Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves kutyának hogy lehetne...

1éves kutyának hogy lehetne megtanítani a póráz nélküli sétát? Alapjába véve szófogadó,parancs szavakat végrehajtja jutalamfalattal tökéletesen a nélkül nem mindent. Viszont ha lekerül a póráz és olyat lát vagy “nincs kedve” akkor elrohan—>

Figyelt kérdés
És megszűnik minden csak arra koncentrál amiért indult ha macska macska ha csak rohangálni meg szaglászni akkor azért persze olyan helyen gyakorlok vele ahol nem tud kárt tenni sem magába sem másba. Ha valaki tudna segíteni megköszönném!

2021. okt. 18. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Tiltja a törvény a póráz nélküli sétát közterületen! Nem szabad, de hasznos ha elméletben tud láb mellett menni a kutya.

Ezért nem szabad:


[link]


[link]


[link]


Így lehet megtanítani, de ígérd még nem alkalmazod csak ha nagyon muszáj pl.: Elszakadt a póráz


[link]


[link]


[link]

2021. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Sehogy,ne engedd el.Póráz kötelezettségről még nem hallottál? Állattartási jogszabályt és törvényeket sose olvastad?

Gazdi jogsid nincs,kutya iskolába nem jártatok?

Hogy/mire lett így kutyád,józan paraszti észre? :D


Futtatóban,kifejezetten erre kijelölt zárt kutyás területen el lehet engedni,otthon is elengedheted,de amint kiléptek a kapun a kutyán kötelező póráznak díszelegnie.

150.000-re is megbűntethetnek miatta.

2021. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem a póráz nélküli séta gondja.

Nem tudja még a kutyád a feltétel nélküli behívás teljesítését, sem a nem szó értelmét tiltáskor.

2021. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Ivartalanítva van? Ha nem akkor az szerintem jól jönne, mivel akkor a kutyák se izgatnák. De ha ezt nem akarod vagy még nincs akkor egy bekerített területen vagy egy mezőn egy olyan kutyával vagy macskával akit már ismer, szabadon engedni, és úgy tanítani neki, hogy lábhoz, itt maradsz, és ilyenek. Jól jönne, ha megtanítanád neki a "rám" parancsot, ami annyit tesz, hogy rád figyeljen. Ezt úgy tudod megtanítani neki, hogy kimondod, hogy rám, és ha rád néz akkor jutalmazod, egy idő után majd rögzül neki. Ezt ha megtanulta, már nyert ügyed van, mert ha lát egy kutyát, macskát, bármit, mondod neki. Remélem segítettem:D
2021. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Beívható vagy sem, mindkét esetben veszélyes a póráz nélküli sétáltatás a kutyára nézve is, másokra nézve is. Ha mások nem is érdekelnek, a kutyád csak-csak.

Én mondjuk lovas oldalról is látom, hiába van a ló össze szoktatva olyan kutyákkal akit ismer, ha egy ismeretlen kutya nagy boldogan száguldana felém (rosszabb esetben agresszíven), amikor én terepen vagyok, akkor balesetet szenvedek, a lovam megsérül, meg is halhat ha olyan szerencsétlen a helyzet, én jobb esetben le tudok ugrani a lóról, de valószínűleg valamim el fog törni. Mindezt egy gazda miatt, aki nem hajlandó pórázon tartani a kutyát.

De okozhat akár egy autóbalesetet is. Erdőben összenyalogathat kölyök állatokat, akiknél pont nincs ott az anyja, vagy akár meg is ölheti, ha vadász kutya, erős ösztönnel, és az a szerencsétlen állat menekülne, mindezt aközben, hogy a gazdája ábrándozik, hogy milyen kellemes is ez a séta. Rikkant egyet, a kutya vissza megy, de fogalma sincs arról, ha árvává tett egy őzgidát mondjuk, mert oda kíváncsiskodott, és éhen hal, mert az anyja már nem fog vele foglalkozni, mert idegen szaga van.

A kutya beleléphet vadász csapdába ha elcsatangol, akkor persze a gazdinak fog feljebb állni. Ha vadász kilövi vadász szezonban (teljesen jogosan) akkor is a gazdi kezd el balhézni, amikor ő volt felelőtlen, és szabályt is szegett.

Ritka eset (sajnos) de még meg is bírságolhatnak érte, szép összegeket ki tudnak róni, de sajnos a rendőrség nem igazán foglalkozik ezzel (pedig kéne)

Egy egy példákat írtam, a tárház viszont elég nagy, a mérgezéstől, betegségeken át a különféle halálos balesetekig bármi megtörténhet (tudom, sokan úgy vélik, hogy velük semmi rossz nem történhet, és jajj eddig se volt probléma), elég egy óvatlan pillanat, egy szerencsétlen helyzet és a baj már meg is van.

Nem utolsó sorban, a kutya ösztönlény. Sokan nem akarják elfogadni ezt, tudom, de egy ösztön lény. Nem gondolkodik, csak szót fogad. De elég egy pillanat, amikor az ösztön győz, és a gazdi szava már mit sem ér.

Nemrég láttam egy hírt, valamelyik országban foci meccsen katonák is jelen voltak. A kutyán nem volt póráz, persze magasan képzett katonai kutya, de egyszer csak jött az ihlet a jól nevelt kutyába, és beszállt a focizni (Malinois fajta volt ha jól láttam).

2021. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Sehogysem. Póráz nélkül sétáltatni bűncselekmény, nem hiába lettek kitalálva a kutyafuttatók. Nem értem, miért akarod póráz nélkül sétáltatni? Fáj a kezed fogni a pórázt?
2021. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

1. Neked kell a legnagyobb ingernek lenni seta kozben (is!) ... ezt kezbol etetessel lehet elerni.


2. Tiltas megtanitasa a legfontosabb ... ez vezet el a porazfegyelemig - irany egy iskola!


3. Poraz levetele fokozatos folyamat, csak ugy levenni nagy felelotlenseg ... eloszor futoszar vagy flexi poraz - kesobb a futoszarat huzatni kell a kutyaval es csak kesobb szabad teljesen szabadon engedni.


Legjobb tanacs, hogy menj el egy jo kutyaiskolaba es tanuld meg a kutyadat kezelni ... nem tudom merre laksz, de ha utba ejtheto Szentendre, akkor keresd meg Rozsa Robit a kutyasuliban - sokaknak segitett mar jo gazdiva valni :) De a harmashatarhegyi repuloteren a reggeli orakban setaltat egy falkat egy oktato, o is szokott segiteni a gazdiknak ... nyugodtan menj oda hozza.

2021. okt. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem se erőltesd a póráz nélküli sétát... Az én kan kutyám többször támadta meg más ivaros kan kutya, kis és nagytestű egyaránt. Ivartalaníttattuk, és után is támadták meg kutyák. Persze kis és nagytestű egyaránt. Lesz*rom hogy idős néni volt meg állatokkal foglalkozó bolt tulaja, egyik se tudta a szabálytalanul póráz nélkül nagyvárosban elengedett kutyáját visszartani/visszahívni... Egyszer majdnem baleset is lett belőle, mármint hogy 4 sávos út mellett keskeny járdán támadott igy kutya, és nem tudtam mit tenni, egy pillanat alatt odaszaladt a póráz nélküli kutya és összegabalyodtak, nem volt hová menekülni mert autók száguldottak... Ja, a többi kutya húzta amúgy a rövidebbet, az enyém sikeresen megvédte magát, mondjuk a pitbullos támadás elég ijesztő lehetett, és akkor párom (nő) sétáltatta a kutyánk... Nem tudom milyen kutyád van, de ne próbáld póráz nélkül sétáltatni. Ha nem tudod udvarodban vagy kutyafuttatótban elengedni, ne tarts kutyát.
2022. márc. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!