Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, nagyon sokat foglalkozok kutyákkal már kicsi korom óta, "sajátom" is volt (ezt úgy értem, hogy papíron a szomszédunké volt, de egyáltalán nem törődött vele, mert hogy nem volt rá ideje (nem értem az ilyen miért vesz magának egy kutyát úgy alapjáraton), szóval megengedte, hogy én neveljem és foglalkozzak vele, etessem, itassam, sétáltassam stb, mindent mi fizettünk neki. viszont a szomszédunk egyszer csak eladta a semmiből 3 éve:/)

tehát rengeteg tapasztalatom van kutyák terén, tudom hogyan kell bánni velük. (természetesen, mint az emberekből, a kutyákból sincs 2 egyforma, midegyiküknek megvan a maga személyisége, igényei stb., de sok különböző kutyával volt szerencsém már dolgozni)

egyedül törődnék vele, mivel kettesben élünk anyukámmal, de ő csak aludni jár haza (ezért is lenne jó nekem egy társ, persze nem csak emiatt).

magántanuló vagyok, nem kéne egyedül lennie a kutyusnak (maximum tényleg nagyon ritkán, rövid időre).

rengeteg szabadidőm van, mivel a tanuláson kívül semmi más hobbim / programom nincs (és a tanulás is gyorsan megy nekem szerencsére).

egy 3 szintes, nagy kertes házban élünk, de leginkább bent lenne. természetesen, ha olyanja lenne kiengném bármikor, és rengeteget sétálnánk / túráznánk.

közepes vagy akár nagy méretűt szeretnék, de semmiképpen sem kistermetűt.


ha bárkinek akármilyen kérdése lenne még, tegye fel nyugodtan, nekem most így hirtelen ennyi jutott eszembe. előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. okt. 21. 22:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
5%
Mobsz😜
2021. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
nem tudom eldönteni, hogy ezt viccből írtad e, vagy csak szimplán nem olvastad el, amit írtam:D
2021. okt. 21. 22:46
 3/40 anonim ***** válasza:
1%
Nézd fáradt vagyok, holnap végig olvasom. Jó éjt🙂
2021. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
31%
Tenyésztő biztos nem ad el 16 évesnek kutyát, nincs is szerintem annyi pénzed rá (nem bántásból). Így marad a menhelyi keverék.
2021. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
54%

"rengeteg szabadidőm van, mivel a tanuláson kívül semmi más hobbim / programom nincs (és a tanulás is gyorsan megy nekem szerencsére)"


Oké,most ez így van.És később?

Egy kutya 10-15 évre szól.Te hol leszel 10-15 év múlva?

Nem hiszem,hogy otthon.Nem hiszem,hogy egyedül.Nem hiszem,hogy ne kezdenél el dolgozni akár részmunkaidőben 2 év múlva,ha meglettél 18.

Neked is kell önálló kereset,jóanyádra nem sózhatod rá felnőtt fejjel is a saját és az állatod költségeit is


Már pedig egy kutya költség.Állatorvos,oltások,féregtelenítés,jó minőségű táp,kutyaiskola (ugyan is bármennyi tapasztalatod van sok fajtához akkor is elengedhetetlen..),maga a fajtatiszta kutya se olcsó mulatság,és ugyebár SZAPORÍTÓTÓL NEM VESZÜNK.

Na már most,ezen elvet követve a Buksi nem 20.000ft-ba fog fájni,hanem 200.000-be,ha csak nem menhely vagy fajtamentés lesz a kutya beszerzés helye.

Onnan kölyköt,fajtatiszta kutyát,probléma menteset nem kapsz,18 év alatt csak anyukád fogadhat örökbe aki neked nem fogadhatja be.

Ő viszont azt mondod aludni jár haza,tehát sokat dolgozik,ami miatt ki is esett a mézeskosárból,nem tudnak egy időigényes felelősséggel járó kutyát kiadni egy folyamatosan dolgozó anya és egy 16 éves munkanélküli kislány mellé akármekkora ambíciója is van.



Isten bizony nem akarlak lebeszélni.De ez egy olyan döntés ami mindenki számára nálatok nagyon átgondolandó.

A kutyának a minimum élettartamával számolva is legalább 10 évig szüksége lesz rád.10 évig kell mozgatni,futni vele,sétáltatni,etetni,orvoshoz ordani..


Egyetem? Anyukádra nem maradhat mert sokat dolgozik és az a kutyának se jó,aluliskolázott a mai világban nem maradhatsz egy állat kedvéért sem.Meg senki kedvéért sem,minden amiért most tanulsz és amiért később tanulni fogsz az a jövődet alapozza meg.

Nem mindegy,hogy 12 órán át végzel fizikai munkát 180.000 nettó 180.000 forintért amiből "csak" a kutya egy 20.000-es havonta (alsó hangon,nagy kutya több..) vagy 8 órán át ülsz egy kényelmes irodában,klíma mellett,zárt étkezdével és kávégéppel, ülőmunkát végezve,óránként 10 perc kijáró szünettel plusz keresel nettó 250.000-et.(vagy többet!)


Anyukád mit szólt? Kétlem,hogy repesett az örömtől,hogy kutyát vinnél,főleg az ő sűrű munkabeosztása mellé,és végső soron az az ő háza.Nem is biztos,hogy akarna bentre kutyát engedni.


Egyszóval..én azt mondanám,hogy semmilyet.

Segíts be menhelyen,legyetek ideiglenes befogadók,vagy járj ki kutyát sétáltatni,de ameddig a te jövőd sem biztos addig ne hozz kutyát.Van más háziállat is ami nem ekkora felelősség,de le tud kötni kellőképpen.Van más is amit az állatokon kívül tehetsz ilyen fiatalon.Nem azt mondom,hogy szaladj bulizni vagy ide le magad a sárga földig,de biztos van veled egykorú akivel el is tudnád ütni az időd anélkül,hogy felelősséget vállalnál hosszú évekre egy másik élőlényert.


Ismétlem fogalmad sincs róla,hogy hol leszel akár 5 év múlva,vagy milyen lehetőségeid lesznek.Vagy te hátráltatod majd a kutyát,vagy ő téged.Ez senkinek nem jó.

2021. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
37%
Én vizslát mondanék. Rövid szőre miatt igényli is a bent tartást (ellentétben egy hideg kedvelő kutyával talán jobb is bentre), eleven, játékos, életvidám kutya. Jól tanítható, a vadász ösztönre kell figyelned, meg nem sétáltathatod póráz nélkül (más kutyát se szabad, de vadász kutyát pláne nem), de szerintem nem nyúlhatsz mellé egy vizslával. Azon belül a magyart mondanám, de ez csak az én elfogultságom 😅
2021. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
38%

Jó,pontozz csak le,akkor se való gyereknek kutya.

Semmi önálló kereseted,anyádnál laksz,kiskorú vagy,a szomszéd kutyája a te kutyás tapasztalatod amire a szüleid költöttek,az egyetlen indok a kutyára neked az,hogy kell valaki aki veled van,mert unatkozol otthon egyedül.

Haza viszed és majd akkor ketten fogtok unatkozni.


Ha lesz egy biztos munkád amiből el tudod tartani legalább a kutyádat és nem anyukád fizet majd mindent akkor azt mondom,hogy előrébb jársz és vagy olyan korban,hogy felelősséget tudj vállalni az állatért,mert max így a tető a fejed felett amit más old meg.

De eddig azon túl,hogy "anyucii,majd sétáltatom én,ígérem,neked semmi dolgod nem lesz vele! takarítok is utána,meg fogom nevelni,és meglátod jó kutya lesz a Buksi!" semmit nem tudsz tenni.Anyukád veszi,anyukád eteti,anyukád házában él,ha te beteg vagy anyukádra marad,ha te kirándulsz vagy nyaralsz anyukádat marad,ha te iskolában vagy szabadnapjain anyukáddal van = az ő kutyája,te ellátod azért cserébe,hogy ne te költs rá.

2021. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen igaza van,minek akar kutyát?

Semmi dolga,csak tanul.- ergo az anyja veszi a kutyát,és ő fogja állni az ellátását annak az állatnak.Ha a kislány mégis meggondolja magát kire marad a kutya? Anyukára.

Tenyésztő nem ad el 16 évesnek kutyát,menhely és fajta mentés 18 alatt szintén nem ad ki.

Az anyjának sem fog senki adni kutyát így,hát akárhová ír egy bemutatkozó levelet mit tud írni? Hazudnia felesleges,de az egyetlen amit oda tud írni,hogy sokat dolgozik,de a lánya akar kutyát és neki kell igazából..


És az is igaz,hogy nem 1-2 évre vesz kutyát mint egy hörcsögöt,hanem 10 évre minimum.Azt addig el kell tudni tartani és látni valakinek.

2021. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

Kimaradt az,hogy például..:

Anyukád egyáltalán akar-e kutyát? Ez a leglényegesebb kérdés amit fel lehet vetni,főleg az előttem szólók után.

Kimaradt az,hogy mit tudsz neki biztosítani? Az anyagiakat tényleg nem kérdezem,mert egyértelmű,hogy nem te fogod állni semmilyen költségét.

Mozgás? A közepes és nagy testű kutyák aktívak.Főleg ha valami husky vagy németjuhász körül leskelődsz.Kert nem elég,futni kell vinni,sportolni kell velük,mentálisan fárasztani kell őket.

2021. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
64%
18 év alatt se tenyésztőtől, se menhelyről, se fajtamentéstől nem tudsz kutyát elhozni. Minden kutyával kapcsolatos költség anyukádat terheli. Anyukád reggeltől estig dolgozik, hogy téged el tudjon tartani. Csak aludni jár haza, te írtad. Szerinted jó ötlet a nyakába varrni még egy "pénznyelő" forrást úgy, hogy egyedül nevel téged? Fogadok, hogy anyukádnak eszébe se jutna kutyát vállalni.
2021. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!