Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya foglalo milyen esetben...

Kutya foglalo milyen esetben kerheto vissza?

Figyelt kérdés
50 ezer ftot kuldtem kartyan nem miattam nem jott az adas vetel letre hanem az elado miatt. Bunko volt es meg miutan en fizettem volna 300ezret a kutyatert meg neki allt feljebb. 300km utaztam amikor oda ertem 1 oran keresztul hivtam telefonon mikor nagy nehezen felvette kozolte varjak meg 1 orat ra es csak 1 ember mehet be vele a hazba. Mondtam na koszonom nem!!! Most ilyenkor mi a teendom? Feljelenthetem?
2021. okt. 18. 12:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A teendőd: Visszakérni a foglalót. Aztán akár fizetési meghagyást is írathatsz közjegyzővel.

Feljelenteni... pontosan miért is akarod, milyen jogcímen?

2021. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Ha 300 km-t utaztál, akkor az az 1 órácska már nem lett volna akkora kunszt szerintem. Közbe jöhet bárkinek bármi. És lehet hogy járványvédelmi okok miatt csak egy valaki mehet be. Én ezt nem venném személyes sértésnek.

Ha kell a kutya, akkor kell. Elviszem még ha 1 órát várok is rá még pluszban.

2021. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem 'előleget', hanem 'foglalót' adtál, akkor, mivel te állsz el a vételtől, nem jár vissza semmi.

Ha az eladó áll el az üzlettől, a foglaló duplán jár vissza.

.

Papír van-e arról, hogy előlegként, vagy foglalóként utaltad a pénzt?

2021. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Komolyan emiatt hagytad az egeszet?

Ne haragudj kerdezo, de mivel te utasitottad vissza, ezert nem jar vissza a foglalo.

2021. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha már olyan nagy utat megtettél, igazán várhattál volna még egy órát. Esetleg körbenéztél volna a környéken mik a látnivalók ha vannak, vagy néztél volna egy filmet.

Az hogy egy ember mehetett be, szerintem teljesen normális dolog. Egyrészt járvány van, másrészt meg lehet ott voltak a szülő állatok is, azok meg lehet félnek az idegenektől. Lehet kisbabája van és nem hiányzik hogy 10en bevonuljanak. Én mostanában macskát voltam venni, szintén egyedül lehetett bemenni, maszkban, kézfertőtlenítés után.

Vannak akik igenis tartanak a vírustól, ezt szerintem tiszteletben lehet tartani.


Legközelebb max kérdezz rá előre, hogy mehettek-e többen.

A foglaló meg nem jár vissza szerintem, mert te álltál el az üzlettől.

2021. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Én erre szoktam mondani, hogy több pénzed van, mint eszed. Az hogy várni kell , kellemetlen, de hogy egyedül mehetsz be, védelmi intézkedések mellett, abban nincs semmi kivetni való. Japánban, ha reggel köhög egyet a polgár, akkor maszkban megy dolgozni. Mennyivel előrébb jár náluk a kutúra.
2021. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Osszesen 2 ora hosszat kellett volna varnom ra, 1 ora azzal telt el hogy telefonon hivogattam. Amikor felvette nagy bunkon szolt bele. Ugy kuldtem neki a penzt hogy “kutya foglalo”. Egyebkent ott pont nem tudtam volna sehol se szetnezni mert egy kietlen tanyan voltam kb , ismereletlen kornyeken este 7 kor….. nem igen volt uram bocsa a hidegbe es a sotetben setalgatni. Mindegy most mar kocsltse a nem mondom mire azt az 50 ezret ……. Egy komoly eladotol nem ezt varja az ember foleg hogy nem 10 ezer forintrol beszelunk. Igy kuldjon barki is foglalot !

Igen akarmi kozbe johetett neki de akkor vette volna fel a telefont hogy en se fagyoskodjak mar.

2021. okt. 18. 14:30
 8/32 anonim ***** válasza:
79%

És,ha 2 óra hosszát kell várnod akkor mi van?

Beülsz egy kávéra valahová és addig telefonozol.Pikk-pakk eltelt volna az idő.

Járvány van,tél van,kiskutyán kívül kisbaba és gyermek vagy idősebb családtag is lehet a házban akit nem akarnak veszélyeztetni.


Ezen felül nem is tudnak több felé figyelni.A tenyésztő mindig ellát fajtával kapcsolatos tanácsokkal és kezdő csomaggal mielőtt haza enged titeket,alighanem emiatt kellett az az 1 óra.


Ezek profik,tenyésztők,nem egy szapi akinek oda b*szod a pénzt és mehetsz is amerre látsz kutyástul mindenestül.


Pénz van,ész nincs.Jobb is talán,hogy nem hoztad el..:D

2021. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Te meg olvasni nem tudsz akkor. Hova ultem volna be egy tanyan??? A haz csak kutyakkal volt tele semmj mama papa baba. Ennyire nem kell hulyenek nezni az embert…. Itt nem a varakozassal volt a baj hanem hogy valaszra sem meltatott 1 oran keresztul aztan meg meg o volt felhabarodva kb hogy en minek hivogatom. Ez a “penz van esz nincs” meglatszik az eladon is mert elvileg neki az erdeke volt eladni a kutyat…. de mindegy.
2021. okt. 18. 16:28
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Meg volt beszélve, hogy mikorra mész? Mondott valamit, hogy miért nem vette fel a telefont és miért kell várnod rá?


Írj neki egy mailt, hogy 15 napon belül várod vissza a foglalót X számlaszámra utalva, mivel a kiskutya megtekintése nem a te hibádból nem valósult meg.

Nagy eséllyel az lesz a reakciója, mint az itteni válaszolóknak, de hátha.

2021. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!