyám azért nem megy be a házába, mert nem fázik?

Figyelt kérdés

A 4 éves kutyám jóideje nem ment be a házába. A teraszon alszik egy kutyaágyon most is, amit egy hungarocell lapra tettem, de oldalirányból nem védi semmi csak a kutyaágy széle egy picit.

Az elmúlt napokban beengedtem a lakásba éjszakára a hideg miatt (amúgy kinti kutya) , de valószínűleg ez nem jó, ha reggel már ki van engedve és a hidegben van újra. Mivel az egésznapos bentlét nem opció, így kint hagytam éjszakára.

Vizsla-németjuhász keverék kutyáról van szó, körülbelül olyan a szőre mint a képen látható labradoré és majdnem hasonló testalkatú egy nagyon picit vékonyabb, de nem annyira mint 1 vizsla.



[link]


Ha, majd fázik befog menni a házába? Hagyjam kint? Egyszer előfordult egy esősebb napon, hogy megázott és bement magától a hőszigetelt, szalmával bélelt házába.

A házat próbáltam már több helyre tenni, most is olyan helyen van ahol a bejárati ajtótól pár méterre van és az utcára is rálát, meg a bejárati ajtóra is.


2021. okt. 17. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
A kutyaágyat nem tudod a házába betenni? Nálunk hasonló oldotta meg a gondot, egy pokrócon aludt a teraszon, de miután betettem a pokrócot a házába, ott aludt
2021. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy az a baja hogy helyezgeted a házát. A kutyák a megszokások rabjai. Tedd vissza a házat arra a helyre, ahol akkor volt amikor még hajlandó volt belemenni.
2021. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy nem jó a kutyaház. Lehet, hogy nem melegebb az se, mint kint.
2021. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Próbáltam már ezt is, sajnos nem működik.



#2 Oda már sajnos nem tudom visszatenni fizikai akadály miatt


#3 Egyszer, amikor megázott magától ment be. Dupla osb lap között hőszigetelés van + szalma is van a kutya alá téve.

2021. okt. 17. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vetted a kutya házat? Gyakori, hogy eleinte amikor még új, nem használják, de a későbbiekben mikor megszokja már igen. Nálunk is így volt, az első hetekben nem használták, később már kedvenc lett.

Érdemes "csalikat" (finom falatokat) a végéig tenni sorba, hogy egyre beljebb csalja a kutyát, ha nem mer bemenni.

De ha ismeri, volt már bent, és nem is új a ház, akkor amikor fázik, be fog menni a házba. Egy rendesen hőszigetelt, megfelelő, nem túl nagy méretű kutyaházban nem fázik a kutya, és ezt tapasztalja is.

2021. okt. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Még gyerek voltam,apámék meg nem foglalkoztak úgy a kutyával...volt egy kutyánk,ő sem akart bemenni.Aztán apámnak útban volt és szét szedte.Bdlül tiszta lenész meg nyirkos volt.Ezért nem ment be szegény.Érdemes bele nêzni,hogy minden ok e oda ent.
2021. okt. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5


Pár hónapos volt a kutya, amikor hozzámkerült és azóta ez a háza. Évekig használta. Szalámi darabbal be tudom csalni. Megeszi, amíg ott vagyok vele jó esetben addig a házában marad, aztán ahogy ott hagyom ki is jön.

2021. okt. 18. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!